CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Awatar użytkownika
layla50
Posty: 170
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 07:47
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Krakow/Grojec/Alwernia

CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: layla50 »

Może trochę za póżno o to pytam,ale czy dorosły pies może codziennie pic miseczkę mleka jeśli bardzo je lubi? Kusy i Szafir wprost uwielbiają mleko,nic im po mleku nie jest,qpa w porządku,żadnych rewolucji z żołądkiem,rano mleko,póżniej dostają prawie zawsze gotowane,dobrze wygladaja,Kusy ma prawie 3 lata,Szafirek nie ma jeszcze roku.Słyszałam,że psy nie powinny pić mleka,ale moje wprost się domagają,nawet gdy zrobię sobie kawę z mlekiem,biegną za tym kubkiem,bywało że Szafir wypił mi kawę pozostawioną na stoliku,bo była z mlekiem :strach_2:
Nieczulego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy!
http://artystycznie.home.pl/kreator" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: BasiaM »

U jednego z moich psów zaczęły pojawiać się placki bez sierści.
Okazało się, że to po mleku. Wypijał codziennie małą miseczkę :niewka:
Z tego co wiem to najlepsze byłoby mleko prosto od krowy.
To w kartonikach, marketowe to raczej średnio jest polecane :niewka: Może się mylę, nie wiem :mysl_1:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: wszoleczek »

Ja też odkąd pamiętam daję psu mleko. Jak się kiedyś weta pytałam, to mi mówił, że nie ma żadnych poważnych przeciwwskazań. Jeśli pies dobrze mleko trawi, nie ma rzadkich kup, wymiocin, alergi, to niech pije ;)

A mleko kartonowe to mleko od krowy tylko pasteryzowane, tzw UHT, czyli gotowane przez 2 sek w 135*C i szybko schłodzone do temp pokojowej. Proces ten niszczy bakterie zawarte w mleku, dzięki czemu może poleżeć parę tygodni w półce i u nas w lodówce.

Trochę lektury, przepraszam. Pisałam kiedyś o tym prace w gimnazjum :geek:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: ogończyk »

Jestem przekopnany , że mleko które ma trwałość 2 tygodnie :mysl_1: to nie mleko tylko chemiczna trucizna !! UHT mają jeszcze więcej trwałości. Ja mleko lubię i moje psy też. Żadne placki się nam nie robią. ;) Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: BasiaM »

wszoleczek
wiem co to mleko UHT...
Poza tym napisałam "prosto od krowy" ;)

Być może miałam uczulonego psa ... albo za często dostawał :niewka:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: wszoleczek »

Moim zdaniem jeśli już kupne mleko, to takie z worka i przegotować wcześniej. A nie wiem czy od krowy nie jest ciężkie dla żołądka :mysl_1: Jeśli już to radziłabym stopniowo, albo od kozy, bo lżejsze.

A w sumie, niech ogary piją co chcą :piwko: Jeśli czegoś nie wolno im, to i tak to dostaną na piękne oczy :zdziw_5:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: Ania W »

Gdybym miała dawać psu mleko to na pewno nie uganiałbym się za kozim ;)
Skoro ja piję z kartonika i żyję to myślę że pies też przeżyje. Ja nie daję i nie dawałam mleka ale psy mojej koleżanki codziennie dostawały rano chałkę z mlekiem i żyły długo i szczęśliwie. Są psy którym mleko bardzo szkodzi i są takie dla których jest obojętne. Nie sądzę żeby miało jakieś szczególne właściwości zdrowotne dla psa.
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: Aszemi »

layla50 pisze:Szafir wypił mi kawę pozostawioną na stoliku,bo była z mlekiem :strach_2:
To ma po tatusiu ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: nulka »

Moje dwa uwielbiają mleko :) ,ale nie daję im często ,piją UHT ,albo z worka z naszej rodzimej mleczarni ;)
kiedyś jak chłopcy byli mniejsi bylo u nas tylko mleko od krówki ,ale nadszedł okres buntu ,że za tłuste :niewka: ,faktycznie sporo kożucha było i przeszliśmy na sklepowe ,
np.zalewam wątróbkę indyczą mlekiem ,a potem to mleko ogry piją :D
bea100

Re: CZY PODAWAĆ DOROSŁYM PSOM MLEKO ??????????

Post autor: bea100 »

BasiaM pisze:...Być może miałam uczulonego psa ... albo za często dostawał :niewka:
Ja też się z tym spotkałam. W momencie wycofania mleka- minęło. Oczywiście nie wiem na 100% czy to była ta przyczyna, ale skoro wycofanie mleka zaskutkowało, jest szansa, że (codzienne) mleko było powodem.
Miałam też sytuacje u psów lużnej qpy/ nawet rozwolnienia (tu wiem, że po mleku).

Sama (raczej) nie daję mleka ( z kartonu), ale gdzieś czytałam, że np w Anglii psy dostają generalnie do picia nie wodę samą a wodę zabieloną odrobiną mleka (?)
ODPOWIEDZ