ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: ESOX »

Dunaj ,,wcina" Royala maxi juniora (i czasami gotowane żarełko).

Ostatnia paka karmy, którą kupiliśmy (choć z zewnątrz taka sama junior i data ważności tak jak zawsze nie przeterminowana) jednak jakby inna, gorsza - ,,kulki mniejsze", kolor jaśniejszy.....nie wiem czy gorsza, czy inna partia... w każdym razie zdarzają się dni, że Dunaj ociąga się z jedzeniem..., jakby mu nie smakowała. Zaczynamy się zastanawiać, czy nie zacząć podawać mu już Royal C. Adult - choć jest od 15 miesiąca w sklepach powiedziano nam, że można mu już podawać (za 3 tyg. Dunaj będzie miał rok). Można kupić mniejsza paczkę i sprawdzić, choć nie będzie to wyznacznikiem bo teraz są dni, że się zajada a są dni, że nie ma najwyraźniej ochoty na to jedzenie. A kupować kolejną 15 kg paczkę bez gwarancji, czy będzie jadł..... Inne rzeczy (gotowane, ciasteczka itp.) wcina bezproblemu.


- Czy powinniśmy zmienić tego juniora na inną partię (może faktycznie jakaś przeterminowana, żle przechowywana itp.) i karmić go do 15 miesiąca. ???
- Czy może zacząć już mieszać tego Royal C. Adult? i nie czekając na 15 miesiąc już mu podawać.
- Czy w przypadku zmiany na Adulta ale innej firmy konieczne jest jakieś przejście przez RC Adult
(RC-Junior - RCAdult i potem inna firma). Słyszeliśmy opinie w sklepie, że skoro jadł juniora dobrze by pojadł adulta zanim zmienimy firmę - choć wyglądało to raczej na naciąganie na kupowanie droższego produktu.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: hania »

- Czy w przypadku zmiany na Adulta ale innej firmy konieczne jest jakieś przejście przez RC Adult
(RC-Junior - RCAdult i potem inna firma). Słyszeliśmy opinie w sklepie, że skoro jadł juniora dobrze by pojadł adulta zanim zmienimy firmę - choć wyglądało to raczej na naciąganie na kupowanie droższego produktu.
Masz rację - naciąganie.
Ale jeżeli w ogóle zmieniać firmę to kupić innego juniora - według mnie samiec ogar powinien jeść juniora do 15-18 miesiąca życia.
ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: ESOX »

A jak sprawdzić jaka inna karma junior będzie odpowiadała Dunajowi. Rozumiem, że mieszać z stopniowo z royalem. Bo na początku takie gwałtowne zmiany karmy, źle wpływają (kiedyś jak zabrakło Royala, podaliśmy inną karmę, którą otrzymaliśmy w sklepie na spróbowanie....na rzadko ;-)). Jest jakiś dobry sposób podania nowej karmy. Czy mieszać z royalem jedną karmę za tydzień drugą i sprawdzić co lepiej je.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: hania »

Ja bym spróbowała jedną dobrą i jak będzie ok to przy niej została. Przechodząc na nią stopniowo przez ok 4-5 dni. I muszę przyznać, ze moje ogary są jakieś dziwne - mogę im zmieniać karmę z dnia na dzień i nigdy się nic nie dzieje. Za to przy Farze to koszmar.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: weszynoska »

U nas też nie ma problemu z dobra karmą...normalnie mogę przejść z dnia na dzień i nic...

ale wystarczy lekko podlejsza...i już gulgot w brzuchu...

ja myślę, że problem tkwi nie w smaku karmy tylko w głodzie... :mysl_1:

dorasta, wolniej rośnie, mniej potrzebuje.

Spróbujcie mu nie podawać dawki przepisowej tylko 2/3

i żadnych dokarmiań , bo zastrajkuje zupełnie...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ESOX
Posty: 291
Rejestracja: niedziela 25 sty 2009, 22:18
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: ESOX »

a co sądzicie o podawaniu jednej porcji? Teraz Dunaj je dwie porcje. Po powrocie z pracy, po spacerze dostałby jeden większy posiłek. Tak pomyślałem, bo teraz zostaje dłużej sam w domu (historia na inny wątek - ogromne zmiany czasowe w pracy :-(( ).

Po porannym spacerze, dajemy jedzenie, kość na ,,do widzenia". Wytrzymuje jak wracamy 16-17 ale przecież normalnie już by się ,,opróżnił" o 11 lub 12. Może lepiej po porannym spacerze nie dawać nic. Zostawałby na pusto. Tylko przejść na jedno popołudniowe lub wieczorne jedzenie. Źle się czuje z tym jego zostawaniem, trochę w tym upatruje problemów z jedzeniem. Choć sytuacja z pracą zmieniła się 3 miesiące temu a z jedzeniem problemy są od momentu podania nowej paczki. No ale czy to ta paczka czy coś innego musimy zmienić na innego junioa.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: weszynoska »

Dunaj jest za młody, żeby dostawac jedną porcję...po prostu przeciązysz żołądek dając na raz tyle karmy..bedzie miał problemy z strawieniem...

ja wszystkie moje psy( dorosłe) karmię 2 x dziennie

myslę, że poranny spacer i np. 1/3 dawki...a po południu jak już macie dla niego czas 2/3 ...
i może być dobrze..ale to trzeba przetrenować
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: wszoleczek »

Ja Nerowi też daję 2x dziennie, chociaż na wiosnę zastanawiam się nad przejściem na 1x dziennie. Nero odkąd zasmakował gotowanego jedzonka, to poranną suchą karmę dopiero je, jak zostaje sam i mu się chyba nudzi :jezyk: .
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: Ania W »

Bard całe życie dostaje 2 razy dziennie (rano mniej, główny posiłek po południu)
Łoza też na pewno będzie dostawała dwa razu dziennie.
Tak jak węszynoska uważam, że raz dziennie to za duże przeciążenie dla żołądka i raczej może pogorszyć trawienie niż poprawić.
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: ROYAL CANIN Junior zmiana na Adult26

Post autor: irie »

ESOX pisze:z jedzeniem problemy są od momentu podania nowej paczki
Coraz bardziej utwierdzam sie w tym, ze cos zmienili w tym RC Junior. Jestes bodaj 4 osoba, ktora zauwazyla roznice w karmie po ostatniej dostawie. Na dodatek psy chyba tez to czuja, bo u mnie tez ten ostatni worek ewidentnie 'nie idzie'. I BasiaM cos wspominala, ze Uchaty co drugi dzien teraz suche jada - a rowniez zauwazyla, ze karma sie zmienila.
Chyba trzeba czegos innego sprobowac.
Obrazek
ODPOWIEDZ