BARF

Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: BARF

Post autor: nulka »

Myślę że długość i różnice w trawieniu np.suchego i surowego mogą mieć i tyle znaczenie, że jeżeli w tym samym czasie dostarczymy organizmowi dwóch składników pokramowych, które trawione sa inaczej to może to obciążać układ trawienny lub powodować że część będzie wydalona niedokładnie strawiona, ale może się mylę.
jest w tym trochę racji

każdy pokarm jest trawiony (zależy z czego się składa ,bywa tak ,że większośc to chemia ;) )do białek,tłuszczy i cukrów dla psów to najlepiej białko ,tłuszcz najbardziej energetyczny ,i witaminy i sole , a najbardziej przyswajalne dla psów jest surowe w czystej postaci ,najszybciej się trawi i najwięcej tego żarcia z żarcia odzyskują

kasza to głównie cukry
Swoją drogą mój poprzedni pies jechał przez 15 lat na kaszy z mięsem i warzywami i miał się dobrze...a teraz takie kombinacje
:D
mój wcześniejszy pies nie chciał kaszy :D
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: BARF

Post autor: kasiawro »

moja znajoma (psiara i zootechniczk) łączy codziennie barfa z suchą, pies jest do tego przyzwyczajony. Jak jest jakiś wyjazd, a pies nie jest przyzwyczajony do suchej to wtedy robi się problem, a lodówka z nami wszędzie nie jeździ ;)
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: BARF

Post autor: zybalowie »

Czy podając BARFa powinnam dodawać jakieś suplementy do żarełka?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Re: BARF

Post autor: Darianna »

zależy jak wygląda Twój tygodniowy bilans jedzenia. Generalnie nie poleca się dodatkowej suplementacji, ale ja np. w okresie wzrostu dawałam dodatkowo witaminy na stawy, zaś na wiosnę daję witaminy na sierść. Suplementy jako takie daje się jednak, gdy w samym pożywieniu czegoś brak, np. pies nie może gryźć kości (słabe zęby itp) - wówczas się podaje bodajże wapń? Aż taka dobra z chemii nie jestem :wstydek:
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: BARF

Post autor: zybalowie »

My dopiero zaczęliśmy, ale na ten moment plan jest taki, żeby psu dawać zmielone mięso z kośćmi, plus zmiksowane warzywa z wątróbką (dzisiaj na przykład: ogórek, marchewka, trochę pietruszki, pomidory, wątróbka drobiowa), plus jogurt naturalny, jajko na miękko i raz na tydzień kość do ogryzania.

Nie wiem, czy to psu wystarczy, wydaje mi się, że tak. Z tematem suplementów obchodzę się jak z jajkiem... w sumie wyczytałam, że nie należy panikować, bo ilość dostarczanych składników ma się bilansować w dłuższym okresie.

Chyba nie będę nic dodawać...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Re: BARF

Post autor: Darianna »

Ja bym nic nie dawała, sama daję w okresie wzmożonego zapotrzebowania - np po zimie. A dawać żeby dać to nie ma sensu.
Obrazek
beata
Posty: 15
Rejestracja: środa 20 sty 2010, 23:12

Re: BARF

Post autor: beata »

Ja też nie dodaję
elap
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 09 sty 2011, 17:13

Re: BARF

Post autor: elap »

A moje psy jedza glownie na surowo. Najwiecej dostaja kosci (wszystkie z wieprzowiny, wolowiny, kurczaka, kaczki ale tez osci z ryb, jagniecine, krolika itd, itd)kosci dostaja prawie codziennie. Co kilka dni(bo kosci tez maja mieso) dostaja mieso, glownie w formie scinek, boczku, kurczaka, skrawki wolowe etc.- w kazdym razie nie stronimy od tluszczu. Skory wieprzowe tez lubia. Jak nie ma kosci to jedza codziennie mieso i tez sie nie obrazaja.Podroby(Watrobki, nerki, tchawice, uszy itd) - te najczesciej gotowane i nie czesciej jak raz w tygodniu. Z regoly rzadziej.
Jajka - w zaleznosci jak kury niosa - czasem raz w tygodniu a czasem czesciej. A jak sie zdazy, ze kosci wyjda i miesa nie ma to dostaja nawet 10 jajek na raz. Najczesciej surowe, ale takie podsmazone na oleju albo smalcu tez im smakuja.
Do tego sery biale i zolte, mleko, jogurt. Ryby bardzo chetnie - ale najczesciej gotowane.
A poza tym to jedza wlasciwie wszystko co jest w domu, co z obiadu zostanie (tu za wiele nie zostaje bo kury tez czekaja ;) ) Jezeli o warzywa i owoce chodzi - to musza sobie same w ogrodzie poszukac. Sokol lubil sobie podjesc buraka, marchewke, kalarepe. Ale pozostala brygada jakos nie ma takich ciagot. Za to podjadaja owies gnieciony lub pszenice - Ale to najczesciej jak sie kolacja spoznia ;)
Kiedys przywozilam krowie przedzoladki i wymiona - teraz nie mam takich dojsc.
Sztuczna karma to u nas raczej rzadkosc. Witaminy - jak juz to w okresie linienia - ale to nie regula :mysl_1:
To dorosle psy.
Szczeniaki dostaja wiecej miecha i duzo nabialu. Mleka maja wlasciwie do oporu.W czasie jak nie sa jeszcze w stanie zjesc wystarczajacej do wzrostu ilosci kosci to dostaja preparaty mineralno/witaminowe. Dla szczeniakow daje tez utarte lub zmiksowane warzywa/owoce. Jajka tez. Zwracam tez uwage, zeby dostawaly wystarczajaco chrzastek do gryzienia.
To tak z grubsza by bylo.
Ela i Goniwiatry
ogarpolski@goniwiatr.de
http://www.goniwiatr.de" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: BARF

Post autor: zybalowie »

To brzmi prawie jak menu takiej swojskiej restauracji pt. kuchnia polska ;-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: BARF

Post autor: hania »

Ja suplementów nie daję. Poza kośćmi i mięsem dostają warzywa spapkowane (z sokowirówki, ale sok my wypijamy), jajka surowe, jogurt naturalny, biały ser, ryby (tuszki, ale też np głowy).
ODPOWIEDZ