Karmy suche

Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: rafkow »

Paula pisze:Mam trochę linków do sklepów internetowych i mogłabym je podać, bo to czasami znacząco skraca poszukiwania tego co jest nam potrzebne, ale nie wiem czy Sołtys się zgodzi
Sołtys poprosił mnie, aby przekazać Wam swą zgodę ;)
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: Aszemi »

Od małego Salwa wcina PURINĘ PRO PLAN i jest ok tzn dobra qpa wyniki krwi pomimo przejść z łapą zawsze w normie więc nie zamierzam zmieniać ;)
I też kupuję w Telekarmie i jestem zadowolona tanio i szybko ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: Karmy suche

Post autor: Ikar »

NUTRA NUGGETS niebieska - Laki zjada bez problemu. Najpierw dostawał zwykłego Royala ale nie za bardzo podobało mi się to co wydalał, a teraz jest ok.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Karmy suche

Post autor: hania »

miszakai pisze: Pamiętam jeszcze dawno temu jak była najlepsza Eucanuba, Purina a Royal trzeci. I potem długo nic. A teraz? :zdziw_5:
Mozesz to rozwinąć?
Siedzę w tej branży od lat i takiego podziału nie pamiętam.
Szczególnie, że Purina to bardzo szerokie pojecie - prawie ciagle na ruynku mamy co najmniej trzy jej rodzaje.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

Pamiętam z perspektywy laika:), klienta sklepów zoologicznych, właśnie te 3 marki. Pamiętam, że "się mówiło" bardzo dobrze o Eucanubie i Purinie. Takie skojarzenie miałam z obecną mnogością karm na rynku. Ale kiedyś tez mniej się interesowałam. Czasem widzę to po ludziach (tez laikach), którzy wiedząc o planowanym psie, pytają właśnie o te marki, bo im utkwiły pewnie tez z reklam i jakoś Royal kojarzą niżej od Eucanuby a teraz mam wrażenie że chyba jest odwrotnie :mysl_1:
Obrazek
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy suche

Post autor: dorob62 »

Nemrod od przyjazdu do domu je Eukanubę junior Large Breed. Wszystko dobrze, sierść lśniąca, apetyt niezły, miska zawsze pusta:) Qpa troszkę za duża i za częsta chyba....Ale ostatnio "bąki" okropne go męczą... wiec pogadałam tu i tam i będziemy próbować Purinę Pro Plan Puppy. Od dzis 3 dni mieszamy a potem sama i zobaczymy co będzie:)
gdzieś wyczytałam, że do roku powinno się psu podawać rożne karmy... jedna jakaś się kończy to kupować inna i podawać inną, żeby się przyzwyczajał.... ale nie wiem co Wy na to...
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Rudolf
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 11:39
Gadu-Gadu: 2095935
Lokalizacja: Poznań/ Kalisz
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: Rudolf »

Ja kupuję w sklepie GrandeCane. Rudolf zjada eukanubę large breed i ma bardzo ładną sierść, oczy w porządku, kupki raczej w normie. Bąków nie puszcza. Na samym początku przez krótki okres dostawał acana, niedawno spróbowałam Hills'a - na obydwu karmach kupy były duże a bąki - smrodki bardzo częste. Dodatkowo na acanie ropiały mu oczy. Więc wróciłam do eukanuby szybciutko, przy czym woli tą z kurczakiem, nie lamb&rice :)
A propos eukanuby - ile karmy dajecie swoim psom?
Ja dawałam zgodnie z zaleceniami producenta, ale ostatnio zaczęłam dosypywać dodatkowy kubeczek - po pierwsze z uwago na zbliżającą się zimę, a po drugie miałam wrażenie, że jest ciut za szczpły.
Marta & Rudolf

Obrazek
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Karmy suche

Post autor: wladekbud »

Rudolf pisze: A propos eukanuby - ile karmy dajecie swoim psom?
Ja dawałam zgodnie z zaleceniami producenta, ale ostatnio zaczęłam dosypywać dodatkowy kubeczek - po pierwsze z uwago na zbliżającą się zimę, a po drugie miałam wrażenie, że jest ciut za szczpły.
Burza zjada tyle co podaje producent + jakieś drobne psie przysmaczki w czasie spaceru czy treningów. Jeśli wydaje mi się, że w danym dniu pochłania więcej przysmaków, to lekko zmniejszam ilość karmy.
A psiak wygląda różnie :zdziw_5:
Raz za chudo, raz za grubo. Jak je, czy pije to tak "zasysa", że wydaje się, że wystają jej żebra, jak spaceruje czy biega wygląda idealnie. Jak uwali się na kocyku pod kaloryferem, to widać, że ciągle ma szczenięcy brzuszek. :)
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy suche

Post autor: Paula »

Nie wiem czy coś Ci to da, ale... mamy doświadczenia z:
Best Choice - jagnięcina z ryżem; z tego co pamiętam (a to było jakieś 4 lata temu) byliśmy zadowoleni i w dalszym ciągu uważam ją za b. dobrą karmę (pomimo tego, że nie studiowałam wnikliwie jej składu);
Eukanuba - głównie ADULT MAINTENANCE LARGE; do czasu było ok., ale potem albo Świt się znudził, albo zmienili składniki, albo...? w każdym razie zdecydowanie odmówił jedzenia... a ja się naczytałam (być może krzywdzących artykułów) o "rzeczywistych" składnikach karmy i już więcej nie kupiłam.
Nutra Nuggets - głównie maintenance/jagnięcina z ryżem; co jakiś czas pojada, kiedyś częściej, nie mam wyrobionego zdania.
Purina Dog Chow - różne - zdecydowanie za duże, za częste kupy ;)
Bosch - ok.
Różne karmy weterynaryjne.
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
Pałasz
Posty: 63
Rejestracja: niedziela 16 lis 2008, 01:25

Re: Karmy suche

Post autor: Pałasz »

My przetestowaliśmy wiele karm dla Pałasza.
Wiele odrzuciliśmy bo np. jak zjadł to zwracał po jakimś czasie albo byl matowy i wychodziła mu sierść.
Najlepszą okazała się MC ADULT ROYAL CANIN

Obrazek

Jest po niej świecący i jak tylko kurier przywozi nowy worek to odrazu jest dziki pisk w domu - przy innych karmach tego nie bylo....
ODPOWIEDZ