Lekturki :)

Metody szkoleń, technika, kursy...
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Lekturki :)

Post autor: kasiawro »

Agata pisze:
kasiawro pisze:
asiastabryla pisze:A czytał ktoś może to?:
ZAKLINACZ PSOW MILLAN CESAR
Ja właśnie wczoraj kupiłam.
Kasiu, przeczytałaś? Jak Twoje wrażenia?
Właśnie patrzę, co by tu kupić w sklepie internetowym i zastanawiam się nad ta książką :).
sorki że teraz nie zauważyłam pytania :szacun_1:
Czytałam tak wyrywkowo bardzo szybko i chyba rewelacyjnego,mam nadzieję że długich wieczorów mi starczy aby ją pochłonąć całą, teraz czytają ją nowi właściciele ogarów i jestem ciekawa jak oni odbiorą ;).
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Lekturki :)

Post autor: kasiawro »

ania N pisze:"Zaklinacz Psów" jest kompletny dopiero po obejrzeniu serii w telewizji. W samej książce nie ma gotowych recept jak postąpić w danej sytuacji. Ale pewne elementy mogą być pożyteczne. ;)
Oo to ja jestem do tyłu bo nawet nie wiedziałam że coś takiego leci w TV :tia:
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Lekturki :)

Post autor: Agata »

Dzięki, dziewczyny, za recenzje :).
Co do telewizji - nie mam National Geographic :zly2:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Lekturki :)

Post autor: hania »

Tylko, że ogladając film trzeba pamietać, że to nie jest program na żywo - jest pokazane tylko to co producent chce pokazać. A wiele rzeczy bardzo łatwo sie montuje. Poza tym czesto tylko wprawni i krytyczni obserwatorzy są w stanie zauważyć takie drobiazgi jak to, że pies jest "pod prądem" o czym nie jest wspomniane w programie. Nie mówi sie też oficjalnie, że czasem jego metody się sprawdzają a czasem kończa się sprawą w sądzie (np.uszkodzenie dróg oddechowych łańcuszkiem zaciskowym)
Książkę czytam - na razie ciągle jestem na etapie jaki to autor jest wspaniały i jakie ma dobre podejście do psów ;) . Czekam na konkrety.
Ale z tego co wiem - ogólne założenia sa jak najbardziej ok - bo psy potrzebuje ćwiczen, poczucia bezpieczeństwa, kontroli, miłości. Pozostaje kwestia tego jak się dochodzi do celu. A mnie osobiście droga Cesara Millana niekoniecznie odpowiada.

I fajnie napisane do przeczytania:
http://dominikaknossalla.blogspot.com/2 ... aesar.html
Verde
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 03 paź 2010, 20:48
Gadu-Gadu: 1248009
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lekturki :)

Post autor: Verde »

a mnie sie metody tego kolesia nie podobaja, moze i ma poztywne wyniki ale akurat mi on nie odpowiada, jego maniera, metody nie podoba mi sie i tyle,
to juz o wiele bardziej podoba mi sie Victoria i Ja albo moj pies na tvn style, choc jak teraz regularnie ogladam to odcinek podoby do odcinka, psy i ich problemy podobne, metody prawie te same, ale fajnie mowi ale pewnie jak Hania pisze, odcinki montowane pozniej i tak jak im pasuje...
Awatar użytkownika
100lic
Posty: 70
Rejestracja: piątek 05 mar 2010, 11:36
Gadu-Gadu: 650131
Lokalizacja: Myśliwy/Łódź

Re: Lekturki :)

Post autor: 100lic »

Witajcie,
ostatnio ukazała się nowa pozycja na temat szkolenia tropowców: "Poszukiwanie postrzałków zwierzyny grubej". Napisana przez znanych już Wam zapewne autorów.
Polecam gorąco bo panowie wiedzą o czym piszą a ogary potrafią pięknie wykorzystywać swoje predyspozycje.
link do książki
Tomasz Warszawa
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Lekturki :)

Post autor: kasiawro »

Dzięki za info.
gryfna

Re: Lekturki :)

Post autor: gryfna »

"Jak wychować szczenię", "Jak być najlepszym przyjacielem psa" - Mnisi z New Skete.

Na tych książkach wychowałam Gryfka.
Naprawdę polecam :)
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Lekturki :)

Post autor: Ola i Dunaj »

100lic pisze:Witajcie,
ostatnio ukazała się nowa pozycja na temat szkolenia tropowców: "Poszukiwanie postrzałków zwierzyny grubej". Napisana przez znanych już Wam zapewne autorów.
Polecam gorąco bo panowie wiedzą o czym piszą a ogary potrafią pięknie wykorzystywać swoje predyspozycje.
link do książki
Bardzo polecam.
Akurat jestem świeżo po lekturze. Dużą zaletą książki jest sporo przykładów "z terenu" o raz wyniki ankiety wypełnianej przez myśliwych. Traktuje ona o warunkach strzelenia zwierzyny, dochodzenia postrzałków i efektach pracy psów. I na szczęście są też przykłady najczęstszych błędów popełnianych w takich momentach.
Jednego tylko żal, że wśród ankietowanych myśliwych nie było ani jednego, który pracuje z ogarem - no ale nie jest to chyba wina autorów ;)
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
100lic
Posty: 70
Rejestracja: piątek 05 mar 2010, 11:36
Gadu-Gadu: 650131
Lokalizacja: Myśliwy/Łódź

Re: Lekturki :)

Post autor: 100lic »

Witajcie,
od wczoraj posiadamy najnowszą pozycję wydawnictwa Galaktyka.
Niecierpliwie wyczekiwana kolejna książka jednego z najbardziej znanych polskich behawiorystów i trenerów psów Jacka Gałuszki.
Obrazek

WIECEJ TUTAJ


Tomek
Tomasz Warszawa
ODPOWIEDZ