Żywienie suki po porodzie

Grażyna
Posty: 37
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 00:05
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Żywienie suki po porodzie

Post autor: Grażyna »

Jak żywicie suczkę po porodzie?
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Żywienie suki po porodzie

Post autor: REDAIK »

Moja jadła starter i gotowane mięso z ryżem i marchewką oraz ser biały
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Żywienie suki po porodzie

Post autor: hucuł »

Ja od trzeciej fazy ciąży i w okresie całego karmienia zupełnie rezygnuję z gotowanego na rzecz suchej karmy dla szczeniąt + ekstra biały serek co 2 - 3 dni i jogurcik.
bea100

Re: Żywienie suki po porodzie

Post autor: bea100 »

Ja suce gotuję (plus witaminy i mikroelementy SA-37 oraz tran norweski). Podaję też na zimno galarety ( z pazurków kurzych, z nóżek wołowych, z ogonów). Podaję sery białe półtłuste, surowe jajka ( ze skorupkami wysuszonymi w piecyku i umielonymi w młynku do kawy), codziennie jogurty naturalne, mięso surowe.
Moja Dunia sama "wymusza" na mnie karmienie mniej więcej co 4 godziny a właściwie to je na żądanie. Jest taka, że jak nie zje- to stoi i czeka w kuchni i nie idzie do maluchów. Monia przez wiele dni nie opuszcza kojca (tylko na szybkie załatwienie potrzeb wychodzi- ale bardzo niechętnie i biegiem wraca)- karmię ją pod nos (kiedy? właściwie również na żądanie- widzę jej głodne oczy ;) i potrafi też "mówić" do mnie, że jest głodna).
Przy takiej liczbie maluchów- powinnaś karmić bardzo często a właściwie na żądanie.
Awatar użytkownika
REDAIK
Posty: 1090
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 23:16

Re: Żywienie suki po porodzie

Post autor: REDAIK »

Reda początkowo nie wychodziła z kojca i dawałam jej michę pod nos z samym mięsem. Jak poczuła się już pewniej zaczęła wychodzić, ale tylko 2 kroki od maluchów. Apetyt ma na pewno, ale może nie jeść początkowo, bo się boi małe zostawić. Więc karm ją tak jak dziecko.
http://www.ogarzygon.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Grażyna
Posty: 37
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 00:05
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Żywienie suki po porodzie

Post autor: Grażyna »

Dzięki! Muza też dostawała pod sam nos - na leżąco jadła i piła karmiąc maluchy. Tak przez trzy dni. Teraz już wstaje sama do jedzenia. Czy ktoś rozstrzygnie dylemat jakie jadło jest leprze czy sucha dobra karma czy swojskie ale nie zbilansowane jedzenie? Rozumiem, że w ogarkowie zaleca sie zdrowy rozsądek i stosuje jedno i drugie? Plus naturalne suplementy w postaci żelatynowych i wapniowych produktów.
agag
Posty: 507
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:18

Re: Żywienie suki po porodzie

Post autor: agag »

Moje suki jedzą suche, oprócz tego dostają dodatkowo biały ser, zsiadłe mleko. A zdrowy rozsądek i umiar są wskazane zawsze i wszędzie. ;)
ODPOWIEDZ