SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Metody szkoleń, technika, kursy...
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: hania »

Paulina_T pisze: Oczywiście, że każdy ogar (jak i każdy pies) jest inny, ma inny temperament, chęć do pracy, zdolności i chęci, ale ja lubię takie uogólnienia - lubię patrzeć np. na ogara jako na rasę i porównywać ją z innymi. Robię to na co dzień (Labrador - Ogar) i ciekawi mnie to w szerszej perspektywie. To taki mój "konik". ;)
Tylko akurat to ugólnienie dotyczące pracy na tropie jest wyjątkowo nietrafne ;)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: kasiawro »

Ja myślę, że jest nie wielu szkoleniowców, którzy widzieli dużo (30-40) ogarów w pracy tropowca, wtedy faktycznie taka teoria mogłaby być wiarygodna ;). Wiem też, że Ci to wiele ogarów widzieli w życiu takiego uogólnienia nie potwierdzą.
Poza tym w Białej to uwielbiam spacery przy tej rzece, w piachu i między łąkami - nawet taką wspólną fotkę kiedyś mieliśmy :marzyc_2: .
Rewelacja, że ogarom i ich właścicielom się chce!!
Super, że są tak zakręceni ludzie, co to nie ważne warunki lokalowe, ważne aby z psem popracować :zgoda:
Czy szafa grająca jeszcze przy barze stała :mysl_1: ? My tam nawet tańce mieliśmy ;).

Może jeszcze ktoś się skusi wkleić zdjęcia :prosze_1: ?
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Ania W »

hania pisze: Tylko akurat to ugólnienie dotyczące pracy na tropie jest wyjątkowo nietrafne ;)
Mam podobne zdanie - tzn. ono w pewnym sensie opisuje część ogarów, które widziałam na tropie, ale widziałam też bardzo wiele kompletnie nie dających się wpisać w ten schemat. Oczywiście każdy chciałby widzieć w rasie pewną spójność i poniekąd do tej spójności i przewidywalności w hodowli się dąży. Ale trudno uogólniać w rasie, która wewnętrznie jest dość mocno zróżnicowana, nie tylko pod względem eksterieru ale i temperamentu i pasji.
Poza tym dla mnie jest ono też trochę sprzeczne. Bo jak się ma powolna i dokładna praca do trudności w koncentracji, tendencji do częstego schodzenia ze ścieżki i nieustającej kontroli otoczenia. Dla mnie albo pies pracuje dokładnie (niekoniecznie wolno) i jest skoncentrowany na robocie-tropie, albo ma inne priorytety i ciągnie go na boki.
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: Paulina_T »

Powiem tak - pierwsza ścieżka Klary była najlepsza. Szła wolno, niuchając każdą kropelkę krwi. Była zaciekawiona i skoncentrowała. Kolejna ścieżka była już dla niej nudna, zwłaszcza, że zaczynała się od tego samego kawałka :)
Zawsze ostatni (nowy) odcinek szedł jej najlepiej. Czwartego dnia była znudzona tym samym zapachem i schodziła ze ścieżki. Widocznie miała przesyt. Nic to, uczyłyśmy się wtedy współpracy. Pierwszym razem nie potrzebowała ani zachęty, ani wskazówek z mojej strony. Szła jak po przysłowiowym sznurku. Na kolejnych ścieżkach uczyłyśmy sie siebie. Ja obserwowałam zachowanie psa i starałam się rozpoznać dobry trop od złego, a Klara uczyła się odgadywać sens pracy, czyli podążać tropem, którym jej wskazałam. Wtedy zaczęłam dokładać komendy. Efekt ... zobaczymy na następnej ścieżce. Teraz przerwa, bo raczej był przesyt.
Jednak pracując nie wyłączała się całkowicie, od czasu do czasu (raz rzadziej raz częściej) podnosiła głowę, kontrolując otoczenie. Zwłaszcza bardzo przeszkadzał jej mężczyzna, który wciąż nas śledził :D
Dzięki, że dzielicie się swoimi doświadczeniami. Nadal mało znam ogarów :)
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: SZKOLENIE TROPOWE BIAŁA 2017

Post autor: MILAN »

kasiawro pisze: Poza tym w Białej to uwielbiam spacery przy tej rzece, w piachu i między łąkami - nawet taką wspólną fotkę kiedyś mieliśmy :marzyc_2: .
Super, że są tak zakręceni ludzie, co to nie ważne warunki lokalowe, ważne aby z psem popracować :zgoda:
Czy szafa grająca jeszcze przy barze stała :mysl_1: ? My tam nawet tańce mieliśmy ;).

Może jeszcze ktoś się skusi wkleić zdjęcia :prosze_1: ?
Rzeka, plaża, łąki i domek w lesie - bardzo proszę zdjęcia. Te dotyczące warunków lokalowych nie umieszczam :nunu: . Jakoś nie wpadła mi w oko szafa grająca i pewnie dlatego tańców nie było.
Załączniki
DSC_0020.JPG
DSC_0020.JPG (181.05 KiB) Przejrzano 2515 razy
DSC_0025.JPG
DSC_0025.JPG (252.66 KiB) Przejrzano 2514 razy
DSC_0367.JPG
DSC_0367.JPG (227.91 KiB) Przejrzano 2514 razy
DSC_0029.JPG
DSC_0029.JPG (195.37 KiB) Przejrzano 2515 razy
DSC_0315.JPG
DSC_0315.JPG (169.92 KiB) Przejrzano 2514 razy
IMG_20170618_095828.jpg
IMG_20170618_095828.jpg (134.39 KiB) Przejrzano 2514 razy
DSC_0009.JPG
DSC_0009.JPG (160.55 KiB) Przejrzano 2516 razy
ODPOWIEDZ