Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda i ich wspólna Jagna.

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

cd.
Załączniki
Zapatrzeni
Zapatrzeni
w oczywistym kierunku.
w oczywistym kierunku.
małe-IMG_0616.jpg (239.99 KiB) Przejrzano 1304 razy
Wracamy
Wracamy
do domku.
do domku.
małe-IMG_0636.jpg
Pałac w Piławie Górnej z 380 pomieszczeniami. Obecnie jest w nim Ośrodek Szkolno Wychowawczy.
Pałac w Piławie Górnej z 380 pomieszczeniami. Obecnie jest w nim Ośrodek Szkolno Wychowawczy.
małe-IMG_0643.jpg (277.08 KiB) Przejrzano 1304 razy
Trznadle
Trznadle
Potrzeszcz
Potrzeszcz
małe-IMG_0671.jpg (154.45 KiB) Przejrzano 1304 razy
Węszynosy ;).
Węszynosy ;).
Gwiazdeczka.
Gwiazdeczka.
Awatar użytkownika
Czata
Posty: 846
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 07:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Czata »

Kasiu, jesteś prawdziwym ornitologiem. Dzięki Tobie poznaję nazwy ptaków, a potem nawet niektóre rozpoznaję w terenie :happy3:

Fatry z badylem nie nazwałabym biedactwem :mysl_1: ona raczej ma minę małej spryciary :jezyk_3:
Jagoda z Czatą Nowogary i Poraj z Zadrą-Esterą z Ogarów z Kniei
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: WOJAN OGARUSY »

No to teraz mi jest lepiej :uff: .... nasze - teraz to już chyba nawet ponad 40kg biedactwo - ostatnio znalazło identyczną przekąskę - od raciczki po biodro :strach_2:
A taki świetny "ochraniacz spacerowy" do bagażnika to gdzie można nabyć ? :prosze_1: U nas te kaloszki na nóżkach też często się trafiają, stosujemy kocyk, ale zawsze się jakoś powinie :wstydek:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Czata pisze: czwartek 23 kwie 2020, 22:47 Kasiu, jesteś prawdziwym ornitologiem. Dzięki Tobie poznaję nazwy ptaków, a potem nawet niektóre rozpoznaję w terenie :happy3:

Fatry z badylem nie nazwałabym biedactwem :mysl_1: ona raczej ma minę małej spryciary :jezyk_3:
Jagoda przeceniasz mnie :nunu: . Trochę jesteśmy wkręceni w ptaki i uwielbiamy je obserwować, ale do ornitologa nam jeszcze daleko daleko ;).
Jest mi bardzo miło, że pomagam w identyfikacji i komuś to daje frajdę - taki jest też cel (podobnie jak z tymi naszymi okolicami ;)).
Masz rację co do Fatry, ma minę spryciary :mrgreen: .
WOJAN OGARUSY pisze: piątek 24 kwie 2020, 08:17 No to teraz mi jest lepiej :uff: .... nasze - teraz to już chyba nawet ponad 40kg biedactwo - ostatnio znalazło identyczną przekąskę - od raciczki po biodro :strach_2:
A taki świetny "ochraniacz spacerowy" do bagażnika to gdzie można nabyć ? :prosze_1: U nas te kaloszki na nóżkach też często się trafiają, stosujemy kocyk, ale zawsze się jakoś powinie :wstydek:
No to sobie wspólnie ulżyliśmy :piwko: :zgoda: Ja ogrodowo, Ty zdobycznie :silacz: .
Co do "plandeki" w bagażniku to szyliśmy u miejscowej krawcowej. Pierwsze kupowaliśmy (jak jeszcze Pasia była), nic tak się nie sprawdzało idealnie. Pokazałam co chcę, jak ma się trzymać, pomierzyłyśmy bagażnik i Pani nam uszyła. Ten co teraz jest to już druga (poprawiona ;)) wersja. Czeka nas teraz zmiana rzep bo już nie trzymają jak trzeba. Jak coś służymy radą i swoim doświadczeniem ;).


W kwietniu taki obrazek przy drodze zrobił na mnie wrażenie. Telefonem robione i światło było bardzo mocne, ale kadr jest ciekawy, może uda mi się aparatem uchwycić to lepiej.
Załączniki
niemcza.jpg
MaciekSz
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 10:21
Gadu-Gadu: 0

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: MaciekSz »

Zapatrzeni :silacz:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Spotkany dziś w masywie Chełmca Welwet Z Huculskiej Łąki :).
Niestety w tym domu jest nie cały rok (jak dobrze pamiętam) i musi zmienić dom :zdziw_4: . Z męskim towarzystwem ludzkim lepiej się dogaduje ;). Chyba fajnie aby to był dom u myśliwego bo właściciel widzi potencjał w tym kierunku. Informacje wrzucam na swoim blogu bo nie mam namiarów na właścicieli, a nie wiem czy hodowca o tym wie i coś z tym robi.
Załączniki
Welwet zz.jpg
Welwet.jpg
Welwet.jpg (123.06 KiB) Przejrzano 1158 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Welwet już oficjalnie jak wiem szuka domku - trzymam kciuki aby się udało!!!

U nas majowe spacerowanie i tarasowanie się zaczęło:
Załączniki
Grzywacze zamieszkały w ogrodzie :). Piętro wyżej i klatkę obok przy  rodzinie Synogarlickich ;).
Grzywacze zamieszkały w ogrodzie :). Piętro wyżej i klatkę obok przy rodzinie Synogarlickich ;).
To też nowość. Jak już pisałam niegdy na Przedgórzu Sudeckim nie było żurawii, a teraz 2 km. od domu gniazdują i latają po moim niebie :).
To też nowość. Jak już pisałam niegdy na Przedgórzu Sudeckim nie było żurawii, a teraz 2 km. od domu gniazdują i latają po moim niebie :).
małe-IMG_0735.jpg (98.82 KiB) Przejrzano 1053 razy
małe-IMG_0742.jpg
małe-IMG_0742.jpg (46.79 KiB) Przejrzano 1053 razy
Piegża.
Piegża.
małe-IMG_0744.jpg (272.25 KiB) Przejrzano 1053 razy
Góry Sowie w tygodniu są bosko puste :).
Góry Sowie w tygodniu są bosko puste :).
małe-IMG_0761.jpg
Zięba.
Zięba.
małe-IMG_0784.jpg (179.11 KiB) Przejrzano 1053 razy
Wracamy.
Wracamy.
Kopciuszek.
Kopciuszek.
małe-IMG_0789.jpg (263.43 KiB) Przejrzano 1053 razy
Rzepaki u podnóża Ślęzy.
Rzepaki u podnóża Ślęzy.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

cd.
Załączniki
Majowy spacer z gośćmi.
Majowy spacer z gośćmi.
Miały się pokazać z jak najgorszej strony, to jak na złość były grzeczne.
Miały się pokazać z jak najgorszej strony, to jak na złość były grzeczne.
Góry Wałbrzyskie, za nimi Karkonosze.
Góry Wałbrzyskie, za nimi Karkonosze.
małe-IMG_1056.jpg (144.83 KiB) Przejrzano 1051 razy
Trznadel.
Trznadel.
Myszołów na 90% ;).
Myszołów na 90% ;).
małe-IMG_1063.jpg (135.61 KiB) Przejrzano 1051 razy
Zajo na foto tapecie.
Zajo na foto tapecie.
Kiedyś taką fotkę miała Pasia z Zagajem :).
Kiedyś taką fotkę miała Pasia z Zagajem :).
Łąka piękna.
Łąka piękna.
małe-IMG_1088.jpg
małe-IMG_1092.jpg
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

i na koniec:
Załączniki
Przystojniak.
Przystojniak.
Wiosenka.
Wiosenka.
Sarny skaczą krokiem naszym tanecznym 2 na 1. Takie moje obserwacje.
Sarny skaczą krokiem naszym tanecznym 2 na 1. Takie moje obserwacje.
Duet.
Duet.
małe-IMG_1131.jpg (267.37 KiB) Przejrzano 1049 razy
Pani Synogarlicka :). Jest tak oswojona z nami, że łazi po tarasie jak my siedzimy.
Pani Synogarlicka :). Jest tak oswojona z nami, że łazi po tarasie jak my siedzimy.
małe-IMG_1135.jpg (229.13 KiB) Przejrzano 1049 razy
Żółte wyszło wreszcie.
Żółte wyszło wreszcie.
Nie pozwalają w rzepak.
Nie pozwalają w rzepak.
Jeszcze nie doszłam co to za drapol.
Jeszcze nie doszłam co to za drapol.
małe-IMG_1148.jpg (70.63 KiB) Przejrzano 1049 razy
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: WOJAN OGARUSY »

:marzyc: Przepiękne zdjęcia - wiosna. U nas takie kopciuszkopodobne - para pleszek - w tym roku zająły budkę lęgową sikor za oknem. Też mamy widowisko :).
ODPOWIEDZ