Dwór z Szablami

Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwór z Szablami

Post autor: dorob62 »

Przypominam o księdze imion tu na ogarkowie.. jest spoooro:)
suka
Maestria
Magia
Magma
Makówka
Malwa
Mamuna
Marena
Margerytka
Marzanna
Maśka (Masia)
Masza
Mija
Mika
Mikta
Miła
Miłka
Misza
Mitra
Modra
Moneta
Morena
Musztra
Mykita

pies
Maślak
Majeranek
Mak
Makowiec
Mars
Mech
Miętus
Migus
Miłosz
Miłun
Miłus
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
layla50
Posty: 170
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 07:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Krakow/Grojec/Alwernia

Re: Dwór z Szablami

Post autor: layla50 »

Proponuję:MELODIA(MELA),MIŁKA,MUFKA,MARGO,
MIŁEK,MORO,MARCEPAN,MONSUN,
Nieczulego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy!
http://artystycznie.home.pl/kreator" onclick="window.open(this.href);return false;
bea100

Re: Dwór z Szablami

Post autor: bea100 »

Marcepan - :brawo_1:

A dla suczki: Malina (Malinka) :P
Awatar użytkownika
layla50
Posty: 170
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 07:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Krakow/Grojec/Alwernia

Re: Dwór z Szablami

Post autor: layla50 »

:happy3: Marcepan jest super,a Malina była ostatnio,więc może lepiej Mufka? Bardzo fajne i proste :jezyk_3:
Nieczulego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy!
http://artystycznie.home.pl/kreator" onclick="window.open(this.href);return false;
Grażyna
Posty: 37
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 00:05
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dwór z Szablami

Post autor: Grażyna »

Wielki dzięki z to zangażowanie. Jesteście jak jedna wielka rodzina ogarowych cioć i wujków, matek chrzestnych pochylonych na tymi tam ssącymi saluchami, choć każdy z innego zakątka Polski. POdoba mi się to. Przechodząc do rzeczy na ten moment chłopcy to: Mars, Monsun, Miraż, Mrok, Moment, Moro. Diewczynki: Mantra, Mila, Mgła, Moza, Mag zamiast popularenej Magii. Macierzanka jest niebiańskie ale czy nie za dlugie? Teraz proszę jeszce kilka pomysłów dla dziewczynek, bo tu mam deficyt. Poza tym to rany jak one rosną. Miraż skoczył wagowo z 500 na 730 g. w ciagu kilku dni!
Awatar użytkownika
layla50
Posty: 170
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 07:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Krakow/Grojec/Alwernia

Re: Dwór z Szablami

Post autor: layla50 »

Hura!!! mój MONSUN i MORO się spodobał !!!Dla dziewczynki może MELBA,MARIKA,MARA,METKA,MINUTKA,MONETKA,MISIA?
Nieczulego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy!
http://artystycznie.home.pl/kreator" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Dwór z Szablami

Post autor: Ania W »

Ja nie chcę mieszać....ale jeżeli zrobicie z Magii Mag to na pewno ludzie będą myśleli, że to pies ( głównie w zwiazku z tym , że w ogarach jest tradycja polskich imion a te w rodzaju żeńskim jednak kończą się na samogłoskę).
Macierzanka też jest jedna....więc chyba nie za długie ;)
Poza tym szkół co do nadawania imion jest kilka :
1. Wybiera sam hodowca : często potem właściciele zmieniają, zwłaszcza jak wybrane imię przez hodowcę jest mało "poręczne" do wołania lub zbyt wymyślne . Ale z drugiej strony w ogarach jest wiele imion, które coś znaczą a nie są tylko obcobrzmącymi wyrazami.
2. Hodowca przedstawia potencjalnym właścicielom listę imion do wyboru - jest wtedy dużo większa szansa, że nie zmieniom.
3. Hodowca podaje potencjalnym właścicielom literę i daje swobodę z zastrzeżeniem, że może imię odrzucić jeżeli nie będzie spełniało wymagań "rasowych".

2 i 3 idealne gdy już się zna potencjalnych nabywców lub chociaż część z nich ;)

Z "dziewczyńskich" imion na M moimi faworytkami są : Miłka i Melodia.
Pozostaje tylko życzyć miłej zabawy z dalszymi wyborami :)
No i niech maluchy rosną zdrowo :)
bea100

Re: Dwór z Szablami

Post autor: bea100 »

Imię dla ogara to ważna rzecz i tu się wszyscy zgadzamy :zgoda: .
Odmieniamy też "jaka, jaki": np. Cięta, Wierna, Harda itd itd...więc może nie Mag (bo to zdecydowanie dla samca imię) a Magiczna?
Mnie się wybrane imiona bardzo podobają.


Ja raczej nie daję wyboru- wyjątkiem jest Tańcza (mieli wybór pomiędzy nią a Tradycją). No i dla Electusa imię znaleźli przyszli opiekunowie (co nie przeszkadza im i tak nazywać go domowo Teodorem :P )- ale E była ogromnie trudną literą i musiałam podeprzeć się łaciną przy ósemce. Opiekunowie imiona zmieniają (Elegant to Wigro, Estragon to Eljot, Euforia to Milu, Taniec to As ;) ). Ale i tak i tak- my tutaj ( i inni ogarowicze) posługujemy się imionami rodowodowymi :!:
Grażyna
Posty: 37
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 00:05
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dwór z Szablami

Post autor: Grażyna »

Ale czy Magiczna nie za długie? Czy nie sugeruje się 2 sylab w imieniu?
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Dwór z Szablami

Post autor: rafkow »

Skoro w imionach na 'T' mamy "Tradycję", to w imionach na 'M' powinna się znaleźć "Motywacja" ;)
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
ODPOWIEDZ