Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda i ich wspólna Jagna.

Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Ewka »

Oj, jak to dobrze, że tyle pięknych zdjęć... jest czym oko nacieszyć i można oderwać myśli od szarej i trudnej codzienności...

A jak tam ogarze łapki wytrzymały taki długi spacer po śniegu? nie poraniły się? nie potrzeba butków? na zdjęciach ogarmanii widziałam chyba, że sunia miała założone kiedyś butki?
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Ogarmania
Posty: 37
Rejestracja: piątek 25 sty 2019, 23:33

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Ogarmania »

W zimie wierzchnia warstwa śniegu może być twarda lub czasami ostra, dlatego dla łap nieprzyzwyczajonych do takich warunków, polecamy posiadać przynajmniej jeden but ochrony do użycia w przypadku skaleczenia. My używaliśmy 4 butów profilaktycznie w drodze na Śnieżkę, zakładaliśmy je przy niektórych fragmentach, mając na uwadze, że w jeden weekend planowaliśmy przejść prawie 50 km.

W drodze na Śnieżne Kotły śnieg był dużo łagodniejszy i nie widzieliśmy potrzeby zakładania butów.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Ania W »

Już człowiek zapomniał, że miał ferie a jeszcze można tak fajnie powspominać. :marzyc_2:

W górach pięknie - szkoda, że tak wysoko :tia:
Ale widać,że się przygotowali na przybycie tak zacnej grupy - wypolerowane wszystko na wysoki połysk :cwaniak:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Ogarmania pisze: czwartek 28 lut 2019, 10:08 Towarzystwo na pewno się znajdzie! Zdjęcie tak jak się spodziewaliśmy wyszły świetnie :)
Dokładnie tak! Fotki fajne ale obiekty znakomite, tło wyśmienite, światło bardzo dobre!!!
Dzięki Ewka, pozdrawiamy i ściskamy z całych sił :hi_1:
Ania W pisze: niedziela 03 mar 2019, 10:03 Już człowiek zapomniał, że miał ferie a jeszcze można tak fajnie powspominać. :marzyc_2:
Co za krótka pamięć :jezyk: ;)
Ania W pisze: niedziela 03 mar 2019, 10:03 W górach pięknie - szkoda, że tak wysoko :tia:
Wysoko nie było, a czasami warto trochę tętno podwyższyć dla takich widoków i chwil.

Niemczańskie Wzgórza wyruszyły na Śląsk aby pospacerować z najstarszą z rodu Kalinką z Niemczańskich Wzgórz :happy3: oraz zachęcać młode pokolenia do wędrówek po górach i dolinach ;).
Załączniki
Kalinka Niemczańskie Wzgórza nasza seniorka kochana.
Kalinka Niemczańskie Wzgórza nasza seniorka kochana.
IMG_7758.jpg (259.14 KiB) Przejrzano 771 razy
Kacper czaruje Fatrę.
Kacper czaruje Fatrę.
IMG_7767.jpg (93.24 KiB) Przejrzano 771 razy
Urocze tyły ogarze ;).
Urocze tyły ogarze ;).
IMG_7782.jpg (181.82 KiB) Przejrzano 771 razy
Dzięciołek.
Dzięciołek.
IMG_7809.jpg (59.1 KiB) Przejrzano 771 razy
Ogarkowo padło ;).
Ogarkowo padło ;).
IMG_7813.jpg (74.08 KiB) Przejrzano 771 razy
:)
:)
senior i junior wersja klasyczna.jpg (110.06 KiB) Przejrzano 771 razy
Zajo na stanowisku.
Zajo na stanowisku.
IMG_7794.jpg (47.9 KiB) Przejrzano 771 razy
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: rafkow »

Kasiu i Tomku, zdjęcia bajka, spacer bajka, wieczór przed spacerem też bajka !!! :) Zapraszamy częściej ! :piwko:
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: qzia »

Piękna i dostojna Kalinka rówieśnica i półsiostra mojej Ajszy :marzyc: :marzyc: Duuuuużo zdrówka dla seniorki. Oj kiedyś to były ogary :mysl_1: :piwko: :piwko: :marzyc:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

rafkow pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 23:18 Zapraszamy częściej ! :piwko:
Teraz Wasza kolej ;).

Qzia, Ty wiesz że ja zapomniałam, że one po jednym ojcu. Zawsze miałam w głowie że wiekowo to samo :).
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: miszakai »

:marzyc: pozdrawiamy Kalinkową rodzinkę :hi_1:
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

miszakai pisze: czwartek 07 mar 2019, 20:30 :marzyc: pozdrawiamy Kalinkową rodzinkę :hi_1:
My jak najbardziej też mamy się za tą rodzinkę więc również pozdrawiamy Was :hi_1: .


Jelenia Góra dla nas udana. Szczególnie się cieszymy, że z Kalinką skończyliśmy młodzieżowy championat!!!! Nastawiałam się, że zdecydowanie dłużej będzie to trwało. Posokowców jest sporo, ona nie jest na co dzień ze mną, poza tym tak jak już wcześniej pisałam uczę się cały czas tej rasy. Już wiem, że za szybko z nią biegam idealnie to widać na zdjęciach, niestety muszę ją wyczuć jakoś :zly3: . Obie dziewczyny wzięły rasę :happy3: !!! Kalinka pokonując 5 w swojej rasie konkurentów, Fatra wygrała z Hardą z Kniaziów. Nigdy nie myślałam, że z Hardą wygramy bo sunia dla mnie w budowie jest idealna i pięknie się zawsze wystawia. Teraz wystawiała ją inna Pani i być może tym psim swędem nam się udało ;). Pan sędzia tłumaczył, że przewagę mamy w ruchu. Faktycznie od jakiegoś czasu widzę jak Fatry ruch się zmienił, jest bardziej wydajny/głębszy i mniej młodzieńczy ;). Pewnie trochę to dzięki sporej ilości biegania na nartach i spacerach. Cieszy ogólne wyluzowanie obu dziewczyn i fajne zachowanie w hali. Wszystkie trzy pracowałyśmy nad naszym Tomkiem aby zostać na finały. Nie lubię tego czekania i marnowania czasu, ale było tak mało psów i szło dość sprawnie, na naszym ringu wręcz idealnie. Nie zmienia to faktu, że 2 godzinki czekaliśmy fajnie się socjalizując, nawet myjnię samochodową zaliczyliśmy w międzyczasie ;). Tomo promieniał z radości :mrgreen: . Efekt tego był taki, że Fatra wystawiana w finałach przez niego w młodzieży przeszła do finału, jak ja ją przejęłam to już nic w tej młodzieży nie ugrałyśmy :wstydek: . W grupie VI dziewczyna z Tomkiem wybiegała III miejsce, ja z Kalinką dostałam medal BOB :silacz: .
To była mała wystawa, bardzo organizator się starał aby wszystkim dogodzić. Był parking pod samą halą, wejście gratis, ciasta swojskie i smalczyki za grosze, a przepyszne bardzo :brawo_1: .
Załączniki
Znajomości.
Znajomości.
Lubimy to bardzo :).
Lubimy to bardzo :).
Gończe psy były bardzo wyrośnięte i duże - nie fajnie. Za to sunie idealne!!!
Gończe psy były bardzo wyrośnięte i duże - nie fajnie. Za to sunie idealne!!!
małe-IMG_7877.jpg (224.51 KiB) Przejrzano 595 razy
Ocena nasza.
Ocena nasza.
Ocena Hardej.
Ocena Hardej.
Fatra bawi się dobrze na ringu jak widać ;).
Fatra bawi się dobrze na ringu jak widać ;).
Koleżaneczki.
Koleżaneczki.
Był koncert zespołu "Odgłosy Knieji"
Był koncert zespołu "Odgłosy Knieji"
Nudy.
Nudy.
małe-IMG_7912.jpg (280.62 KiB) Przejrzano 595 razy
Finały młodzież.
Finały młodzież.
małe-IMG_7917.jpg (218.43 KiB) Przejrzano 595 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

i cd.
Załączniki
Kalinka
Kalinka
Fatra
Fatra
My.
My.
Finały młodzież.
Finały młodzież.
Finały wyżełki znajome.
Finały wyżełki znajome.
ODPOWIEDZ