Karmy suche

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Karmy suche

Post autor: kasiawro »

SARABANDA pisze:Mam dylemat dotyczący karm w oparciu o łososia, wszyscy twierdzą że łosoś hodowlany jest najbardziej zanieczyszczonym pokarmem na świecie. Nie sądzę żeby karmy produkowane były z łososia niehodowlanego.
Gosiu skoro w sklepach w 75% jest łosoś hodowlany to nie licz na nie hodowlanego w karmie dla psa. Ja to nawet nie liczę, że w spożyciu dla ludzi przerobiony jest nie hodowlany.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

Ja też tak myślę. A co do Husse po dłuższym czasie - jemy już drugi wór i na razie wystawiam 5. Cyga świeci się jak suseł :fiufiu:, karma smakuje, kupy ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Karmy suche

Post autor: SARABANDA »

Moje długo jedzą Bento Cronen łososia z ryżem i im smakuje. I tu mam wątpliwości bo jedzą go codziennie, jeżeli karma posiada tyle toksyn ile jest w łososiu hodowlanym to nie może im to wyjść na zdrowie.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

Może zmieniać co jakiś czas? :mysl_1: A hodowlane kurczaki? Też chemia :niewka: Ja jednak zmieniam karmy co jakiś czas plus dodatki.
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Karmy suche

Post autor: kasiawro »

Ja też zmieniam co jakiś okres.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Karmy suche

Post autor: hania »

Ja też zmieniam.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Karmy suche

Post autor: SARABANDA »

Ja usiłuję zmieniać ale znaleźć karmę którą obie tolerują jest bardzo trudne. Sara toleruje prawie wyłącznie karmy rybne, po wszystkich innych bardzo się drapie, lub ma różne ciekawe objawy.
Z młodą niby lepiej, ale tym razem - właśnie testujemy Brita Venison - to właśnie Czupryna ma większe objawy nietolerancji - łupież, no i zaczęła się strasznie sypać. Sara na razie tylko się drapie i gryzie. Poza tym karma bardzo im smakuje. Chyba wrócimy do rybnej Acany którą kiedyś jadły.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Karmy suche

Post autor: SARABANDA »

Jednak Bit Venison się sprawdza. Jedzą chętnie, łupież minął, młoda trochę się sypie ale chyba po prostu traci podszerstek. No i chyba jeszcze po żadnej karmie nie miały takich idealnych qup , aż przyjemnie się sprząta :D
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Karmy suche

Post autor: BasiaM »

Od wczoraj mamy nową karmę AlphaSpirit multiprotein
Skład to 85% mięsa i ryb + 15 % kiełki roślin strączkowych i ziół

Karma jest "półwilgotna" tzn nie jest tak sucha jak normalne karmy, jest miękka jak się dotknie, ma kształt małych kostek.
Psy ( Uchaty szczególnie a wybredny jest i suchej kulki nie tknie ) wciągają aż miło i to bez dodatków typu mięsko z puszki czy łyżka zupy warzywnej ...
Plusem tej karmy jest to, że jest pakowana w porcje po 210g. Dlatego nam nie wysycha a porcja wystarcza akurat na śniadanie.
Bardzo ładnie pachnie, qpy póki co idealne ( jeśli qpa może być idealna :gleba: )
Minus to dość wysoka cena :niewka: 9,5 kg - około 250 zł

Zobaczymy jak dalej będzie tolerowana i czy nie znudzi się psom :lol:

Obrazek

Obrazek

Skład:

85% świeże mięso i świeże ryby (25% świeżego kurczaka, 20% świeżej wołowiny, 20% świeżej wątroby wieprzowej, 10% świeżych ryb śródziemnomorskich), kiełki roślin strączkowych (groch zwyczajny, groch biały, soczewica jadalna), jaja, marchew, jagody, gliceryna, wyciąg z Yucca Schidigera, ekstrakt drożdżowy Saccharomyces cerevisiae, tauryna, glukozamina, siarczan chondroityny, naturalne konserwanty: tymianek i rozmaryn.

Skład analityczny:


białko min 34%, tłuszcz min 15%, węglowodany max 21,3%, popiół maks 6,9%, surowe włókno maks 0,8%, Omega-3 min 2%, Omega-6 min 3,7%, EPA min 0,15%, DHA min 0,7%, Wapń 1,52%, Fosfor 1,11%, wilgotność min 22%
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Karmy suche

Post autor: SARABANDA »

http://www.olgasmile.com/czy-losos-jest-zdrowy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
obejrzyjcie :zly2:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ