Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda i ich wspólna Jagna.

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

WOJAN OGARUSY pisze: wtorek 05 maja 2020, 11:04 :marzyc: Przepiękne zdjęcia - wiosna. U nas takie kopciuszkopodobne - para pleszek - w tym roku zająły budkę lęgową sikor za oknem. Też mamy widowisko :).
Dziękujemy!!! Pleszki też są fajne, niestety u nas kopciuszki są tylko. Proponuję Wam kolejną budkę będę wtedy sikory i pleszki ;).
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Przystojniak nasz kochany i jego brew :).
Załączniki
IMG_6127.jpg
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Betty »

Super zdjęcie Zajo :marzyc: :marzyc_2: :marzyc:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Ania W »

WOJAN OGARUSY pisze: piątek 24 kwie 2020, 08:17 No to teraz mi jest lepiej :uff: .... nasze - teraz to już chyba nawet ponad 40kg biedactwo - ostatnio znalazło identyczną przekąskę - od raciczki po biodro :strach_2:
A taki świetny "ochraniacz spacerowy" do bagażnika to gdzie można nabyć ? :prosze_1: U nas te kaloszki na nóżkach też często się trafiają, stosujemy kocyk, ale zawsze się jakoś powinie :wstydek:
Ja nabyłam drogą kupna w internecie :) Na razie służy bez zarzutu, ładnie przylega do boków. Przydałaby się ochrona na zagłówki ale to prawie udało nam się rozwiązać.

A poza tym..ach te przestrzenie. Jak zobaczyłam ostatnio pola rzepaku to właśnie pomyślałam, że niemczańskie sesje będą :) Tylko u nas to raczej poletka :)
Jeżeli chodzi o zdjęcie powrotne do domu...Najpierw sobie pomyślałam "ładne domki", a dopiero po dłuższym czasie dotarło do mnie, że to TE domki :D Zupełnie inna perspektywa :)

Pleszka widziana była przez mnie ostatnio w Łodzi w ogródku. Trochę zaraźliwa ta ornitologiczna pasja Kasi :)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Betty dzięki za komplement ;) .
Ania W pisze: sobota 09 maja 2020, 08:04 A poza tym..ach te przestrzenie. Jak zobaczyłam ostatnio pola rzepaku to właśnie pomyślałam, że niemczańskie sesje będą :) Tylko u nas to raczej poletka :)
Jeżeli chodzi o zdjęcie powrotne do domu...Najpierw sobie pomyślałam "ładne domki", a dopiero po dłuższym czasie dotarło do mnie, że to TE domki :D Zupełnie inna perspektywa :)

Pleszka widziana była przez mnie ostatnio w Łodzi w ogródku. Trochę zaraźliwa ta ornitologiczna pasja Kasi :)
Rzepaki są, ale w tym roku nie ma takiej ilość jak w ostatnie lata w naszej okolicy. Za to kukurydzy będzie sporo :strach_2: .
Domki też lubię z tej perspektywy bo najmniej na nie patrzę z tej strony ;).
Napisałam ostatnio o tym, że pleszki u nas nie ma, a w tamtym tygodniu wieszam pranie, zerkam i widzę pięknego samca pleszki. Chyba czytał naszego bloga i się pojawił :marzyc: .

A tymczasem u nas była na chwilkę zima, dała trochę chłodu, ale dała trochę więcej wilgoci. Nawet jeśli trochę liści ucierpiało bo najpierw padał grad, to i tak ważniejsza jest woda.
Biegałyśmy i trochę pracowałyśmy społecznie z Fatrą w Górach Wałbrzyskich. Śnieg na tle soczysto zielonym wyglądał niesamowicie :o , widoczność była kapitalna.
Załączniki
IMG_6188.jpg
IMG_6189.jpg
IMG_6192.jpg
IMG_6193.jpg
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Betty »

WOW :strach_2: nieźle popadało. Można powiedzieć, że zima pełną gębą :shock:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: WOJAN OGARUSY »

Ania W pisze: sobota 09 maja 2020, 08:04
WOJAN OGARUSY pisze: piątek 24 kwie 2020, 08:17 No to teraz mi jest lepiej :uff: .... nasze - teraz to już chyba nawet ponad 40kg biedactwo - ostatnio znalazło identyczną przekąskę - od raciczki po biodro :strach_2:
A taki świetny "ochraniacz spacerowy" do bagażnika to gdzie można nabyć ? :prosze_1: U nas te kaloszki na nóżkach też często się trafiają, stosujemy kocyk, ale zawsze się jakoś powinie :wstydek:
Ja nabyłam drogą kupna w internecie :) Na razie służy bez zarzutu, ładnie przylega do boków. Przydałaby się ochrona na zagłówki ale to prawie udało nam się rozwiązać.

Pleszka widziana była przez mnie ostatnio w Łodzi w ogródku. Trochę zaraźliwa ta ornitologiczna pasja Kasi :)
Dzięki, poszukałam, znalazłam i nabyłam! :)
Pasja - zaraźliwa ;), tym bardziej, że ptaków wokół, mam wrażenie, coraz więcej. Ostatnio na naszym trawniku pożywiał się dudek :wow_3: :zdziw_5:

Piękna zima ... Ogrodnicy nie zawiedli. :)
Awatar użytkownika
Czata
Posty: 846
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 07:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Czata »

Ale piękna ta zima w maju :marzyc:

No a portret Zagaja rzuca na kolana :silacz:
Jagoda z Czatą Nowogary i Poraj z Zadrą-Esterą z Ogarów z Kniei
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

WOJAN OGARUSY pisze: czwartek 14 maja 2020, 12:14 Dzięki, poszukałam, znalazłam i nabyłam! :)
Trzymamy kciuki aby służyło!!!
WOJAN OGARUSY pisze: czwartek 14 maja 2020, 12:14 Pasja - zaraźliwa ;), tym bardziej, że ptaków wokół, mam wrażenie, coraz więcej. Ostatnio na naszym trawniku pożywiał się dudek :wow_3: :zdziw_5:

Piękna zima ... Ogrodnicy nie zawiedli. :)
Uważam, że jak zaczniemy je słyszeć i dostrzegać to widzimy wszędzie - tak jest z tymi ptakami ;). Dudka nie widziałam z 8 lat :mysl_1: , niestety nie mamy turkuci ( na szczęście ) to i dudka brak ;). Wojany, czekam na fotki dudka :prosze_1: .
Ogrodnicy poszaleli to fakt i nie tylko w naszych górach, właśnie wróciliśmy z Bieszczad i tam nawet w minionym tygodniu jeszcze przymrozki były i to takie, że w tunelach pomarzły pomidory :zly1: .
Jak mowa o Bieszczadach to i relacja z bieszczadzkiego wędrowania :). Mieszkaliśmy w Bukowcu, szwędaliśmy się w otulinie BPN. Nigdy wcześniej nie byliśmy w tej części Bieszczad. Piękne, dzikie, pachnące wilgocią lasy, ludzi w nich zdecydowanie mniej niż w BPN. Mnóstwo wąwozów, strumyków, potoków i głównie lasy mieszane, co daje urok przy majowej bujnej zieleni. Wędrowaliśmy szlakami wyznaczonymi przez Lasy Państwowe. Celowo nie tymi wyznaczonymi przez PTTK aby było mniej ludźmi, a więcej mieszkańców lasu ;). Te szlaki należą do mało przetartych (być możę to też przed sezonem), czasami trudno dostępnych i nie widocznych, ale jakoś zawsze udawało nam się dostać tam gdzie zaplanowaliśmy. Niestety "rysiu" nadal pozostanie w marzeniach :marzyc: , albo zaliczymy tego od Betty ;) :happy3: .
Załączniki
Trzmielojad
Trzmielojad
Trzmielojad
Trzmielojad
małe-IMG_1645.jpg (73.7 KiB) Przejrzano 1357 razy
Bukowe rzeźby
Bukowe rzeźby
"Gdzieś na szczycie góry,
"Gdzieś na szczycie góry,
wszyscy razem
wszyscy razem
małe-IMG_1677.jpg (178.59 KiB) Przejrzano 1357 razy
spotkamy się ..."
spotkamy się ..."
małe-IMG_1678.jpg (270.85 KiB) Przejrzano 1357 razy
"Gdzieś daleko
"Gdzieś daleko
i bardzo wysoko ..."
i bardzo wysoko ..."
małe-IMG_1699.jpg (245.48 KiB) Przejrzano 1357 razy
Trochę historii
Trochę historii
o malowniczej dolinie Łopieńki.
o malowniczej dolinie Łopieńki.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

cd.:
Załączniki
Cerkiew w Łopience
Cerkiew w Łopience
swoją skromnością i prostotą - zachwyca.
swoją skromnością i prostotą - zachwyca.
małe-IMG_1713.jpg (191.64 KiB) Przejrzano 1355 razy
Te różańce z różnych stron świata ... :).
Te różańce z różnych stron świata ... :).
Dolina
Dolina
Łopienki
Łopienki
w pełnej krasie.
w pełnej krasie.
Szczygły zabawiały Tomka i ogary w oczekiwaniu na transport.
Szczygły zabawiały Tomka i ogary w oczekiwaniu na transport.
małe-IMG_1752.jpg (267.5 KiB) Przejrzano 1355 razy
Droga do Rezerwatu Sine Wiry.
Droga do Rezerwatu Sine Wiry.
Lepiężnik chyba wyłysiały ;).
Lepiężnik chyba wyłysiały ;).
małe-IMG_1758.jpg (233.2 KiB) Przejrzano 1355 razy
Wetlina.
Wetlina.
ODPOWIEDZ