Karmy suche

Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy suche

Post autor: dorob62 »

Kurcze a y właśnie za przykładem Burzy przeszliśmy na Acanę. Od 5 dni.... I co mamy robić.. a może łączyć obie te karmy jak w okresie przejściowym???Można tak.. pół Acany i pół Eukanuby?
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Karmy suche

Post autor: wladekbud »

miszakai pisze::wow_3:
My karmimy Boschem. Cygaro uwielbia tą karmę: pracuje na niej, połyka w zastraszającym tempie ale kup jest wciąż 3-4 dziennie w wieku 4 miesięcy. To nie za dużo? Jak mozna sprawdzić przyswajalność karmy? - zrobić badania - mocz, morfologia? :mysl_1:
Do niedawna Burza robiła tyle kup, weterynarz badał i było wszystko ok - dużo je, to i dużo wali :gluchy: . Ale właśnie przedobrzyłem, myślałem, że kupki się zmniejszą i daltego przeszliśmy na Acane - niepotrzebnie.
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Karmy suche

Post autor: wladekbud »

dorob62 pisze:Kurcze a y właśnie za przykładem Burzy przeszliśmy na Acanę. Od 5 dni.... I co mamy robić.. a może łączyć obie te karmy jak w okresie przejściowym???Można tak.. pół Acany i pół Eukanuby?
Mi wet. powiedział, że przecież Acana nie jest w sumie złą karmą i szkoda wyrzucać, zalecił dawać 25% - Acany do 75% Eukanuby. Worek już w drodze, mam nadzieję, że to pomoże. Bo pogoda piękna, śnieg super a spacerki tylko na smyczy, żeby nie nadwyrężała kości :placzek:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
dorob62
Posty: 1729
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:22
Gadu-Gadu: 7212705
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy suche

Post autor: dorob62 »

Acha.. to my też tak zrobimy:)
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" - Robert Benchley
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Karmy suche

Post autor: Wigro »

Ponieważ skończyłem 15 miesięcy przeszedłem z Royala dla młodych psów na
TASTE OF THE WILD High Prairie Canine
karma dla psów w każdym wieku (?)
Skład, dane producenta:
Mięso z bizona, mięso z dziczyzny, mączka z mięsa jagnięcego, mączka z kurczaka, jaja, słodkie ziemniaki, groszek, ziemniaki, olej roślinny, pieczony bizon, pieczona dziczyzna, naturalna substancja smakowa, przecier pomidorowy, mączka z ryby oceanicznej, chlorek choliny, suszony korzeń cykorii, pomidory, jagody, maliny, ekstrakt z yucci schidigera, enterococcus faecium, lactobacillus casei, lactobacillus acidophilus, ekstrakt z drożdży piwnych, ekstrakt z suszonego aspergillus oryzae, suplement witaminy E, iron proteinate, zinc proteinate, copper proteinate, ferrous sulfate, zinc sulfate, copper sulfate, potassium iodide, witamina B1, manganese proteinate, tlenek manganu, kwas askorbinowy, suplement witaminy A, biotyna, pantotenian wapnia, siarczan manganu, selenit sodu, hydrochloran pirydoksyny (witamina B6), suplement witaminy B12, ryboflawina (witamina B2), suplement witaminy D, kwas foliowy.
Analiza:
Białko 32%, Cynk 150mg/kg, Tłuszcz 18%, Selen 0,4mg/kg, Włókno 3%
Witamina E 150 IU/kg, Wilgotność 10%, Omega-6 2,8% Sód 0,3%, Omega-3 0,3%

W smaku rewelacja, chociaż ja nie jestem ekspertem bo jestem wszystkojedzący, ale na pewno prukam mniej i koopa elegancka.
Sierść trudno powiedzieć, zawsze błyszczała.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Karmy suche

Post autor: Danuta »

Mnie się też spodobał skład karmy TASTE OF THE WILD i w swoim dorosłym życiu (od 15 m-cy) wciąłem już 3 worki tej karmy: jeden (dwa) worek z bizonem, jeden z dziką kaczką, potem miałem ochotę na rybki (ale mi wysłano bizona i moja [matołek] pani nie zauważyła pomyłki dystrybutora no i zjadłem ten drugi worek bizona (oczywiście bizon był smaczny ale nadal nie wiem jak smakują ryby)).
Na teraz zajadam Orijen.
Zaznaczam że to są moje porcje śniadaniowe.
Na obiadokolację moja pani jednak wykazuje się ;) : przygotowuje mi pyszne żarełko: mięsko - najczęściej wołowe, różnorodne warzywka z ziołami (z przewagą marchewki) i ryż naturalny brązowy plus dodatki (jak sobie pani przypomni: siemię lniane, tran, czosnek, arthroflex).
A ja i tak najlepiej lubię tę np. czerwoną paprykę, co dostaję po śniadaniu pani, i te niespodziewane bonusy w postaci surowych kości cielęcych, surowych przełyków i tchawic wołowych i surowego mięska wołowego.
Gdy dostaję mięsko moja pani wydaje mi komendy i muszę (chachacha chcę) na to mięsko "zapracować".
Za to kość dostaję do samodzielnego obgryzania tylko jakoś nie rozumiem dlaczego coraz wcześniej pani zabiera mi tę piszczel po zszamaniu gałki.
Czasem pani kupuje "rosołowe z kością" - "tak mi się obija o uszy" i zupełnie nie wiem dlaczego pani mi zabiera fajną, twardą kość żeberkową... i to coraz wcześniej... a ja mam coraz mocniejsze zęby... staram się coraz szybciej spałaszować tę kość... - ech... chyba coś się nakręca nie tak ;)



Pozdrawiam serdecznie Wigra (łapkuję) i inne ogarki też (przesyłam mokre liźnięcie)
LOKIS z Gończaków
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
gryfna

Re: Karmy suche

Post autor: gryfna »

Po licznych próbach, które kończyły się co 10-minutowym wietrzeniem pokoju, trafiłam na Nutrę Nuggets z jagnięciną. Kupska niezłe i powietrze czyste ;)
Kupuję Gryfowi sporadycznie, bo jada głównie gotowane i surowe, ale polecam.
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Karmy suche

Post autor: wladekbud »

No, powrót do Eukanuby w końcu uwieńczony sukcesem. Burza wcina ją jak ogar, bo jeszcze niedawno strasznie wybrzydzała.
Ale potrzebny był prawie tydzień bez żadnych smakołyków w domu (tylko sucha karma + jedzenie gotowane dla psa, żadnego podjadania - oczywiście poza spacerami).
Teraz ma Eukanubę na posiłki, a garść Acany zabieram na spacer jako smakołyki. I raczej to jej odpowiada.
Co prawda, znów zaczęła bardziej bączyć :uff:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
Anais
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 08:06

Re: Karmy suche

Post autor: Anais »

A Zalotka od miesiąca je Acanę Prairie Harvest i jesteśmy bardzo zadowoleni. Na karmę przeszliśmy właściwie tymczasowo, bo naszą podstawową dietą jest BARF (z którego też jesteśmy bardzo zadowoleni) - dlatego kiedy wybieraliśmy karmę, w grę wchodziła tylko taka bez zbóż. Wypróbowaliśmy Orijena, ale z przyswajaniem było gorzej niż w wypadku Acany.

Co do złego wpływu Acany na kości - może weterynarzowi chodziło o to, że Acana nie miała kiedyś karmy dla szczeniaków dużych ras, z dodatkami substancji chroniących stawy? Kilka miesięcy temu Acana całkowicie zmieniła skład wszystkich swoich karm (wszystkie karmy dla psów dorosłych są właśnie bez zbóż) i wprowadziła nowe rodzaje, m.in pojawiła się też karma Puppy Large Breed.
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy suche

Post autor: Paula »

Czy ktoś z was zauważył może podwyżkę cen karm w sklepach internetowych?
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
ODPOWIEDZ