żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: kasiawro »

Ona więcej zjadła niż Zagaj z Pasją razem na dzień ;), a ważą około 73 kg razem :D
Nasa koniecznie musisz zwolnic bo Was puści z torbami jak tak będzie jadła ;)
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Nasa »

Bardzo Wam dziękuję za informację od jutra malutka dostaje mniejsze porcje. Lepiej jej będzie gdy zaliczymy ją do tych mniejszych niż grubszych :mrgreen: Tylko co mam robić jak ona po przebudzeniu od razu pędzi do miski i jak jest pusta, to się domaga uderzając w nią łapką?? Ostatnio zauważyłam, że i po zabawie głodnieje i pędzi do michy hehe Ja już wspominałam na forum, że kiedyś miałam chow chow'a i on miał dostęp do suchej karmy taki sam jak do wody czyli przez 24h i nie był z tych grubszych, sam sobie dozował suche jedzonko a dodatkowo też dostawał gotowane lub surowe mięsko. Innych doświadczeń z pieseczkami nie mam i chyba dlatego tak też chciałam żeby było z Naską ale zdrówko jej jest najważniejsze!! Widocznie do naszej rodzinki trafił kolejny łakomczuch, zastosuje się do Waszych rad :)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Ania W »

Bo ona już sobie was wychowała :D
Co robić - nic! Ustalić stałe pory posiłków, ewentualnie smaczki w nagrodę jak się czegoś uczycie i już.
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Danuta »

Generalnie - Ogry to łakomczuchy :mrgreen: A z pewnością większość z nich.
Nasa pisze:Tylko co mam robić jak ona po przebudzeniu od razu pędzi do miski i jak jest pusta, to się domaga uderzając w nią łapką??
A dlaczego micha na jedzonko jest dostępna dla psa? Po posiłku chować michę i dawać dopiero gdy jest pora następnego papu. :)

I, przypomniałam sobie szczenięcy wiek Lokisa, dawałam mu wtedy do gryzienia/zabawy suszone ucha cielęce/wołowe. Wtedy memłał to ucho przez 2 godziny - był zadowolony, bo "jadł" i bawił się jednocześnie. (Teraz to już nie jest żaden "fun" bo takie ucho pochłania w 2 min) :mrgreen:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Nasa »

Bo ona już sobie was wychowała :D

To niestety prawda, od trzech tygodni uczymy się komendy "nie wolno" i nie działa :( Jesteśmy podrapani, pogryzieni a Naska wesoła, bo ma zabawę ale jeszcze dzielnie walczymy, teraz np. o spanie w naszym łóżku i na razie to My wygrywamy :D

I, przypomniałam sobie szczenięcy wiek Lokisa, dawałam mu wtedy do gryzienia/zabawy suszone ucha cielęce/wołowe. Wtedy memłał to ucho przez 2 godziny - był zadowolony, bo "jadł" i bawił się jednocześnie.

Super, kupię i sprawdzę może się uda nawet dwa problemy rozwiązać - łakomstwo i podgryzanie. Nasa ma pluszaki, piłeczki i kość z wapnem ale interesują ją tylko wówczas gdy ja jestem zaangażowana w zabawę a jeśli nie, to fajniejsze są poduszki, kapcie inne przedmioty zakazane i oczywiście my.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: BasiaM »

Danusia ma rację, stale ma stać tylko miska z wodą.
Micha od jedzenia po posiłku ma być schowana.
Stałe pory karmienia przede wszystkim. Moje psy tak się już nauczyły, że nie muszę patrzeć na zegarek i wiem, że wybiła godz. 18 bo stoją w szeregu przed kuchnią i czekają na swój przydział :D
Jak młoda wali łapą w michę, w lodówkę, cokolwiek - nie reaguj albo wydaj komendę "nie wolno" ;)

Ja Codę od 7 tyg życia karmiłam 3 razy dziennie. Jak dostawała 4 razy to nie nadążyła trawić i rąbała qpy non stop.
Rano na śniadanie suchą karmę, drugi posiłek to był np. jogurt albo biały ser "bieluch" albo ucho wędzone itp, potem na kolację surowe z warzywami albo gotowany kurczak.

Łupież może być ze stresu. Nowe otoczenie, sytuacje, nowy kot za płotem, goście których nie zna, dźwięk z telewizora itp.
Może też być z karmy. Karmicie Royalem dla juniora. Maluchom dawałam Royal Canin BABY.
Juniora podałam jak pies skończył 15 miesięcy ;)
Łupież "stresowy" pojawia się i znika niemal natychmiast. Jeśli utrzymuje się cały czas możecie podać olej lniany do jedzenia.

No i pamiętajcie, że jeśli uczycie się komend i nagradzacie ją jedzeniem to posiłki muszą być mniejsze bo pewnie niezłą porcją już zje w trakcie nauki ;)

Pozdrawiamy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: kasiawro »

BasiaM pisze: Może też być z karmy. Karmicie Royalem dla juniora. Maluchom dawałam Royal Canin BABY.
Juniora podałam jak pies skończył 15 miesięcy ;)
Jeśli utrzymuje się cały czas możecie podać olej lniany do jedzenia.
Basia Junior jest do 15 miesiąca, a nie po 15 ;)
Co do oleju to ja już bym jej nie mieszała w jadłospisie który i tak jest bardzo rozbudowany.
Obserwować należy suńkę po czym dostaje ten łupież i wtedy będziesz wiedziała co ją uczula. Bo ja stawiam na uczulenie pokarmowe również w jej przypadku.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: BasiaM »

kasiawro pisze:Basia Junior jest do 15 miesiąca, a nie po 15 ;)
No to ja za murzynami już jestem.
Royal zmienił te dwie karmy, faktycznie.
Kiedyś był Royal baby i Royal Junior.
Teraz jest Royal Maxi Starter Mother&Babydog i Royal Junior ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: Nasa »

My zaczęliśmy od Royal Junior i tego już nie cofniemy :( Napiszcie jeszcze w czym moczyć karmę. Czytałam, że ktoś moczył w mleku ale podobno psu nie można dawać mleka?
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: żywienie - 2 miesięcznego szczeniaka

Post autor: BasiaM »

Nasa pisze:My zaczęliśmy od Royal Junior i tego już nie cofniemy :( Napiszcie jeszcze w czym moczyć karmę. Czytałam, że ktoś moczył w mleku ale podobno psu nie można dawać mleka?
Ja karmę daję suchą :) Pies ma zęby niech gryzie ;)
Czasami polewam tranem albo wrzucam jajko.
Mleko daję czasami ... mały kubek na dwa psy. ;)
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ