Gryzaki

Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Gryzaki

Post autor: Paula »

Przymierzam się do zakupu przez internet zapasu śmierdzących gryzaków dla Świtka :mrgreen: tyle, że jestem zielona w tej kwestii :mrgreen: (Świt zawsze jadł białe, niebrudzące wiązane kości, warkocze etc.) i stąd moje pytania:

- wieprzowe też mogą być, czy tylko wołowe? (byłam uczona, że wieprzowina dla psa jest bee)
- co najbardziej śmierdzi/brudzi?
- jak długo zajmie mu rozpracowanie 15 centymetrowego żwacza?
- jakieś problemy żołądkowe mogą po takim gryzieniu wystąpić??
Wszelkie opinie mile widziane :prosze_1:

Gdyby ktoś z Warszawy chciał się dołączyć do jednej paczki też jest to mile widziane :)
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Gryzaki

Post autor: hania »

Paula pisze: - wieprzowe też mogą być, czy tylko wołowe? (byłam uczona, że wieprzowina dla psa jest bee)
Podobno ostatnie badania wykazały, że są ok.
- co najbardziej śmierdzi/brudzi?
Śmierdzą chyba najbardziej żwacze i płucka.
- jak długo zajmie mu rozpracowanie 15 centymetrowego żwacza?
Zależy od psa - moim ogarom ok 30 sekund :jezyk:
- jakieś problemy żołądkowe mogą po takim gryzieniu wystąpić??
Mogą - jak pies za dużo zje naraz, jak połknie za duże kawałki, jak gryzaki były popsute.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Gryzaki

Post autor: Ania W »

Paula pisze: (Świt zawsze jadł białe, niebrudzące wiązane kości, warkocze etc.)
Esteta ;)
Paula pisze: - wieprzowe też mogą być, czy tylko wołowe? (byłam uczona, że wieprzowina dla psa jest bee)
Ja prawdę mówiąc na to nie zwracałam uwagi...Tzn. nie zauważyłam wieprzowych.
A o co dokładnie wieprzowego chodzi?
Paula pisze: - co najbardziej śmierdzi/brudzi?
Śmierdzą chyba najbardziej żwacze.
(coś bardzo śmierdzącego jak nagródki dla psa miała też dziewczyna ostatnio na szkoleniu ale nie wiem co to było ;) )
Moim zdaniem najbardziej brudzą zwykłe surowe kości.
Paula pisze: - jak długo zajmie mu rozpracowanie 15 centymetrowego żwacza?
Moment ;)
Troszkę dłużej zająłby mu pewnie penisek.
Paula pisze:
- jakieś problemy żołądkowe mogą po takim gryzieniu wystąpić??
Pewnie mogą...zależy do czego pies przyzywczajony, no i trzeba by też wziąć pod uwagę wiek Świtka.


A dlaczego teraz śmierdziele zamiast poprzednich kości?
Może jak ma się zająć dłużej to warto pomyśleć nad czymś co da mu do myślenia i będzie musiał się potrudzić zanim wyjmie coś do jedzenia?
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gryzaki

Post autor: BasiaM »

Uchaty 15cm żwacza zjada idąc z kuchni do pokoju .... nawet nie zdąży zaśmierdzieć ( żwacz oczywiście ) :D
Wcina jak chipsy :D

Po takich "pysznościach" nigdy nie miał kłopotów z żołądkiem, wręcz przeciwnie ... te rarytasy stymulują florę jelitową oraz wspomagają naturalne procesy trawienia.
Qpy zawsze ok ... biegunek brak ;)

Uchaty chętnie wcina
żwacze wołowe - kupuję na allegro - za 2kg płacę 26zł - na paczkę czekamy max 2dni
uszy świńskie wędzone - kupuję w sprawdzonym sklepie zoologicznym po 2,50zł / szt
kurze łapki wędzone - pies zjada w ciągu sekundy, łapki są małe i nie opłaca się kupować - wychodzi drogo ( w/g mnie )
kości wołowe podwędzane średnie ok. 30cm - wczoraj Uchatek obrobił taką w ciągu 40min ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Gryzaki

Post autor: hania »

BasiaM pisze:Po takich "pysznościach" nigdy nie miał kłopotów z żołądkiem, wręcz przeciwnie ... te rarytasy stymulują florę jelitową oraz wspomagają naturalne procesy trawienia. :piwko:
Jakby to były surowe, nieoczyszczone żwacze, to tak. Takie przetworzone nie mają już żadnych naturalnych bakterii.
kości wołowe podwędzane średnie ok. 30cm - wczoraj Uchatek obrobił taką w ciągu 40min ;)
Możesz dać link do tych wołowych?
Awatar użytkownika
Basia
Posty: 443
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 11:23
Gadu-Gadu: 3582961
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gryzaki

Post autor: Basia »

żwacz, ogon - 30 sek
ucho 1,5 - 2 min (w zalezności od wielkości) :gleba:
Wszystko kupuję przez allegro u stałej sprzedwaczyni. Na PW wysyłam Ci linka do niej.
Pozdrawiamy,
Basia i Zuzia
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Gryzaki

Post autor: kasiawro »

Paula pisze: - wieprzowe też mogą być, czy tylko wołowe? (byłam uczona, że wieprzowina dla psa jest bee)
- co najbardziej śmierdzi/brudzi?
- jak długo zajmie mu rozpracowanie 15 centymetrowego żwacza?
- jakieś problemy żołądkowe mogą po takim gryzieniu wystąpić??
Wszelkie opinie mile widziane :prosze_1:
Nasze wsuwają wieprzowe i wołowe tzn tak mi się wydaje ;) ogony, uszy racice/kopyta chyba wieprzowe, wołowe dostają głównie penisy i żwacze, tchawice czasami jakieś nowości Tomek inne przywiezie.
Śmierdzi jak dla mnie najbardziej błękitek nilowy i inne ryby... o zgrozo :placzek: , wynegocjowałam że jest trzymany w garażu i jedzony na dworze :happy3:
Śmierdzi też trochę penis, u nas psy mają zabronione jeść to na dywanie, ślina i rozmoczony penis nie schodzą za dobrze podczas czyszczenia,a poza tym ten zapach na dywanie zostaje.
Czas rozpracowania to kwestia psa jeden się delektuje (Pasja), drugi penisa je 5 min (Zagaj)
Myślę, że miałaś na myśli 15 cm penisa? Bo żwacz to chwilka jest ;)
Problemy żołądkowe, to zależy. Pasja raz miała po racicy ale to większy kawałek połknęła i dlatego, Zagaj często oddaje po jakimś czasie i na nowo ma chwilowe zajęcie ;). Zwraca bo je szybko, łapczywie i duże kawałki połyka.
Polecam Penisy te takie dłuuuugie najtaniej wychodzą.
Uszy te białe i ciemne polecam, w naszym przypadku Pasja ściera sobie fajnie osad na zębach nimi.
Żwacze, jelita, rybki małe tniemy i służą za nagródki na spacerach.
Jakieś szersze info potrzebujesz pytaj ;)
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gryzaki

Post autor: BasiaM »

kości wołowe podwędzane średnie ok. 30cm - wczoraj Uchatek obrobił taką w ciągu 40min ;)
Możesz dać link do tych wołowych?
... uszy i kości kupujemy w zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym ;)
żwacze na allegro http://www.allegro.pl/item919693995_zwa ... a_psa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gryzaki

Post autor: Paula »

Dzięki za pomoc!!
hania pisze:Podobno ostatnie badania wykazały, że są ok.
Super! Bo jak do tej pory gdy pytam się w sklepie zoo czy dane ucho jest wołowe czy wieprzowe to z reguły nie wiedzą co mi odpowiedzieć :roll:
Ania W pisze:Esteta
On nie, ja też nie :jezyk: rodzina tak...
Ania W pisze:A o co dokładnie wieprzowego chodzi?
O cokolwiek... raciczki, uszy... nie pamiętam co tam sprzedają...
hania pisze:Zależy od psa - moim ogarom ok 30 sekund :jezyk:
Ania W pisze:Moment ;)
Szczerze mówiąc nie takich odp się spodziewałam :( myślałam, że może dłużej...
Ania W pisze:A dlaczego teraz śmierdziele zamiast poprzednich kości?
Może jak ma się zająć dłużej to warto pomyśleć nad czymś co da mu do myślenia i będzie musiał się potrudzić zanim wyjmie coś do jedzenia?
Bo chcę odwrócić jego uwagę od mojego wyjścia z domu. I żyję w przeświadczeniu, że sprawiłoby mu to większą frajdę niż kong... ale może kong też by mu się przydał...
BasiaM pisze:żwacze wołowe - kupuję na allegro - za 2kg płacę 26zł - na paczkę czekamy max 2dni
no właśnie myślałam o kilogramie żwaczy +inne, ale... żeby nie okazało się, że nie chce tego zjeść, bo będziemy musieli oddać :mrgreen:
Basia pisze:ucho 1,5 - 2 min (w zalezności od wielkości) :gleba:
no to Świt gryzł dzisiaj ok 20 min - delektuje się i jest ekonomiczny :mrgreen:
kasiawro pisze:Śmierdzi jak dla mnie najbardziej błękitek nilowy i inne ryby... o zgrozo :placzek:
Ryby też gdzieś widziałam, ale chyba nie zaryzykuję :jezyk:
kasiawro pisze:Myślę, że miałaś na myśli 15 cm penisa? Bo żwacz to chwilka jest ;)
Miałam na myśli cokolwiek z gryzaków co ma ok. 15 cm, a akurat napisałam "żwacz" ;)

I dzięki za linki! Temat przemyślę... miałam jeszcze jakieś pytania, ale... zapomniałam :zly1:
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Gryzaki

Post autor: Leszek »

kasiawro pisze:
Paula pisze: Polecam Penisy te takie dłuuuugie
służą za nagródki .
Jakieś szersze info potrzebujesz pytaj ;)
[

Bardzo ciekawe :gleba:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ