Odstawianie szczeniąt przez sukę

Grażyna
Posty: 37
Rejestracja: piątek 27 mar 2009, 00:05
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Odstawianie szczeniąt przez sukę

Post autor: Grażyna »

Czy możecie mi powiedzieć kiedy suka odstawia małe?
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Odstawianie szczeniąt przez sukę

Post autor: Ania W »

To nie jest tak, że suka odstawia małe z dnia na dzień i wtedy one przechodzą na karmę.
Ona może dość długo dać się ciągnąć ale niekoniecznie musi mieć pokarm. Pasja dość stanowczo odmawiała karmienia a pokarm miała, Reda pokarmu nie miała a dawała się ciągnąć. Myślę, że tak około 5 tygodnia szczeniaki są powoli odstawiane...ale może niech hodowcy wypowiedzą się jak to było u nich u różnych suk.
Z tego co ja obserwowałam to większość suk ma dosyć jak szczeniaki mają mleczaki, bo jest to zwyczajnie dla nich bolesne i wtedy robią się mniej cierpliwe przy karmieniu.

Pamiętajcie o przycięciu pazurków, żeby nie drapały suce brzucha. :)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Odstawianie szczeniąt przez sukę

Post autor: weszynoska »

Grażyna
A nie mogłabyś tych wszystkich pytań...zadawać w jednym temacie ???

Zakładasz ogrom wątków na jeden temat.....

poza tym...przykro mi pisać...ale zacznam się martwić o Twoje szczeniaczki....

nie wiesz czym dokarmiać...nie wiesz kiedy...nie wiesz kiedy suka zaczyna odstawiać małe....

:niewka: :placzek:

ja zaczynam dokarmiać w 3 tygodniu zycia...najpierw robię im maleńkie kuleczki z surowego mięsa indyczego, zmielonego oczywiście...kilka dni przestawiam maluchy na jedzenie z ręki...jak juz załapują..to dostają w malutkich miseczkach po troszkę...kaszki dla niemowląt rozpuszczonej w mleku....jak widzę że umieją chłeptać..to znów powolutku ( 2-3 dni ) przestawiam na suchą karmę typu Puppy..dla szczeniąt , oczywiście rozmoczoną do konsystencji papki, i tak do około 6 tygodni...potem zaczynam przyzwyczajać maluchy do jedzenia gotowanego ryżu z mięsem, białego serka itp...daję też surowe korpusy kurze, szyjki indycze, skrzydełka...


Suka zaczyna odstawiać szczenięta w wieku kiedy zaczynają im rosnąć zęby mleczne...ucieka z kojca...chętnie się z nimi bawi, wylizuje mordki, ale już mniej chętnie leci na każdy pisk...i mniej chętnie karmi...wraz z wprowadzaniem 4-5 razowego dokarmiania u suki powinna zacząć się laktacja ograniczać...trzeba wtedy zacząć ją mniej karmić...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 09:09

Re: Dwór z Szablami

Post autor: Administrator »

weszynoska pisze:Grażyna
A nie mogłabyś tych wszystkich pytań...zadawać w jednym temacie ???
Zwłaszcza, że poprzez PW, rozmawiałem z Grażyną o właściwym tytuowaniu wątków oraz ilości wątków powitalnych :zly3:
Pozdrawiam
Administrator wioski Ogarkowo
ODPOWIEDZ