Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: Poniatowski Dwór »

współczujemy.....
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: Ania W »

No i znowu smutno...Smutna ta jesień, bo niestety mimo wielu starań nie udało się pomóc Kefirowi.
Strasznie przykro, gdy trzeba podejmować najtrudniejsze decyzje w przypadku psa mającego zaledwie 6,5 roku. Także pozostają nam już tylko archiwalne zdjęcia...
Załączniki
kefir.JPG
kefir.JPG (100.94 KiB) Przejrzano 1052 razy
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: SARABANDA »

Smutno, współczujemy bardzo opiekunom, ale czasami lepiej podjąć trudną decyzję niż pozwolić na cierpienie.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: Ewka »

Ogromnie mi przykro... Wyrazy głębokiego współczucia dla Opiekunów :(
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: endo »

Kefirku... :( :( :(
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: qzia »

Oj smutno :( Bardzo smutno. Współczujemy i Bolka naszego ogarzego kotka i Kefirka :( :(
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: Ania W »

Dzięki. W obydwu przypadkach decyzja mogła być tylko jedna, mimo, że bardzo trudna...

A życie toczy się dalej. U mnie ostatnio bardzo szybko więc forum z doskoku ale nieco nadrobimy zaległości.
Może więc najpierw polowanie, na którym gościliśmy u Dunajów :) To chyba powoli stał się taki stały punkt programu jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie ;)
Tradycyjnie jako ekipa poszukiwawcza. W tym roku może za dużo się nie naszukaliśmy, ale Orawka miała okazję trochę potropić w naturze i wyszło niezgorzej z czego jestem zadowolona. :)
Załączniki
pol7.jpg
pol7.jpg (115.04 KiB) Przejrzano 891 razy
Jaskierek
Jaskierek
pol1.JPG (179.25 KiB) Przejrzano 891 razy
Podsłuchiwacze
Podsłuchiwacze
pol2.JPG (190.21 KiB) Przejrzano 891 razy
Podglądaczki ...
Podglądaczki ...
pol4.JPG (187.8 KiB) Przejrzano 891 razy
I gospodarze :)
I gospodarze :)
pol5.JPG (125.48 KiB) Przejrzano 891 razy
pol6.JPG
pol6.JPG (134.46 KiB) Przejrzano 891 razy
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: qzia »

Pięknie. Zazdrościmy :mrgreen: jak zwykle. Też nam się tęskni za lataniem po lesie bez strachu o mandat. :mrgreen: :mrgreen: Jakby wariata do nagonki chcieli to my z Rysiem chętnie. :mrgreen: :silacz:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: Ania W »

Ale co ty !- co żeśmy się nastały i naczekały to nasze :) A zgłoszeń było wyjątkowo mało. Także pobiegać to sobie pobiegały troszkę już jak po służbie były - udało się nie zarobić mandatu ;)
Natomiast ostatnie duże bieganie miałyśmy z przygodą. Opiszę tak ku przestrodze- uwaga zdjęcia drastyczne :roll:
Umówiłam się na spacer nad Wisłą z zaprzyjaźnionymi gończakami - Bystrym i Arią. Młode gończaki szalały. Ogary poszły w teren...Już właściwie zmierzaliśmy do końca spaceru jak Łoza w krzakach znalazła padłego dzika. Towarzystwo trochę poszczekało ( Łoza to się nawet dość mocno nakręciła, Orawka też się zaangażowała :) ), ruszyliśmy dalej a Łoza zniknęła w chaszczach. Ja dzwoniłam, żeby się dowiedzieć gdzie to najlepiej zgłosić i słyszę zamieszanie w krzakach. Zdążyłam tylko powiedzieć " Mają dziki" i się zakotłowało. Za chwilę z dobiega Bystry, zaraz potem pojawia się Łoza, ale coś dziwnie się zachowuje. Łapa w górze i widzę dziura - nie wygląda to jakoś poważnie, obmacane, ale widać, że boli. Łoza nie bardzo chciała iść a do samochodu kawał...No i za chwilę zobaczyłam ranę na klacie. I już wiedziałam, że będzie szycie. Powolutku ruszyłyśmy w kierunku samochodu. Łoza się rozchodziła ( mam wrażenie, żeby w sumie oprócz tego, że na pewno bolało to była też zszokowana ) i dała radę - nawet po drodze ze dwa razy się ożywiła i pewnie jakby nie była na smyczy to by spróbowała pójść w długą :roll:
No ale efekt był taki, że u weta okazało się, że dziura w nodze to mały pikuś..ale na klacie wyszło całkiem spore szycie i dość głęboko. Potem były dwa tygodnie użerania się z wiecznie próbującym lizać się psem albo rozbijającym się po domu w kołnierzu.
Także taka przygoda.
Dziki teraz huczkowe to chyba nie mają poczucia humoru więc trzeba uważać.
Załączniki
Takie znalezisko.
Takie znalezisko.
dzik2.jpg (183.59 KiB) Przejrzano 786 razy
dzik4.jpg
dzik6.jpg
dzik6.jpg (54.54 KiB) Przejrzano 786 razy
Efekt końcowy ...
Efekt końcowy ...
dzik9.jpg (67.01 KiB) Przejrzano 786 razy
Ale koszulka branżowa :)
Ale koszulka branżowa :)
Współczująca Orawa :)
Współczująca Orawa :)
dzik7.jpg (78.95 KiB) Przejrzano 785 razy
I taka poturbowana :)
I taka poturbowana :)
dzik8.jpg (68.72 KiB) Przejrzano 784 razy
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Tu będzie BARDzo fajny blog ;-)

Post autor: SARABANDA »

Biedna Łoza, dobrze że głębiej cięcie nie poszło i nie skończyło się odmą. Adrenalinę to musiałaś mieć Aniu :strach_4: nie zazdroszczę. Teraz wszędzie dziki, nam też ubyło jedno fajne miejsce spacerowe przez dziki. Trzymamy kciuki żeby wszystko się zagoiło jak na psie.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ