Szelki - jakie polecacie

Metody szkoleń, technika, kursy...
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Angelika »

Ja z sali miałam ogromnego pecha, wytrzymały jeden spacer luzem i 5 min kolejnego... :gleba: u nas kółko do przypięcia smyczy się samo otworzyło i pies został luzem na ulicy, gdzie sporo aut jeździ... :placzek: :zdziw_4: a żeby było śmieszniej to nawet wtedy mnie nie ciągnęła Czesna :psiako: ja niestety tej firmie już nie zaufam :nunu:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: hania »

Angelika pisze:Ja z sali miałam ogromnego pecha, wytrzymały jeden spacer luzem i 5 min kolejnego... :gleba: u nas kółko do przypięcia smyczy się samo otworzyło i pies został luzem na ulicy, gdzie sporo aut jeździ... :placzek: :zdziw_4: a żeby było śmieszniej to nawet wtedy mnie nie ciągnęła Czesna :psiako: ja niestety tej firmie już nie zaufam :nunu:
Dałaś znać producentowi?

https://www.facebook.com/kynomaniacs/

Tych nigdy nie miałam okazji "macać", ale wiele osób je bardzo chwali.
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Angelika »

Dzięki, zobaczę ich produkty :silacz: sklep, w którym kupowałam sali bardzo zle mnie potraktowal, a potem zgubiłam to kółeczku od szelek i w końcu je wyrzuciłam do kosza :niewka: Dwa miesiące temu kupowałam, może kiedyś używali lepszych okuć albo ja mam takiego pecha w życiu :placzek: sam model mi się bardzo podobał, dlatego myślę o zerodc... :mysl_1:
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Wilga »

Sali mi się nie sprawdzają, a mamy dwie pary. Po kilku tygodniach używania ZeroDC widzę, że nie bardzo są to szelki do takiego codziennego spacerowania np. w warunkach miejskich, bo umieszczenie kółka z tylu nie pozwala na "sterowanie" psem w razie potrzeby. Dobrze się sprawdzają w terenie jak pies idzie na uwięzi przodem i ciągnie. Tak chodziłyśmy po Puszczy Białowieskiej i było bardzo dobrze. Wrócę jeszcze do gaurdów ManMata po Wildze (pewnie będą za duże na Cy), ale one się najlepiej sprawdzały jako codzienne szelki. Przyglądałam się stronie WzR i podobają mi się. Pewnie trzeba zdecydować do czego mają być szelki :)
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: ania N »

Rany a ja właśnie Sali kupiłam. Zaraz posprawdzam kółka bo jak mi się ogry w Puszczy wypną to będzie czad. :strach_2:

Te pierwsze co Hania wrzuciła bardzo mi się podobają a jakoś na nie nie trafiłam.
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Wilga »

A jedziecie do Puszczy?
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Eni »

No właśnie ruffwear się przez tę swoją krótkość na górze sprawdzają w mieście, ale moje psisko nauczone chodzić grzecznie i reagować na sugestie smyczą czy gestem (przy rowerze też w szelkach biega (przy, nie przed). Ale tak na trasy, to wolę sledy, to pelen komfort, a jak pies ladnie chodI, to i w miescie przejdzie się odcinek i ze zbocza się zejdzie.
Myślę, że warto przy robieniu na miarę prosić o 2 zaczepy, przy przedniej obręczy (do kontrolowania psa) i przy tylnej (dla komfortu ciągnięcia), rączka przy dużych psach też super sprawa, można przytrzymać psa.
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Angelika »

Ma ktoś szelki Dog Copenhagen dla ogara? Rozmiarówka jest zgodna z podaną tabelą? :mysl_1:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: hania »

Angelika pisze:Ma ktoś szelki Dog Copenhagen dla ogara? Rozmiarówka jest zgodna z podaną tabelą? :mysl_1:
Nie, ale planuje kupić dla spaniela. Nie wiem gdzie planujesz kupować, ale jeśli we Fru To Ma, to Monika na pewno odpowie na wszystkie pytania.
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Angelika »

Dziękuję, zapytam :)
ODPOWIEDZ