Karmy suche

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Karmy suche

Post autor: miszakai »

Nie wiem czy nie za szeroki będzie wątek ale brakuje mi opinii/rekomendacji karm suchych. Wiem, że to zależy od tolerancji przez psa, zasobów finansowych, kondycji itd. ale wychodzimy z założenia, że karmimy suchą, od małego - pies zdrowy i, zważywszy że jeszcze reakcji na karmę nie znamy a od czegoś trzeba zacząć:), prośba o wrażenia. O te o tolerancji przez psa też bo w sumie w jakąś całość czytającemu to się składa mimo , ze oceny są subiektywne. Wiem, że zielone forum ma rozbudowane
"żywienie" ale gubię się już w nim no i możemy mieć przecież swoje:)
Z telekarmy skopiowałam te sensowne (bez Pedigree, i Chapii):
ACANA
ARION FRIENDS FOR EVER
ARION PREMIUM
BENTO KRONEN
BENTO KRONEN HAPPY LIFE
BEST CHOICE
BOSCH
BOZITA
BRIT
BRIT CARE
CLASSIC DOG
EUKANUBA
FITMIN
FROLIC
HAPPY DOG
HILLs
NUTRA GOLD
NUTRA NUGGETS
NUTRO CHOICE
ORIJEN
PROFILUM
PURINA DOG CHOW
PURINA PRO PLAN
REAL PETFOOD
ROYAL CANIN BREED
ROYAL CANIN SIZE
WILDLIFE

Jak ktoś ma coś do powiedzenia o którejś to może analogicznie zaczynać od nazwy dużymi i po myślniku ocena. Wtedy łatwiej z czasem będzie się czytało. Jak jakieś są zupełną pomyłką to po prostu ich nie komentujcie, to wystarczy:)
Ja zastanawiam się nad: Royal, Orijen, Bozita, Acana i nie wiem...O Orijenie słyszałam różne opinie ale na razie podoba mi się, poza ceną :strach_4:
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Karmy suche

Post autor: Agata »

ROYAL CANIN - kupowana u weterynarza, z linii veterinary diet, Digest & Skin Puppy (czyli dla szceniąt, w przypadku ogarów do 5. miesiąca życia). Zużyliśmy 2 opakowania po 14 kg, bardzo dobrze tolerowana, piękna sierść, bez sensacji pokarmowych... Wada - cena (w lecznicy 257 zł za worek, ale miałam obawy o podróbki z internetu...). Pestka wchłania ją w tempie superekspresowym, nauczyła się otwierać drzwi do kotłowni, żeby ją kraść... :zly2: .Więc zamykamy ją na klucz... :lol: Kotłownię oczywiście... ;)
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

A dlaczego weterynaryjny a nie zwykły Royal?
No a inne?
Czy wszyscy tu gotują? :wow_3:
Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: weszynoska »

Z karm które wymieniłas...karmiłam swoje psy
ACANA
ARION FRIENDS FOR EVER
ARION PREMIUM
BOSCH
BRIT
EUKANUBA
HAPPY DOG
HILLs


Najbardziej przyswajalny okazał się Happy Dog..ale ten droższy...

Nie mam zastrzeżeń do Acany, Brita.....

Ale doświadczenia głównie na gończych niestety... :niewka: Diuna na suchym wygladała by jak chart...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Gusia
Posty: 53
Rejestracja: sobota 08 lis 2008, 12:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karmy suche

Post autor: Gusia »

Z tego co pamiętam to moje psy jadły:
HILLs dla psów o wrażliwych żołądkach (dokładnej nazwy nie pamiętam)
PURINA DOG CHOW senior
ROYAL CANIN baby maxi i junior maxi

Po żadej z tych karm nie było problemów z qupą, ani innych sensacji, a zjadane były w tempie błyskawicznym.
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Karmy suche

Post autor: REDAIK »

Reda jadła Acana dla dużych psów, ale jak były problemy z jej dostaniem to przerzuciłam się na Royal Canin dla psów dorosłych dużych ras. Co do jednej i drugiej karmy nie mam zastrzeżeń. Mały jet od początku na Royalu oraz gotowanym no i chyba też bez zastrzeżeń, choć może kupy zbyt duże.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: qzia »

My jedlismy poczatkowo royala dla szczeniat ras duzych potem Eucanube puppy. Moje labradorze szczeniatka tez jadly royala juniora lub labradora juniora. Teraz karmimy sie Arionem na probe. Co do zadnej z tych karm nie mam zastrzezen. Mam zasade, ze karmy zmieniam co 2 3 worki.
Kasia i Ajsza
Awatar użytkownika
wladekbud
Posty: 608
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 08:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Oleśnica/d-śląskie

Re: Karmy suche

Post autor: wladekbud »

U mnie Burza wcina Eukanube Junior. Nie marudzi, rzuca się na miskę. Sierść ładna, bez ulczuleń, kupki - ok, wielkościowo może ciut za duże. I czasem pryknie dość smierdząco :gluchy:
"Whoever loveth me, loveth my hound." - Thomas More
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Karmy suche

Post autor: miszakai »

Mnie Royal jako marka trochę zniechęca tym sprofilowaniem na konkretne rasy. Nie wiem jak Acana - to kanadyjska karma, Orijen to ten sam koncern tylko Orijen jest droższy i wcale nie zawiera zbóż. Nie wiem też jak Telekarma wygląda pod względem zaufania. Działają prężnie ale nie są oficjalnym punktem dystrybucji Acany czy Royala więc może to ryzyko...? Chyba zacznę od Royala, potem może Acana?...Orijen trochę kontrowersyjny. Ciekawa byłam tej mnogości karm na rynku po prostu ale nie ma co eksperymentować. Pamiętam jeszcze dawno temu jak była najlepsza Eucanuba, Purina a Royal trzeci. I potem długo nic. A teraz? :zdziw_5:
Obrazek
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy suche

Post autor: Paula »

Telekarma zdecydowanie na TAK! Był okres, że zamawiałam tam co miesiąc i zawsze byłam w pełni zadowolona. Przede wszystkim tanio i szybko. Znam firmę od około trzech lat (praktycznie od powstania).
Ostatnio zamawiałam w kuchniapupila.pl (muszę szukać alternatywnych sklepów ze względu na karmy weterynaryjne) - podejście do klienta naprawdę świetne, pełne zainteresowanie, miła obsługa, tanio (przynajmniej Purina vet).
Mam trochę linków do sklepów internetowych i mogłabym je podać, bo to czasami znacząco skraca poszukiwania tego co jest nam potrzebne, ale nie wiem czy Sołtys się zgodzi ;)
Mniej więcej od 5-6 lat robię zakupy dla Świta przez internet i jakoś nigdy nie poczułam się oszukana... jeśli ktoś nas wrobił kiedyś w fałszywą karmę, to ja o tym nie wiem ;)
(opinie o tym co jadł Świt będą trochę później... ze względów komunikacyjnych...)
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
ODPOWIEDZ