SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Metody szkoleń, technika, kursy...
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Ula »

My może przyjedziemy z 14 letnia młodsza córka
Jeszcze nie zdecydowała czy pojedzie ale widze spora chęć :P
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: MILAN »

My będziemy z 9-latkiem, ale już zapowiedział, że nie będzie się bawił z dziewczynami :gleba:
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Paulina_T »

Zgłosiliśmy się!
Jestem przeszczęśliwa. Zatem do zobaczenia!!! :happy3:
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Ula »

SUUUUUUUUUUUUPER!!!!!!!!
:happy3: DO ZOBACZENIA !!!!!!!
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Ula »

Szkolenie Tropowe już za nami. Uczestniczyliśmy po raz pierwszy w takim szkoleniu i już myślimy o następnym . Świetna obsada instruktorów :Tomek , Monika , Krzysiek i Sebastian udzielali nam na każdym etapie szkolenia cennych uwag i wskazówek i co najważniejsze -czynili to z pasją - zgodnie z nawą firmy :D ,za co szczególne brawa :happy3: :brawo_1:
Uczestnicy dopisali - wśród kursantów mieliśmy 4 ogarki (rodzeństwo Rozmaryn i Róża, Szpila i Milan ), Dodatkowo , w czasie wolnym, towarzyszyła nam mama Szpili- Jaga .
Każdy psi uczestnik wyjechał mądrzejszy i zdecydowanie poprawił swoje umiejętności tropowe a uczestnik ludzki- przewodnicze :happy3:
Pogoda też była w sumie łaskawa - w piątek "ostrzelała" nas burza , w sobotę ekstremalny chłód a czwartek i niedziela - rewelacja - ciepło i słonecznie
Dodatkową atrakcję jest ośrodek , gdzie można sie cofnąć w czasie o jakieś 30-40 lat - też atrakcja :jezyk_3:
Raz jeszcze brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników psich i ludzkich i do miłego zobaczenia na konkursach , wystawach i podobnych szkoleniach :silacz:
Najbliższy konkurs 25 czerwca w Kazimierzy Wielkiej !!!!! :silacz:
na koniec kilka fotek ze szkolenia
Załączniki
1_PRZYJECHALŚMY _MUSZĘ CZEKAĆ AŻ PAŃCIOSTWO SIĘ ROZPAKUJĄ_0389.jpg
3_ĆWICZYMY ODŁOZENIE _0394.jpg
4_CZAS NA ZABAWE _ROZMARYN Z SIOSTRZYCZKĄ RÓŻĄ_0405.jpg
5_WODNE SZLAĘŃSTWA W PILICY _ROŻA PwL (KLARCIA) I LABLADOREK LUBA _0408.jpg
6_WODNE SZALEŃSTWA CIĄG DALSZY_0415.jpg
7_KONIEC ZAJĘC PRZEDPOŁUDNIOWYCH _ I CENNE UWAGI INSTRUKTORÓW 0416.jpg
9_SZPILA __OGAROWA _ZŁAJA I RÓŻA ( KLARCIA )PwL_0418.jpg
11_COOGAREK MILAN_0434.jpg
12_WSPÓLNA ZABAWA OGARKI_RODZEŃSTWO_I_LABLADORKI .jpg
14_SZALEŃSTW RODZEŃSTWA CIĄG DALSZY _0389.jpg
15_ BRACISZKU  _ŻARTY SIE SKOŃCZYŁY.jpg
16_SPOTAKNIE KOŃCZĄCE WARSZATY _ROZMARYN_PYTA PANA _GDZIE_NAGRODA ZA BARDZO DOBRE ZACHOWANIE I WYNIKI_0483.jpg
17_KURSANTKA _SZPILA Z TOWARZYSZACA JEJ_MAMA_ JAGĄ .jpg
18_INSTRUKTOR _KRZYSIEK_KRECĄCY PIRUETY NA CZEŚĆ UCZESTNIKÓW .jpg
19_PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE _KOŃCZĄCE WARSZTATY.jpg
20_OGARZA BRYGADA _BIAŁA 2017_OD LEWEJ _RÓŻA( KLARCIA)PwL_ROZMARYN (ROCKY)PwL_SZPILA OGAROWA ZŁAJA _JAGA Z GOŃCZAKÓW_COOGAREK_MILAN  .jpg
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Paulina_T »

Ula, super fotki! :brawo_1:

Ja niestety jako przewodnik i fotograf rodzinny nie byłam w stanie aktywnie uczestnyczyć w kursie i jednocześnie robić foty.

Na warsztatach byliśmy. Wiele się nauczyliśmy. Polecam każdemu, kto chciałaby spróbować swoich sił w takiej pracy z psem. Trenerzy super przeprowadzali zajęcia, tłumaczyli, wyjaśniali, korygowali, podpowiadali. Na każdego szkoleniowca przypadały tylko 4 psy, więc zajęcia w większości były indywidualne.
Mnie bardzo ciekawiło, jak wypada praca ogarza, na tle innych ras. Moje przypuszczenia się sprawdziły - ogarowi, jako psu bardzo wrażliwemu, ciężko koncentrować się całkowicie na ścieżce. Jego w lesie interesuje WSZYSTKO. Dlatego praca z ogarem nie jest łatwa. Natomiast pracuje powoli i dokładnie - to jego zaleta. Ma skłonność schodzenia ze ścieżki. Podnosi co chwilę głowę, żeby skontrolować, co dzieje się dookoła. :)
Klara pierwsza ścieżkę wykonała prawie idealnie. Druga już ją nudziła :) Cały ogar!
Kolejną zrobiła bardziej dla mojej uciechy. Bo mnie lubi. (Chociaż tyle :P)
Na warsztatach dużo się nauczyłyśmy. Klara wie o co chodzi. Wie, że powinna się mimo wszystko koncentrować na jednym zapachu, nauczyła się fantastycznego odłożenia (jestem w szoku!) W towarzystwie innych psów potrafi przez kilka - kilkanaście minut leżeć w bezruchu jak posąg. Obje nauczyłyśmy się ze sobą współpracować.
Żaden pies nie jest robotem, może mieć lepszy lub gorszy dzień. Jednak OGAR jest WYJĄTKOWY :) Nieprzewidywalny - albo będzie pięknie pracować, albo nie. Kto mu karze? :gleba:
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Ania W »

Świetnie, że młodzież się szkoli ! :brawo_1:
Pierwsze koty za płoty, a ogary na tropy ;)
Dzięki za relację, także tę foto :szacun_1:

Paulina_T pisze: Mnie bardzo ciekawiło, jak wypada praca ogarza, na tle innych ras. Moje przypuszczenia się sprawdziły - ogarowi, jako psu bardzo wrażliwemu, ciężko koncentrować się całkowicie na ścieżce. Jego w lesie interesuje WSZYSTKO. Dlatego praca z ogarem nie jest łatwa. Natomiast pracuje powoli i dokładnie - to jego zaleta. Ma skłonność schodzenia ze ścieżki. Podnosi co chwilę głowę, żeby skontrolować, co dzieje się dookoła. :)
Myślę, że to raczej "osobnicza" niż "rasowa" przypadłość ;). Znam sporo ogarów, które w lesie ani nie pracują wolno, nawet taki jeden leży obok mnie (na początku, żeby otok nie palił rąk wskazane były rękawiczki ;)), ani nie mają skłonności do schodzenia ze ścieżki (choć niektóre faktycznie ponoszą świeże tropy :) ). I każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie i zawsze warto pracować :silacz:
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Paulina_T »

Ania W pisze: Myślę, że to raczej "osobnicza" niż "rasowa" przypadłość ;). Znam sporo ogarów, które w lesie ani nie pracują wolno, nawet taki jeden leży obok mnie (na początku, żeby otok nie palił rąk wskazane były rękawiczki ;)), ani nie mają skłonności do schodzenia ze ścieżki (choć niektóre faktycznie ponoszą świeże tropy :) ). I każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie i zawsze warto pracować :silacz:
To co napisałam, to nie moje wnioski, lecz zdanie szkoleniowca z Psiej Pasji. Pytałam go jak ocenia predyspozycję i pracę ogara na tropie. I to właśnie mi powiedział. A mój ogar potwierdził jego obserwacje.
Oczywiście, że każdy ogar (jak i każdy pies) jest inny, ma inny temperament, chęć do pracy, zdolności i chęci, ale ja lubię takie uogólnienia - lubię patrzeć np. na ogara jako na rasę i porównywać ją z innymi. Robię to na co dzień (Labrador - Ogar) i ciekawi mnie to w szerszej perspektywie. To taki mój "konik". ;)
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: 1e2w3a »

Paulina_T pisze:To co napisałam, to nie moje wnioski, lecz zdanie szkoleniowca z Psiej Pasji. Pytałam go jak ocenia predyspozycję i pracę ogara na tropie. I to właśnie mi powiedział. A mój ogar potwierdził jego obserwacje.
Ja byłam z Boną w Białej dwa razy - w 2015 i w 2016 roku. Akurat mój ogar wówczas nie potwierdzał takich obserwacji. Myślę, że nie powinno się tak jednoznacznie okreslać, w zależności od rasy, predyspozycji tropowych każdego ogara . Wg mnie, jak pisze Ania, to sprawa osobnicza ale też i sposób prowadzenia psa (praca z nim, postawienie pewnych wymagań, podjęcie prób eliminowania błędów) a także jego rozwój i obserwowanie zmian jakie w nim mogą zachodzić i dostosowywanie się do nich.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
MaciekSz
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 10:21
Gadu-Gadu: 0

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: MaciekSz »

Gratulacje, wielkie dla przewodników. :D
ODPOWIEDZ