Czym karmić szczenię?

Awatar użytkownika
Echis
Posty: 27
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 15:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Czym karmić szczenię?

Post autor: Echis »

Witajcie,

Mam prośbę o pomoc w ocenie tego czy używam dobrej karmy dla szczeniaka (jest to 7 tygodniowy szczeniak), odpowiednich ilości, pory kamienia

Z reguły jada trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolację) co około 5 godzin.

Karma Eukanuba Puppy solidną garść męskiej dłoni :D do tego dorzucam dwie łyżki pedigree junior z kurczakiem. Jeśli mam więcej czasu, a mam teraz (L4) gotuje mu kasze, dodając utartej gotowanej marchewki i pietruszki oraz ugotowanej piersi z kurczaka. Ilość taka sama co suchej karmy co by się nie przeżerał. :/ Miskę z wodą staram się, aby miał zawsze pełną.

Czy powyższe menu jest dopuszczalne, co warto byłoby zmienić? Proszę o wasze sugestię i rady.
Z góry dziękuje Michał :)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: qzia »

Jeśli nie ma problemów z brzuszkiem to karmisz go bardzo dobrze. Ja mam zasadę, że karmię szczeniaka tyle ile zje (oczywiście w granicach rozsądku). Jeśli wydaje Ci się, że jest bardzo głodny to dawaj mu więcej. Szczeniak powinien być raczej pulchniejszy niż chudzina. Myślę, że jak był malutki to mu się nie przelewało.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: BasiaM »

Poczytaj tutaj ... viewtopic.php?f=47&t=705" onclick="window.open(this.href);return false; oraz resztę w dziale "żywienie" ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: Ania W »

Michał proszę przejrzyj forum najpierw.
Uprzedzam - dublujące się wątki będą kasowne.
Awatar użytkownika
Echis
Posty: 27
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 15:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: Echis »

Zrobiłem to już wcześniej, zanim aktywowano moje konto, natomiast jest tutaj tak wiele informacji, że nie mogłem się zagubić. Mogę tylko usprawiedliwiać się chęcią wyeliminowania błędu z mojego postępowania niż próbą spamowania z inna krwią, nie chce, abym poprzez swoje zachowanie i niewiedzę zrobił krzywdę lub skrzywił w jakikolwiek szczeniaka. Stąd opis tego co robię i prośba o ocenę.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: Ania W »

Ale masz tutaj wątek dotyczący malucha (viewtopic.php?f=47&t=705" onclick="window.open(this.href);return false;) - jeżeli masz jakieś wątpliwości, lub chcesz porad konkretnie dla ciebie po prostu dopisz się na końcu i już. Wątek wychodzi wtedy "na wierzch" i można dopisać.
Chodzi po prostu o to, żeby każdy nowy właściel szczeniaka nie zakładał po raz kolejny wątku o tym samym....Tylko o to ;) Bo w końcu znudzi się udzielanie odpowiedzi na powielane pytania :)
Awatar użytkownika
Bohun
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 07 lip 2011, 15:28
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: Bohun »

Pedigree i to ma byc dobre karmienie? Na Boga!
Acana, orijen a nie pedigree

Poza tym ogara nie wolno karmic ile zje, kazda porzadna karma ma tabele
pozdrawiamy!
BO & CO
Ghost10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 20:28

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: Ghost10 »

Nie tworząc nowego tematu co powinien pić ogar w wieku szczenięcym? Wodę przegotowaną?
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: kasiawro »

Wodę ja nigdy nie dawałam przygotowanej, ale maluchom ani dorosłym.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Czym karmić szczenię?

Post autor: BasiaM »

Ghost10 pisze:Wodę przegotowaną?
Wodę kranówę a na spacerach wodę z kałuży :mrgreen: byle nie z kałuż na parkingach gdzie auta :nunu:
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ