Program

Awatar użytkownika
iwonawas
Posty: 541
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 18:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Program

Post autor: iwonawas »

Witam wszystkich forumowiczów,
mam do Was prośbę. Muszę przeprowadzić ankietę i prosiłabym o odpowiedzi :)
Czy kupiłbyś program komputerowy lub aplikację mobilną, która obliczałaby dawkę dziennego spożycia pożywienia Twojego pupila przy karmieniu mieszanym?
O co chodzi:
chcemy karmić psa/kota w sposób mieszany gotowane/suche i nie wiemy jak dobrać np. gotowanego jedzenia ( ile np. ryżu/mięsa/warzyw) jeśli dajemy odpowiednią dawkę suchej karmy i na odwrót.

Mam nadzieję, że wszyscy mnie zrozumieli :) Bardzo proszę o odpowiedzi. Jakbym mogła to stworzyłabym ankietę, żeby nie mnożyły się posty ale nie mam takiej możliwości :(
http://www.ism-soft.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Program

Post autor: kasiawro »

ja nie kupiłabym jeśli oczekujesz odpowiedzi tak lub nie
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Program

Post autor: Iza i Sławek »

Też nie ;)
Pomijając sytuacje chorobowe, nie ma potrzeby zmieniać diety psa, może jeść latami to samo (o ile oczywiście, ta karma zawiera wszystkie wartości odżywcze )
Chyba że potrzebujesz zbilansowania diety dla swojego psa, to służymy pomocą, bez wydawania pieniędzy na programy
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Program

Post autor: weszynoska »

Aż tak nie wierzę programom komputerowym...nie kupiłabym na pewno
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Program

Post autor: Leszek »

Powiem tak, widziałem wiele programów komputerowych, żywieniowych (dla zwierząt gospodarczych) takich uproszczonych i bardzo skompikowanych i żaden nie jest doskonały :niewka: .
Podstawowy problem to jest to , że nigdy dokładnie nie wiesz co zawierają pasze które zadajesz. Mam na myśli białko, węglowodany, energię , ale też witaminy i związki mineralne. Programy zawierają dane uśrednione, które niestety bardzo się różnią.
I dlatego ważniejszy jest zdrowy rozsądek i obserwowania żywionego zwierzęcia. :psiako:
Tak myślę :mysl_1: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
iwonawas
Posty: 541
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 18:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Program

Post autor: iwonawas »

no ale jak ktoś karmi psa na jego wygląd (tyje lub chudnie) - to chyba nie jest zdrowe dla psa?
interesuje mnie każde wypowiedzi :) dziękuję wszystkim za odpowiedzi...
http://www.ism-soft.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Jotka
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek 23 sie 2010, 19:36

Re: Program

Post autor: Jotka »

A dlaczego nie? Ja biorę pod uwagę wygląd. Poza tym patrzę też na wiek, porę roku, stan zębów, stan zdrowia, humor, energię na spacerach... Mój pies wygląda świetnie, nie jest za gruby ani za chudy, zdrowy, zadowolony - czego chcieć więcej i dlaczego to ma być dla niego niezdrowe? Nie kupiłabym takiego programu.
Korek ;) viewtopic.php?f=5&t=1058" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Program

Post autor: kasiawro »

Ja karmię psa na jego wygląd, kondycję, ilość ruchu, pory roku i wciąż będę na nie ;)
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Program

Post autor: Iza i Sławek »

Bardzo częstym błędem właściciela psa ( do nikogo personalnie, nie robić focha ;) )
jest zbytnie uczłowieczanie. Pies jest mięsożercą i natura nie wyposażyła go w tak bogate spektrum smaków jak ludzi. Częste zmiany diety, są nawet niewskazane. Gotowanie, to według mnie, dodawanie sobie pracy i dostarczanie karmy niepełnowartościowej
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Program

Post autor: ZbyszekC »

Zgadzam się z przedmówcami. Jak Balta udało mi się zapaść to zmiejszyliśmy ilość karmy i przeszliśmy na lajt. Ostatnio ja za szybko tracił wagę to rodzina pokochała udźce z indyka bo jako smak do suchego najlepiej sprawdzały się skórki z pieczonego indyka :placzek:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
ODPOWIEDZ