Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: kasiawro »

Eni jakbyś mieszkała w Bardzie to miałabyś jeszcze śnieg - Głogów nie jest taki piękny ;).

Endomondo mam od niedawna, sprawdzam sobie km jak biegam z Fatrą. Oczywiście mam tylko tą wersję nie płatną :).
Może Ty mi pomożesz, jak utrwalić na endomondo trasę jaką się zrobiło - mapkę?
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: Eni »

Utrwalona to ona jest w historii, ale nie da się jej odtworzyć jako szlaku. Możecie udostępnić na FB albo dokonać zrzutu ekranu telefonu i wrzucić tutaj.

A dla uzyskania filmiku z mapą można się zarejestrować na Relive i połączyć konto z Endomondo, wtedy Relive przysyła maila z linkiem do filmiku...
https://www.relive.cc/signup?r=modal-si ... _endomondo
Też mam tylko darmowe wersje.

Endomondo podobno przekłamuje odległość, Traseo wskazuje mi około 2 km mniej przy 10 km na Endomondo...
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: hania »

Ja używam Navime, Kuba Endomondo i czesto nam się trasy nie zgadzają.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: kasiawro »

Eni dzięki za lekcję!!!
hania pisze: poniedziałek 28 sty 2019, 08:16 Ja używam Navime, Kuba Endomondo i czesto nam się trasy nie zgadzają.
W ilości km. czy ogólnie w lokalizacji?
Endomondo pokrywa mi się w km. z moją aplikacją - fakt stwierdzam, że jedno i drugie zawyża. Tłumaczę to tym, że mam krótkie nogi i więcje kroków stawiam :).
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: hania »

Ilości km.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: Eni »

Gdyby kogoś interesowało, jak wyglądał Run4Dog na trasie Extreme:
https://www.relive.cc/view/e1262851795
Niestety miejscami GPS gubił sygnał i trasa powstała z połączenia punktu zagubienia i odnalezienia sygnału...
Trasa liczyła 5km w dość trudnym, górskim terenie. Dodatkowo poruszanie się "umilał" topniejący śnieg pozostawiajacy mokry lód lub wodę na trasie...
Przeszkody były różne, ale wymagały nie tylko tężyzny fizycznej od człowieka, ale także dużego zaufania i (o czym nie wspomniano w opisie zawodów) wyszkolenia psa na ponadpodstawowym poziomie (przechodzenie po równoważni jednocześnie z opiekunem, wychodzenie z kopalni po metalowych, prześwitujących schodach, zawieszenie i przesuwanie psa po linie, przenoszenie przedmiotów w pysku, niepodejmowanie jedzenia po prawie 5km biegu w błocie, gdy opiekun stoi na odległość).
Mimo tego,że przeszkody nie należały do wodnych, od samego początku biegliśmy mokrzy, bo tunel zaraz po starcie znajdował się na mokrym podłożu. Następnie bieg po kopalni, gdzie temperatura to 6°C i duża wilgotność, potem równoważnia z psem i karne przysiady, (bo w imię czego Stella miałaby iść po równoważni, gdy obok jest normalna ścieżką ;)) kicanie/dreptanie z gumą na kostkach i cegła na szyi, przejście przez tunel z opon wypełnionych wodą z lodem, by następnie ciągnąć betonowego psa i wbiegać na stromą ścianę (błoto, cieknąca z topniejącego śniegu woda). Na górze bieg (jak już wrócił mi wzrok i przestałam plus pianą ;p) aż do przenoszenia przez psa patyka i wrzucania przeze mnie śrub do wiadra. Potem bieg i wnoszenie sanek z palety (1/4 palety) przez krzaki pod gókę. Gra w kości z wolontariuszem. Przechodzenie po linie i przeciąganie psa po tej trasie, by później wejść z psiakiem na " pole minowe parowek" i przypartemu do wzniesienia patrzeć jak futruje parówki idąc do Ciebie i odrabiać karne przysiady (w ilości 15-cie) za każdą...
Trafianie do puszek mnie ominęło, bo już było zupełnie ciemno, ale przedrzeć się między taśmami wśród młodych drzewek i pod zawieszona siatką już musiałyśmy (nie leży w naturze psa pchać się w krzaczory, gdy obok ma ścieżkę, ale poszła za mną, a ja już nic nie widziałam, tylko parłam do przodu).
Na mecie zdjęcie, medal z adresatką dla psa (bardzo ciężka), ognisko, wyczytanie tylko 3 pierwszych miejsc i prawie 3 km do parkingu przy starcie, gdzie było auto...
Ogólnie nie bardzo mi pasowały te zawody, choć jestem z nas dumna. Najpewniej zajęliśmy zaszczytne ostatnie miejsce (w zależności od sposobu liczenia organizatora 6 lub 8 (numerów było 6, samych pań biegło 8), trochę przykre,że ani lokaty ani czasu nie podano. Ja Endomondo włączyłam po zakończeniu odprawy, a nie startowały smyczy pierwsze, a i tak poniżej 60 minut nam się udało pokonać trasę z przeszkodami (jak na pierwszy bieg i to z takim podejściem, które mnie zawsze zatyka, to myślę,że ok- w każdym razie jest punkt wyjścia).

Na zdjęciach na FB https://m.facebook.com/events/221813362 ... 75359262826 widać niektóre przeszkody, na blogu Ogarmanii jest filmik z kopalni, gdzie nasze trasy się pokrywały.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: kasiawro »

Dzięki za relację, myślę że następnym razem będziecie jednak w grupie "wgóry" :).
Brawa dla Was!!!
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: Eni »

Upublicznione na stronie wydarzenia zdjecia:
To nie torebka, to cegła w ręce, bo przecież Toto się tłukło o człowieka w ruchu, nawet ograniczonym gumą na kostkach...
To nie torebka, to cegła w ręce, bo przecież Toto się tłukło o człowieka w ruchu, nawet ograniczonym gumą na kostkach...
FB_IMG_1549226622584.jpg (108.77 KiB) Przejrzano 1159 razy
Załączniki
To zadanie ma jakąś nazwę, dla mnie było to przejście po linie i przeciągnięcie po niej psa (uwaga, na amortyzowanej smyczy i gdy się nie powoduje obniżenia liny swoją masą ;) bywa to trudniejsze)
To zadanie ma jakąś nazwę, dla mnie było to przejście po linie i przeciągnięcie po niej psa (uwaga, na amortyzowanej smyczy i gdy się nie powoduje obniżenia liny swoją masą ;) bywa to trudniejsze)
FB_IMG_1549226599545.jpg (42.38 KiB) Przejrzano 1159 razy
Tak wyglądało przejście pod siatką za jasności... Podobno
Tak wyglądało przejście pod siatką za jasności... Podobno
FB_IMG_1549226614328.jpg (65.85 KiB) Przejrzano 1159 razy
Dla mnie wyglądała sprawa z siatką tak...
Dla mnie wyglądała sprawa z siatką tak...
FB_IMG_1549226608559.jpg (24.7 KiB) Przejrzano 1159 razy
Wiadra, do których pies miał przenieść patyk, a ja wrzucić trzymane przez tę miłą Panią śruby.
Wiadra, do których pies miał przenieść patyk, a ja wrzucić trzymane przez tę miłą Panią śruby.
FB_IMG_1549226506699.jpg (68.3 KiB) Przejrzano 1159 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: kasiawro »

Lina mi nie pasuje :(. Siatka i krzaki to pikuś, nie raz w miocie się czołgałam między dzikami - koledzy zawsze twierdzili, że ja idę, a oni się czołgać muszą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Stella (Bajka) Hunting Passion i spółka

Post autor: Eni »

kasiawro pisze: niedziela 03 lut 2019, 22:02 Lina mi nie pasuje :(. Siatka i krzaki to pikuś, nie raz w miocie się czołgałam między dzikami - koledzy zawsze twierdzili, że ja idę, a oni się czołgać muszą :mrgreen:
Myślę,że to podwieszenie na linię było dla psa najbardziej stresującym zadaniem i moim zdaniem nieco sprzecznym z ideą HDRowych biegów, gdzie przede wszystkim psa nie wolno zmuszać do zadań i ma być to wspólnie z przewodnikiem (bo tu to wspólnie znaczyło,że ja wiszę obok, a nie jestem przy niej, choć mogłam dojść do końca i Stellę przyciągnąć, bo się za mną na amortyzatorze jej ciągnąc nie dało). Ale gdybym zauważyła u niej oznaki stresu, to byśmy po prostu olały sprawę i poszły do auta, ale ona dzielnie zniosła te moje działania i dała się na koniec wytarmosić, jakby co najmniej nad kanionem przejechała.
Ale po takim zadaniu niewiele przed metą, raczej nie jest dziwne, że pies jednak połasił się na parówki rozłożone na ziemi w kolejnym zadaniu...

Ponieważ start i meta były oddalone, a my byłyśmy same, więc po dotarciu do mety przyszło nam wracać na start do auta - Stella ochoczo biegła ze Złotego Jaru do Kopalni, gdy ja chciałam truchtać, bo było mi zimno w przemoczonych ciuchach (nie dałam w końcu suchych do depozytu), także chyba nie była zmęczona czy obrażona za udział w imprezie :)
ODPOWIEDZ