Lekturki :)

Metody szkoleń, technika, kursy...
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekturki :)

Post autor: Nasa »

Witam, czy możecie polecić jakąś dobrą książkę o wychowaniu szczeniaka?
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Lekturki :)

Post autor: kasiawro »

Kurcze uparliście się czy co :jezyk_3:
Nasa temat już też był i wystarczy dać na forum opcję szukaj i hasła potrzebne wpisywać i wszystko wyjdzie jak na dłoni. Proszę Was nie dublujmy tematów bo będziemy robić i sobie i innym bałagan.
Dziękuję za zrozumienie :szacun_1:
Kasia
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekturki :)

Post autor: Nasa »

Przeczytałam ten wątek o lekturach i zauważyłam jedną książkę dot. szczeniaczków- "Jak wychować szczenię", "Jak być najlepszym przyjacielem psa" - Mnisi z New Skete. O tej książce niestety widziałam bardzo złe komentarze i tylko dlatego zadałam pytanie ... Potrzebna jest mi książka tylko o szczeniakach. Ale zrozumiałam i ok. zapytam gdzie indziej... :) Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Lekturki :)

Post autor: kasiawro »

Nasa mi nie chodzi abyś szukała gdzie indziej bo od tego jak najbardziej jest forum.
Chyba nie należy sugerować się tytułem, bo wiele tych książek które zostały tutaj wymienione można polecić Wam jako właścicielom szczeniaka właśnie.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Lekturki :)

Post autor: Ania W »

Skoro pojawiło się zapotrzebowanie na konkretną lekturę dotyczącą szczeniąt to myślę, że można zajrzeć do książki Gwen Bailey " Szczenię doskonałe" - przejrzysta, przystępnie napisana, fajna graficznie (dla mnie ma to znaczenie ;) ).
A poza tym faktycznie dobrze od razu czytać książki o psie jako takim bo zazwyczaj sporo w nich jest na temat całego rozwoju psa i jego potrzeb.
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekturki :)

Post autor: Nasa »

bardzo dziękuję :)
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Lekturki :)

Post autor: ania N »

Nie mam pojęcia gdzie to wkleić - ale myślę że warto przeczytać.

http://www.psy24.pl/2308-Kynologia-mysliwska.html" onclick="window.open(this.href);return false;
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
michal-kr
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 14:22

Re: Lekturki :)

Post autor: michal-kr »

Czy ktoś z Was ma elektroniczną wersję książki Jean Donaldson "Pies i człowiek. Jak żyć zgodnie pod jednym dachem?". Długo jej już szukam i znaleźć nie mogę. Ze swojej strony mogę podzielić się elektroniczną wersją książek:
- Jan Fennel "Zapomniany język psów. Jak zrozumieć najlepszego przyjaciela człowieka."
- Turid Rugaas "Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów".

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Lekturki :)

Post autor: Marta A »

Chciałam się podzielić radością z przeczytania psich lektur uzupełniających :)
Generalnie polecam, zawsze coś człowiek wyciągnie dla siebie.
Ta jest emocjonalna bardzo, bo i o emocjach (psich i ludzkich) traktuje. Klika razy popłakałam się ze wzruszenia, ale nie można tez jej odmówić rzeczowości. Bardzo dobrze się czyta, nie przynudza. Autorka jest właścicielką psów pasterskich, trenerką, podaje różne przykłady psich zachowań.
Polecam.

Obrazek

Ta bardziej "naukowa" ;), ale porusza różne ważne kwestie, stara się udowodnić i przekonać, że współczesny pies daleko odszedł od swoich wilczych praprzodków i nie ma z wilkiem wiele wspólnego. Ciekawe opisane eksperymenty z udziałem psów, pokazujące, jak działa ich mózg, w jaki sposób potrafią (bądź nie) rozwiązywać problemy.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Lekturki :)

Post autor: Marta A »

Ja w kwestii informacyjnej: pojawiła się znów na rynku książka "Pies i człowiek", można ją bez problemu kupić (za normalną wreszcie cenę). Ja właśnie weszłam w jej posiadanie, już się cieszę na lekturę :happy3:
pies_i_czlowiek.jpg
pies_i_czlowiek.jpg (20.9 KiB) Przejrzano 1666 razy
Obrazek
ODPOWIEDZ