Alergia pokarmowa.

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Alergia pokarmowa.

Post autor: hania »

Jeżeli to ma być dieta eliminacyjna przy alergii pokarmowej to tak naprawdę żadna z wymienionych karm się nie nadaje. W takiej sytuacji powinno stosować się karmy weterynaryjne na bazie hydrolizowanego białka i dopiero jak organizm psa się "oczyści" (co trwa kilka tygodni) można dodawać inne składniki żeby zobaczyć po czym występuje reakcja. Najtańsze jest gotowanie - ziemniaki (utłuczone na pure) + ryba. Jeżeli dieta ma zadziałać to nie może dostawać żadnych dodatków, witaminek, ciasteczek, kanapeczek itp.
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alergia pokarmowa.

Post autor: aniamam »

Wrzos czasami (jak nie mam czasu gotować wołowiny z ryżem) dostaje Brit Care Adult Large Dog z jagnięciną i ryżem - skład całkiem fajny, bez kukurydzy, pszenicy.....cenowo też do "przełknięcia"...
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Alergia pokarmowa.

Post autor: wszoleczek »

Właśnie mi się przypomniało, że mam testy alergiczne brata Nera i sprawa wygląda tak:

Testy są w skali 0-4 gdzie 0 oznacza brak wrażliwości, a 4 oznacza bardzo dużą wrażliwość.
Wrażliwość na 2 ma na soje, kukurydze i ryż, 1 dla koniny, wieprzowiny, baraniny, mix rybny, mleko i pszenice.

Pewnie jak Nerowi coś wyjdzie w badaniach, to podobnie jak brat. Ile mniej więcej kosztują takie badania na alergie?

Bardzo bym prosiła o jakieś linki do proponowanej karmy, bo już się zaczynam w tym gubić :oops:
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ