Wiecznie głodny szczeniak

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: Ania W »

Myślę, że jedzenie podczas całego psiego życia to inwestycja w jego zdrowie. Bo to tak jakbyśmy my odżywiali się super do 16-18 roku życia a potem to już wszystko jedno ;)
Uważam, że powinno być ono urozmaicone i jeżeli pies zastrajkował niekoniecznie oznacza, że właśnie od dzisiaj postanowił przejąć władzę w domu. Bard ma rzeczy których nie ruszy (płucka, żołądki ) i ich nie dostaje. Jasne, że nie dam się zwariować i nie zamierzam biegać po łososia do sklepu, bo któryś pies ma właśnie straszną na niego ochotę ale jak widzę że coś " nie idzie" to nie dostaje.
Poza tym brak fanaberii ;) Łoza jeszcze nie odmówiła zjedzenia czegokolwiek ;)

Co do suplementów to ok ale wtedy kiedy jest taka potrzeba. Przyznaję, że sama miałam wątpliwości czy dawać coś Łozie, bo wiele znanych mi osób "pakuje" szczeniaki różnymi cudeńkami. No i się pytałam. Na czterech wetów (prawie badania statystyczne ;) )wszyscy powiedzieli, że jeżeli dostaje suche dla szczeniąt, nabiał i gotowane z mięsem i jeżeli przybiera na wadze, nie ma miekkich nadgarstków, bóli wzrostowych to nic nie trzeba jej do szczęścia.
I w sumie trudno się z tym nie zgodzić, bo w dzieci też się raczej nie pakuje różnych tabletek, proszków czy syropków tylko stara się im przede wszystkim zapewnić zdrową zbilansowaną dietę...no w każdym razie mam nadzieję .
Łoza dostawała tylko scanomune jak nie mogła wyjść z kataru (teraz od czasu do czasu jedną tabletkę) i okazjonalnie dostaje teraz tran. Zamówiłam preparat z wapniem bo czasami gryzie łapy a ja nie jestem pewna czy to nie związane ze wzrostem chociaż nie kuleje, nie ma miękkich nadgarsków, łapy ma proste, chętnie i dużo biega...To tak trochę profilaktycznie .
Bard dostawał tylko i wyłącznie fosforan- wapnia.

Myślę, że w przypadku suplementów lepsze może byc wrogiem dobrego ;)
monik

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: monik »

Ania W pisze:[...]Zamówiłam preparat z wapniem bo czasami gryzie łapy [...]
Mam wrażenie, że jest to cecha typowo ogarza :D
Urwis też czasami gryzie (ale tylko same łapcie i lubi sobie pomemlać piąty palec :lol: miejsc, gdzie są stawy stawy nie), Pyza też tak robiła, jak była u mnie.
Ale to raczej nie jest spowodowane żadnym brakiem, tak myślę (ale mogę się mylić), bardziej może właśnie ta sól na ulicach albo nudy? :mysl_1: nie wiem, ale stawiam raczej na sól lub z nudy :D
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: Ania W »

Łoza też właściwie raczej "memła" niż faktycznie gryzie mocno ale ja niestety nie mogę znaleźć klucza do tego zachowania bo robiła to niezależnie od soli na ulicach i na przykład po spacerze (także niezbyt intensywnym) czyli raczej nie nuda. Dzisiaj w nocy coś jej leżało na żołądku i chyba nie mogła spać i też łapa w mordzie była.
Nie wykluczam, że to może być rodzaj frustracji ale nie mogę też wykluczyć jakiś niedoborów.
Spróbuję i zobaczę - jak przejdzie, będzie dostawała wapń, jak nie to odstawię wapń i już (widocznie nie tędy droga) :)
monik

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: monik »

A może one tak mają, jak małe dzieci? Małe dzieci też sobie memłają paluszki, a nawet i kilka paluszków na raz :D
Z tego co wiem, to Nutka też tak robi czy robiła, nie pamiętam :D Musi Małgosia napisać :D

Może to jakieś zachowanie młodych psów i tylko ogarów? :mysl_1:

Aneks do wzorca: ogary za młodu lubią sobie memłać łapy :gleba:

A właśnie: Łoza tylko przednie, czy wszystkie 4? Bo Urwis wszystkie, ale najbardziej interesujące, to piąty palec :lol:
No i Urwis zdecydowanie to robi jak się nudzi ;) Bo Blue teraz nie chce się z nim bawić :]
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: Ania W »

Wszystkie ale naczęściej tylne ..bez preferencji co do paluszków ;)
Ale pięta też jest ok :)
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: BasiaM »

wszoleczek pisze:BasiaM
Nie obrażaj się na nas, naprawdę nikt nie mówi nic, by zrobić Ci na złość.
Nie należę do osób, które przejmuja się i obrażają na innych o byle co.
wszoleczek pisze: Moim zdaniem pies powinień dostawać medykamenty, kiedy coś jest nie tak-jeśli rozwija się prawidłowo, to chyba mu to niepotrzebne :mysl_1: .
Medykament = Lek ( lekarstwo)
Preparaty, której podaję nie są lekami.
wszoleczek pisze:Oczywiście jeśli wszystko podajesz po wcześniejszej konsultacji z wetem, to wszystko ok. Nie możemy być mądrzejsi od lekarzy :nunu: . Tylko czy on Cię na tych preparatach nie naciąga :zdziw_4: .
Życzyłabym wszystkim psom na świecie tak dobrego i uczciwego weterynarza jakiego ma nasz pies.
A preparaty kupuję w sklepie, nie u weta.
Jeśli puszka witamin za 20zł wystarcza na około rok to nie prędko zbankrutuję.


Może niech każdy zajmie się wychowaniem swojego psa tak jak umie najlepiej.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: Ania W »

BasiaM pisze: Może niech każdy zajmie się wychowaniem swojego psa tak jak umie najlepiej.
Basiu temat jest nie o wychowaniu ale o żywieniu. Napisałaś co ty podajesz swojemu psu (uważasz, że tak jest najlepiej - ok) , inny napisali co podają oni lub czego nie podają i dlaczego.
No to nie wiem o co chodzi :niewka:
Kierując się tym co napisałaś to najlepiej będzie jak się w ogóle nie będziemy ustosunkowywali do tego co piszą inni na forum i siedzieli we własnym "ogródku".
Ja jestem przeciwna podawaniu takich ilości różnych preparatów ...i dlaczego mam tego nie napisać, skoro też to jest poparte wiedzą weterynaryjną i hodowców?
Chcesz je podawać - podawaj, ale może warto, żeby ludzie wiedzieli, że nie zawsze jest taka potrzeba i że można przedobrzyć. A jeżeli masz argumenty uzasadniające taką suplementację to po prostu przedstaw je i już - to przecież też da do myślenia osobom czytającym forum.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: Aszemi »

A ja wróce do tematu przewodniego czyli Szyszki ;)
Szyszunia po prostu wdała się w tatę bo on też zjada wszystko co popadnie i pięknie wymusza :marzyc:
Ja pomyślałam że jak Szajka zostanie u mnie to problem niejedzenia Salwy się skończy i owszem biją się o smaczki kości wędzone i inne przysmaki ale sucha dalej potrafi stać na misce :twisted:
A Szyszuni po zjedzeniu miski zabierzcie ją i ja bym jej dawała nie tyle więcej a coś czego nie wchłonie szybko czyli kości z mięskiem np cielęce będzie miała zajęcie :silacz:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: hania »

BasiaM pisze: Po drugie:
W międzyczasie Uchaty zje np. pół jabłka albo żwacza albo np. kanapkę z masłem albo 1/3 szyi indyka - TO WSZYSTKO a to nie jest TONA ciastek.
Zaraz będzie, że ja też się czepiam. Ale na fotkach Uchaty wygląda jakby miał nadwagę :(. Ze stosunku jego wagi do wzrostu też to wynika.
Poza tym w suchych karmach - owszem są witaminy - ale jaka witamina przetrwa w temperaturze 120stopni ?? Bo w takiej są produkowane karmy.
A nie przyszło Ci do głowy, że ilość witamin w karmach jest mierzona po procesie produkcji a nie przed?
Nawet mi wet powiedział,że w w tych karmach to są raczej śladowe ilości :mysl_1:
Nie lubię źle mówić o swoich kolegach po fachu, ale jeżeli ten wet tak mówi, to nie ma pojęcia o suchych karmach.
Także bardzo dziwne jest to, ze pozwala Ci pakować w psa taką ilość preparatów - e tej chwili zdecydowanie większa ilość dorastających psów choruje ze względu na nadmiar preparatów a nie na niedobór.
Jeżeli naprawdę chcesz go karmić idealnie, to zamiast dawać takie ilości - SA 37 wystarczyło by w zupełności - nie dawaj mu witamin przez jakiś czas, zbadaj mu krew (szczególnie stosunek wapnia do fosforu) i wtedy dobierz witaminy. Szczególnie zbyt wiele wapnia i podawanie tranu przy dobrym jedzeniu może zaszkodzić.
Awatar użytkownika
Malgosiaczek_27
Posty: 1587
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 21:51

Re: Wiecznie głodny szczeniak

Post autor: Malgosiaczek_27 »

monik pisze:Z tego co wiem, to Nutka też tak robi czy robiła, nie pamiętam :D Musi Małgosia napisać :D
Tak, Nutka jak była mała czasem podgryzała sobie łapkę. Nie wydaje mi się jednak żeby to miało jakieś głębsze znaczenie. Mi to również wyglądało na zajęcie "z nudów". Teraz też jej się to zdarza, choć bardzo rzadko. I to zawsze w sytuacji kiedy leży na kocyku "kołami do góry" :D
Ania W pisze: Basiu temat jest nie o wychowaniu ale o żywieniu. Napisałaś co ty podajesz swojemu psu (uważasz, że tak jest najlepiej - ok) , inny napisali co podają oni lub czego nie podają i dlaczego.
No to nie wiem o co chodzi :niewka:
Kierując się tym co napisałaś to najlepiej będzie jak się w ogóle nie będziemy ustosunkowywali do tego co piszą inni na forum i siedzieli we własnym "ogródku".
Zgadzam się tutaj z AniąW. W końcu jesteśmy na forum dyskusyjnym, i takie jest jego przeznaczenie. Dyskusje na różne tematy. To że ktoś nie zgadza się z druga osoba i neguje jego poglady, nie znaczy ze tego kogoś nie lubi i robi mu to na złość. Nie bądźmy dziećmi.

Jeśli chodzi o temat przewodni ;) To Nuta jako małe ogarzatko, również była wiecznie głodna. Małe szczenie mogło by chyba zjeść tyle co waży ;) albo i więcej :D Wymuszanie przysmaków, tymi pięknymi oczkami i wielkim w nich smutkiem najczęściej działa. Pańciostwo ulega i najczęściej nawet nie zauważa, kiedy z pięknego małego szczeniaczka robi się "szantażysta". Wiadomo "miłość bywa ślepa" ;) :D :gleba:
Obrazek

Czekolada uspokaja bardziej, niż kolor zielony ;)
ODPOWIEDZ