Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Awatar użytkownika
Atos
Posty: 22
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 22:14
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koszalin

Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: Atos »

Witam Was. Jestem nowa na tym glogu,od 6 miesięcy jestem szczęśliwa właścicielką cudownego ogara. Moj Atos jest przekonany obecnie ma 7,5 miesiaca i daje nam w domu wiele radosci. Raczej czasy niszczenia wszystkiego do okola mamy za soba, gryzienie wszystkiego co po padnie tez ustapilo i jest coraz lepiej.
Ale jest tez problem który mnie martwi otoz karmie swojego psa domowym gotowanym jedzeniem, mieso
( indyk,kurczak,kaczka czasami)wypelniacz i warzywa, tak jak zalecaja. Atos pochlania wszystko i zawsze nie odmawia praktycznie niczego. Podaje mu tez jablk,obanany ,papryke, jajko ,jogurt twarog, olewe z oliwek i ostatnio zmielone skowupki jaj. Zrobilam mu badanie krwi zeby sprawdzic czy wszystko w porzadku na tej diecie a tu wyskoczyl nadmiar fosforu. Weterynarz zalicala mi przejsc na karme sucha ale ja nie chce, uwazam ze jest tam duzo konserwantow i chemii. Polecila mi rownoez ograniczyć mieso w zamian wiecej wypelniaczy ipodawac skorupki jaj . Za dwa miesiace kontrola wynikow.
Proszę poradzcie co robic. Boje sie ze ze zaszkodze mojemu pieskowi. To jeszcze szczeniak, rosne wiec musi miec wszytkie składniki dbrane poawidlowo.
Załączniki
20171128_143304-1-picsay.jpg
20171128_143304-1-picsay.jpg (2.51 KiB) Przejrzano 3500 razy
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: SARABANDA »

Tylko pytanie ile za dużo. O ile pamiętam to trochę za dużo jest w jego wieku normą.
Podaj poziom i normę dla tego laboratorium.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Atos
Posty: 22
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 22:14
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: Atos »

Dzięki za odpowiedź bo strasznie się martwie tym wynikiem. Norma jest do16 a on ma 18 i cos, przy czym poziom Ca ma ok.25.5 a normy od 23-34 jak dobrze pamiętam ale jutro sprawdzę dokładnie i podam.
Awatar użytkownika
Atos
Posty: 22
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 22:14
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: Atos »

Właśnie sprawdzilam wyniki i wygląda to tak:
fosfor 1,87 mmol/l norma 0,700-1,60
wapn 2,55 mmoll/l norma 2,30-3,00
Hemoglobina 149 g/ norma 150-190 przy czym krwinki czerwone w normie w rozmazie natomias duze przesunięcie EOS 0,702 G/l norma 0,040-0,60 i EOS% 8,97% norma 0,010-6,00
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: Eni »

To sa raczej wyniki w normie dla szczeniaka. Na suchej mialby takie same, aczkolwiek jakieś sensowne zrodlo wapnia miec musi i to nie jest nabial, a wlasnie skorupki jaj mielone, maczka kostna albo weglan czy cytrynian wapnia. Bo faktycznie wykrzywicie psu łapki bez tego.
Awatar użytkownika
Atos
Posty: 22
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 22:14
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: Atos »

Dzięki za odpowiedź, właśnie od kilkunastu dni daje mu skorupki jaj ale nie wiem ile trzeba wiec sypie to co mam srednio jedna skorupka na dzien ale dotychczas od samsgo poczatku zywiena gotowanym tj. ok. 3 miesiace dostawal preparat wapniowofosforowy dla szczeniakow . Skonczyl sie trzy dni temu i zostane teraz na skorupkach i nabiale zeby tego fosforu nie dawac a za dwa miesiące zrobie wyniki.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: SARABANDA »

Mnie też się wydaje że dla szczeniaka wyniki w normie. Ale niech może się wypowie jakiś wet.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Atos
Posty: 22
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 22:14
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: Atos »

Wyniki zrobilismy w gabinecie weterynarii i potem lakarz z nami je omowil.Szkoda tylko ze nie zaznaczyl na skierowaniu wieku psa, moze bylyby inne normy
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: SARABANDA »

Mam na myśli weta na forum. Każda rasa ma trochę inaczej. A wet w gabinecie, przynajmniej takie są moje doświadczenia, mają interes w tym, żeby do nich wracać.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Atos
Posty: 22
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 22:14
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Domwe jedzenie a nadmiar fosforu

Post autor: Atos »

Tak tez zauwazylam☺musze poszukac w necie. Nie ukrywam ze moja wiedza na temat psow jest niewielka poniewaz to moj pierwszy pies. Pierwszy ale przecudowny☺
ODPOWIEDZ