Sentyment do cukierniczek...

Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Sentyment do cukierniczek...

Post autor: EiMI »

Zastanawiałam się czy powinnam zapytać o to w wątku "wychowanie" czy "zdrowie", ale aspekt zdrowotny tematu wydał mi się bardziej istotny niż złodziejstwo Calvadosa...
O tym, że Calvados złodziejem - recydywistą jest, powszechnie wiadomo... bo okazja czyni, a tych ci u nas dostatek... Oczywiście pracujemy nad tym codziennie i pewne postępy w tej materii osiągnęliśmy (za małe jeszcze, ale zdecydowanie idzie ku lepszemu).
Ale nie w tym rzecz... Chodzi o to, że Calvados upodobał sobie kradzieże cukierniczek... Wykorzystując okazję bierze w zęby całość wraz z zawartością i pędzi wylizywać na najbliższą kanapę. Co ciekawe, zanim weźmie cukierniczkę potrafi zdjąć i zdejmuje bez wielkiego hałasu (czyli nie zrzuca) pokrywkę!
Na szczęście nie robi tego tak cichutko, jakby zapewne sobie tego życzył albo jak mu się wydaje, więc zdobycz jest błyskawicznie odbierana... jedynie rozsypany czasem!... cukier zostaje do sprzątania. Dużo się psina zatem tego cukru najeść nie zdąży, ale zawsze coś liźnie...
Pytanie: czy takie wchłonięcie powiedzmy 1 łyżeczki cukru bardzo mu to zaszkodzi??? Dodam tylko, że do tej pory były trzy przypadki zwędzenia cukiernic - w odstępach kilkutygodniowych.
Może mu czegoś brakuje?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: miszakai »

:D
Zaje...
Jeśłi w kilkutygodniowych odstępach to może skrętu kich nie dostanie ale robale lubią słodkie no i w nawyk mu wejdzie...Ja bym cukiernicę przeniosla na blat w kuchni albo przestała w ogóle słodzić. Dobra okazja do odwyku cukrowego :jezyk:
Obrazek
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: EiMI »

Ja nie słodzę, ale reszta rodziny, a przede wszystkim goście ;) i owszem :D Blat w kuchni nie jest dla Calvadosa przeszkodą, a stół jest i tak wyższy :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: weszynoska »

Spróbuj do tej cukierniczki wsypać " na wabia" coś innego...np. ryż..surowy coś co nie ma smaku...kaszę albo coś w tym stylu

I tak przez kilka dni.....może mu się znudzi :lol:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: Leszek »

weszynoska pisze:Spróbuj do tej cukierniczki wsypać " na wabia" coś innego...np. ryż..surowy coś co nie ma smaku...kaszę albo coś w tym stylu

I tak przez kilka dni.....może mu się znudzi :lol:
Proponuje lepiej paprykę, pieprz, sól, susz z cebuli ......... :gleba: ale by się zdziwił :tia: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: EiMI »

weszynoska pisze:Spróbuj do tej cukierniczki wsypać " na wabia" coś innego...np. ryż..surowy coś co nie ma smaku...kaszę albo coś w tym stylu

I tak przez kilka dni.....może mu się znudzi :lol:

Ja mogę wsypać i postawić... na wabia... zobaczymy kto pierwszy wsypie sobie do herbaty :D
A tak na poważnie, to kilka dni chyba nie załatwi sprawy (no chyba, że mu pod nosem perfidnie postawię...), bo on te naloty cukrowe ma (na szczęście)bardzo rzadko.
Ale spróbuję.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: BasiaM »

EiMI pisze:... bo on te naloty cukrowe ma (na szczęście)bardzo rzadko.
Może mu brakuje czegoś w organiźmie to sobie chłopak radzi :mrgreen:
Uchaty ma takie napady na kawę z mlekiem ....
Jak od czasu do czasu liźnie sobie trochę cukru to nic mu nie będzie no chyba, że mu w nawyk wejdzie to wtedy cukiernicę stawiać na stole gdy goście przyjdą :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: EiMI »

Goście mu nie przeszkadzają, a kawę Calv woli czarną :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
bea100

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: bea100 »

Od cukierniczki była moja Monia, jak miała tak ok 8 mc i rozrabiała. To było rozrabianie, rodzaj zabawy między nami, kto kogo przechytrzy. A cukier nigdy jej nie zaszkodził. Wchodziła w kuchni z kanapy na stół kuchenny i wilizywała cukiernicę. Wystarczyło odwrócić się plecami...Mam ten stół na oku jak gotuję, obierałam ziemniaki a ona uważała, że jestem do niej tyłem, więc nie widzę. Zaryzykowała łapy na stół i ryjek w cukiernicę. Kątem oka zobaczyłam i zrobiłam jej trzymanym w ręcę kartoflem po stole (z bryzgiem :lol: ) "grom z jasnego nieba". Pomogło!
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Sentyment do cukierniczek...

Post autor: miszakai »

:lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ