Guinness

Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Guinness

Post autor: zybalowie »

Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi tego za złe, ale postanowiłam założyć bloga Guinnessowi - ogarowi polskiemu, który jakimś cudem został odnaleziony w schronisku w Maine, w Stanach.

Właścicielka, Hillary, doszła jego rasy dopiero po konsultacji z hodowcami - sama nie ma pojęcia, jakim cudem przedstawiciel tej rasy znalazł się w jej kraju. Jest tak zachwycona ogarami, że chciałaby założyć hodowlę - ale nie ma pojęcia, jak mogłaby sprowadzić szczenięta.

Gwoli wyjaśnienia - nawiązałyśmy kontakt dzięki zamieszczonemu przez nią na youtube filmikowi -oto Guinness w pełnej okazałości :) http://www.youtube.com/watch?v=VioIbtdzPzE" onclick="window.open(this.href);return false;

Jestem ciekawa, co byście powiedzieli na hodowlę ogarów Stanach? :)

Poniżej fotki - psiak bardzo mi się podoba. Jest drobnej budowy, ale ma w sobie to "coś".

Hillary, thanks a lot for the pics!
Załączniki
1.jpeg
1.jpeg (29.48 KiB) Przejrzano 19661 razy
2.jpeg
2.jpeg (7.67 KiB) Przejrzano 19656 razy
3.jpeg
3.jpeg (23.26 KiB) Przejrzano 19658 razy
4.jpeg
4.jpeg (26.95 KiB) Przejrzano 19658 razy
5.jpeg
5.jpeg (26.24 KiB) Przejrzano 19657 razy
6.jpeg
6.jpeg (21.2 KiB) Przejrzano 19661 razy
7.jpeg
7.jpeg (26.9 KiB) Przejrzano 19658 razy
8.jpeg
8.jpeg (26.42 KiB) Przejrzano 19664 razy
9.jpeg
9.jpeg (24.17 KiB) Przejrzano 19662 razy
10.jpeg
10.jpeg (34.09 KiB) Przejrzano 19666 razy
Ostatnio zmieniony piątek 03 wrz 2010, 00:54 przez zybalowie, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Guinness

Post autor: zybalowie »

i jeszcze jedna fota:
Załączniki
11.jpeg
11.jpeg (29.46 KiB) Przejrzano 19661 razy
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Guinness

Post autor: hania »

W Stanach jest już chyba jakaś hodowla ogarów.
Muszą dowiedzieć się w "ichnim" związku jakie są zasady hodowli ras rzadkich. Dowiedzieć się czy są jakieś ogary - jeżeli tak to jakie i z jakimi rodowodami. Sprowadzić sukę, a najlepiej dwie mało spokrewnione (zawsze jest ryzyko, że któraś bedzie niehodowlana, a jak obie będą ok to moga tak planować mioty, żeby szczeniaki mogły krzyżowac sie między sobą). Sprowadzić samca, albo dwa (zależy czy są tam jakies samce), albo nastawić sie na sprowadzanie mrożonego nasienia (co ma tą zaletę, że nie trzeba miec samca i mogą wypuszczać bardziej różnorodne genetycznie mioty).
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Guinness

Post autor: Ania W »

Wydaje mi się, że nawet ze dwie...tylko nie wiem jak to wygląda od strony formalnej .

Jedna wypuściła miot niedawno (było info na naszej forum o tych szczeniakach, tam była para psów, piesek chyba po Puzonie, w pewnym momencie chcieli oddać sukę ale potem pojawił się miot). Z tego miotu szczeniaka ma pani, z którą dość długo byłam w stałym kontakcie,bo odezwała się do mnie, kiedy straciła adoptowaną ze schroniska sukę w typie ogara ( w sumie bardzo ogarowata, chociaż troszkę "trąciła" labkiem). Kiedy szukała ogara do adopcji w Stanach podsyłała mi różne strony (celem konsultacji czy to ogar ;) ) i w sumie w Stanach jest w schroniskach trochę "ogarowatych" psów ale wydaje mi się że to głównie wynik mixów dość popularnych tam bloodków, które na dodatek są tam lżejszej budowy z psami w typie labka.

W drugiej było krycie (po Basiorze z Gończaków) ale nie wiem czy coś się pojawiło...chyba nie.

Mnie tez interesuje kwestia chociaż "jakotakiej" kontroli nad taką hodowlą. Jeżeli psy nie biorą udziału w wystawach, które(choć wiadomo że najlepszym sitem nie są)to jednak odsiewają przynajmniej te poważne wady zgryzu czy braki (przy czym wielu właścicieli jest nawet zaskoczonych ). Ja niestety mam dość ograniczone zaufanie do ludzi i boję się że ktoś kto zaplanuje sobie hodowlę nie "odpuści" sobie nawet jak okaże się, że mając parę ogarów jeden się do rozmnażania nie nadaje...Że już nie wspomnę o odpuszczeniu sobie, jeżeli jeden z tych psów będzie lękliwy albo agresywny - ale to już inna bajka ;)

A wbrew pozorom w Stanach jest trochę ogarów ..w sumie chyba co roku jakiś szczeniak tam jedzie...tylko że kraj duży i "giną" gdzieś na tych preriach ;)

P.s. Giunnesa już kiedyś widziałam. On chyba nieduży jest .....wydaje mi się że nawet gdzies podane były jego wymiary i gabarytowo chyba bardziej gończakowaty :) Ale może mi się coś miesza. :mysl_1:
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Guinness

Post autor: hania »

Tylko, że w Stanach może być tak, że nie potrzeba wystaw do hodowlanki - cała odpowiedzialnośc za dopuszczenie psa do hodowli spoczywa na hodowcy.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Guinness

Post autor: Ania W »

hania pisze:Tylko, że w Stanach może być tak, że nie potrzeba wystaw do hodowlanki - cała odpowiedzialnośc za dopuszczenie psa do hodowli spoczywa na hodowcy.
No i to niestety by mnie martwiło...Chociaż póki co importów z USA chyba nie planujemy ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Guinness

Post autor: hania »

Mam wrazenie, że tam jest chyba trochę inna odpowiedzialność hodowców. Wystarczy popatrzeć na podziały na pety i psy wystawowe. U nas petami zostają tylko psy z widocznymi wadami - tam papiery wystawowe dostają tylko te naprawdę rokujące psy.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Guinness

Post autor: Ania W »

Pewnie i tak i nie...Jak się jest zszerzonym i faktycznie świadomym to zapewne.
Ale jak się chce tylko rozmnażać to już takie pewne to nie jest...
Natomiast patrząc na całą otoczkę pieskiego życia w Stanach to już nie jestem pewna czy to taki odpowiedzialny sposób podejścia....Ale to nie ten wątek ;)
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8080
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Guinness

Post autor: BasiaM »

Piękne psiko, ach ... te oczy :marzyc_2:
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ