regulacja trawienia?

Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

regulacja trawienia?

Post autor: trusiak »

Mam pytanie, które mnie od paru tyg. nurtuje. Do 6 miesiąca Mira była karmiona Royalem Baby Dog, który bardzo dobrze znosiła i wegług jej kupek można było ustawiać zegarek. Kupki były dwie. Jedna z samego rana po 6:00 a druga o 17:00. Mała rosła i od 6 miesiąca przeszliśmy na Joserę, bo Royala Juniora już nietrwaiła dobrze. I tu nasuwa się moje pytanie. Czy Josera mogła ją rozregulować? Teraz kupki robi raczej spontanicznie, o bliżej nie określonych godzinach, co nam troszkę utrudnia sprawę :) Joserę je już miesiąc, a nadal kupki robi niezbyt regularnie i to w różnych ilościach. Czy można jej trawienie jakoś uregulować? Wrócić do Royala, czy przeczekać jeszcze tą Joserę... może to kwestia składu? Jest taka możliwość?
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: regulacja trawienia?

Post autor: kasiawro »

Trusiak pies to nie maszyna - sorki!!!
Awatar użytkownika
trusiak
Posty: 413
Rejestracja: środa 05 maja 2010, 20:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice, czasem Libiąż

Re: regulacja trawienia?

Post autor: trusiak »

Zorientowałam się, że raczej nie maszyna, natomiast tak jak pisałam na Royalu raczej kojarzyła się z maszyną i dlatego pytam.
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: regulacja trawienia?

Post autor: BasiaM »

U nas .. znaczy u Uchatka (a ma już jegomość 18 miesięcy...) też bywa różnie .. a karmiony jest tą samą karmą cały czas.

Raz załatwi się rano , innym razem po południu a czasami wogóle nie zrobi.

Kasiu nie masz się co przejmować, byleby tylko Mirka dobrze tolerowała karmę i nie było rewolucji żołądkowych, patrz na sierść czy nie matowieje, nie wypada, no i jakie te kupy są ... może zmiejsz jej porcje :mysl_1:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: regulacja trawienia?

Post autor: miszakai »

No właśnie...a konsystencja? i ilość też ważna...Tak do 3-4 dziennie chyba norma...
My przeszliśmy na Joserę - jeszcze Kids, więc pewnie Wy też tą podajecie - z Boscha (było ok ale chciałam jej urozmaicić) i jest ok. Smakuje jej bardziej, kupichy są ciemniejsze i bardziej zwarte, z reguły 2; przy dużej aktywności spacerowej jak jelitka wytrzęsie to i więcej.
Myślę, że wątek można zawrzeć albo w karmach suchych albo w Problemy z trawieniem...
Obrazek
ODPOWIEDZ