WRZOS z Zatrzebia

Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

kasiawro pisze: poniedziałek 07 paź 2019, 08:34 :brawo_1: :brawo_1: Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniecie ;).
Kasiu, marzenia i plany z Elisiem są......
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: kasiawro »

aniamam pisze: poniedziałek 07 paź 2019, 09:19
kasiawro pisze: poniedziałek 07 paź 2019, 08:34 :brawo_1: :brawo_1: Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniecie ;).
Kasiu, marzenia i plany z Elisiem są......
:piwko:
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

Wczoraj moja Elinka skończyła 2 lata :piwko:
Miał być fajny długi spacer...... a wyszło jak zwykle......dopadło mnie paskudne choróbsko i gorączka :zly3: :zly2: ..... i leżenie w łóżku (a z tego to się akurat Elja bardzo cieszyła :D; bo przespała prawie cały dzień wtulona we mnie i we Wrzosa)

Wszystkim siostrom i braciom z miotu E Elja przesyła Urodzinowe Całuski :piwko: :happy3: Do życzeń dołącza się także tatuś tego miotu - Wrzos :zgoda: :piwko:
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

kasiawro pisze: poniedziałek 07 paź 2019, 09:36
aniamam pisze: poniedziałek 07 paź 2019, 09:19
kasiawro pisze: poniedziałek 07 paź 2019, 08:34 :brawo_1: :brawo_1: Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniecie ;).
Kasiu, marzenia i plany z Elisiem są......
:piwko:
Niestety Kasiu, z powodu obecnie bardzo trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji rodzinnej, musimy wprowadzić korekty do naszych elisiowych planów :niewka: :placzek: Pewnie będziemy się okazjonalnie pokazywać na wystawach, ale raczej w najbliższych nam okolicach i już nie tak często jak dotychczas. Były plany związane z użytkowością Elji..... ale co teraz z tym będzie, nie wiem?????? Mam nadzieje że znajdę na to trochę czasu...... :prosze_1:

Pozdrawiamy

Ania&Elja&Wrzos
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: kasiawro »

Aniu trzymam kciuki!!!
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

Pomału przygotowujemy się z Elią na pierwsze w naszej hodowli szczenięta. Jeszcze do tego długa droga.....ale potencjalny kandydat na męża wybrany..... (inbred dla 4 pokoleń 0,5%; dla 6 pokoleń 3%; dla 8 pokoleń 7%) - mam nadzieję, że właściciel reproduktora się zgodzi na krycie :prosze_1:

Ale zanim do tego dojdzie planujemy Elję trochę przebadać - zaczniemy od ogólnych badań krwi (chociaż te robię jej co ok. 6-8 miesięcy), badania moczu, konsultacji kardiologicznej (już się umówiłyśmy z wujkiem Pawłem na początek marca, że do nas przyjedzie i zbada Elję i Wrzosa) i USG jamy brzusznej (miała robione w zeszłym roku, ale zrobimy też za jakieś 6 miesięcy powtórnie). Dodatkowo na początku marca będziemy robić badania genetyczne - profil DNA i w kierunku nosicielstwa B-lokus (odpowiedzialny za barwę brązową, czekoladową).

Mam nadzieje że Elja przetrwa te badania, które jej pańcia szykuje (....oj chyba nie jest łatwo być psem weterynarza........ :gleba: )
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: Ania W »

:D
Gwarantuję, że niektóre psy "nieweterynarzy" też nie mają łatwego życia pod tym względem ;) A jak już idziecie tak na całość to ja jeszcze sugerowałabym bioderka prześwietlić, chyba, że Elija ma to już dawno za sobą mając takie "ciężkie" życie ;) Absolutnie nic nie sugeruję - tak w ramach dobrych praktyk ;)
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

Ania W pisze: czwartek 27 lut 2020, 22:24 :D
Gwarantuję, że niektóre psy "nieweterynarzy" też nie mają łatwego życia pod tym względem ;) A jak już idziecie tak na całość to ja jeszcze sugerowałabym bioderka prześwietlić, chyba, że Elija ma to już dawno za sobą mając takie "ciężkie" życie ;) Absolutnie nic nie sugeruję - tak w ramach dobrych praktyk ;)
Aniu, wiem o tym doskonale.....wielu takich pacjentów "męczę"........
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: miszakai »

aniamam pisze: czwartek 27 lut 2020, 22:19 Pomału przygotowujemy się z Elią na pierwsze w naszej hodowli szczenięta. Jeszcze do tego długa droga.....ale potencjalny kandydat na męża wybrany..... (inbred dla 4 pokoleń 0,5%; dla 6 pokoleń 3%; dla 8 pokoleń 7%) - mam nadzieję, że właściciel reproduktora się zgodzi na krycie :prosze_1:

Ale zanim do tego dojdzie planujemy Elję trochę przebadać - zaczniemy od ogólnych badań krwi (chociaż te robię jej co ok. 6-8 miesięcy), badania moczu, konsultacji kardiologicznej (już się umówiłyśmy z wujkiem Pawłem na początek marca, że do nas przyjedzie i zbada Elję i Wrzosa) i USG jamy brzusznej (miała robione w zeszłym roku, ale zrobimy też za jakieś 6 miesięcy powtórnie). Dodatkowo na początku marca będziemy robić badania genetyczne - profil DNA i w kierunku nosicielstwa B-lokus (odpowiedzialny za barwę brązową, czekoladową).

Mam nadzieje że Elja przetrwa te badania, które jej pańcia szykuje (....oj chyba nie jest łatwo być psem weterynarza........ :gleba: )
:zgoda: :piwko: :marzyc_2: :marzyc_2: :marzyc_2: Super. Trzymamy kciukasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: Betty »

Wow! Czekamy na bliższe wieści z niecierpliwością :)
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ