Karmy suche

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Karmy suche

Post autor: BasiaM »

No i w mordę jeża :zly1: Po miesiącu pożerania karmy GranataPet obydwa moje gady dostały łupieżu :mysl_1:
Dziwne bo dostawały tylko trochę na śniadanie ... Wcinały z prędkością światła ( nawet Uchaty ! )
a tu pojawił się łupież ...
Myślałam, że to stres może Uchatek ma ale na drugi dzień Codzie wyskoczył i utrzymywał się kilka dni.
Sierść Uchaty dostał taką matową, u niego widać bo jest czarny i zawsze pięknie się świecił ;)
Odstawiłam karmę i po tygodniu znów sierść wygląda super.

Ja się załamię :zly2: Dla wygody chciałam dawać im suchą karmę a tu znów trzeba wrócić tylko do mięsa.
Już chyba nie skuszę się na sztuczne żarcie dla psów :zly1:
Chyba, że od czegoś innego dostały tego łupieżu ... ale nie mam pojęcia od czego :niewka:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

U nas po dłuższym podawaniu tej rybnej też matowa sierść i się sypie garściami. Myślałam, że wiosna ale chyba jednak przegięcie. I Cyga nie rzuca się na tę karmę. Dziś zostawiła pół michy :zly1:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Karmy suche

Post autor: Hekate »

Niestety. Orla też ma łupież. Też szukałam innych przyczyn, ale po ,,rozcieńczeniu" pół na pół Delikanem objawy lżejsze. Wracamy do sprawdzonych karm.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Karmy suche

Post autor: SARABANDA »

My się wycofałyśmy z tej rybnej karmy pomimo że dziewczynom bardzo smakowała. Sara miała zaburzenia trawienia, matową sierść i łupież. Młoda zaczęła mieć nietrzymanie moczu , chociaż wcześniej było ok i po powrocie do poprzedniej karmy Bento Kronen rybnej też już nie ma.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Karmy suche

Post autor: kasiawro »

Ja już pewnie pisałam, że Bento Kronen jest fajną karmą.
Awatar użytkownika
śmiga
Posty: 614
Rejestracja: piątek 23 mar 2012, 10:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Karmy suche

Post autor: śmiga »

My teraz próbujemy Mastery. Śmiga suchą karmę dostaje (1 nie cały kubek) rano,a popołudniu dajemy jej gotowanego kurczaka z ryżem i warzywami. Je tak od szczeniaka i nie mamy żadnych problemów
Śmiga(Okowita z Olfactus)
Awatar użytkownika
WEIMAR
Posty: 118
Rejestracja: środa 24 kwie 2013, 08:51

Re: Karmy suche

Post autor: WEIMAR »

my polecamy tą karmę http://zoo-dragon.pl/p/22/128/brit-care ... -pies.html" onclick="window.open(this.href);return false;
bez zbóż na dziczyźnie - cena przystępna (w tej cenie często są karmy na samych zbożach ryż jęczmień a tu same ziemniaki)
kupy twarde uszy czyste sierść ok nie ma problemów z jedzeniem (a mój pies jest bardzo wybredny)
Awatar użytkownika
carmen
Posty: 763
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 09:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: koło Żywca

Re: Karmy suche

Post autor: carmen »

U nas póki co zjedzona Arion large bread puppy i była super - sierść, apetyt i kupa

teraz mam Fitmin junior i jakoś taka nie jestem zdecydowana czy jest dobra, Furia je ją też znacznie mniej chętnie niż wymienioną wcześniej, bardzo chce jeść gotowane ale pancia z braku czasu karmi ją przeważnie suchotami, po Fitminie kupa gorsza
Określ swoją wizję przyszłości. Zastanów się jaka jest jej cena? Postanów, że ją zapłacisz...
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

My po odstawieniu rybnej rodzimej karmy testujemy Husse. Powiem tak - już po kilku dniach poprawa wyglądu sierści, świci się znowu a była sierść brzydka jak suseł :zly1: Na ocenę ostateczną jeszcze poczekam, bo jemy dopiero drugi tydzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Karmy suche

Post autor: SARABANDA »

Mam dylemat dotyczący karm w oparciu o łososia, wszyscy twierdzą że łosoś hodowlany jest najbardziej zanieczyszczonym pokarmem na świecie. Nie sądzę żeby karmy produkowane były z łososia niehodowlanego.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ