Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Awatar użytkownika
Monika M-S
Posty: 493
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 18:59
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bukowina, Gmina Długołęka, dolnośląskie

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Monika M-S »

Wierny był z nami przez miesiąc, jeszcze grubo przed cieczką, więc mieliśmy czas żeby się poznać. Garnął się do głaskania i przytulania, bardzo chętny do kontaktu z nami, a był w zupełnie obcym miejscu i u obcych ludzi. Tęsknimy za nim jak za swoim ogarem, bo po takim czasie zżyliśmy się i miło go wspominamy.

Miot będzie na "J", ale w pierwszym wpisie zapomniałam o imionach:
JEDLINA, JEŻYNA, JAGODA, JAGIENKA, JUTRZENKA
JAWOR, JOSZKO, JURAND, JESION, JANOSIK
Leśne Bytowanie Hodowla Ogarów Polskich "...nieśmiertelność tkwi w łańcuchu, nie w poszczególnych ogniwach." E.Wiechert
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: SARABANDA »

Aga, Ty i Piotrek nie jesteście psami, piszę że jest agresywny wobec psów, nie ludzi. To już było poruszane na forum i odradzaliśmy właścicielce krycie nim, właśnie z tego powodu.
Wobec mnie i Sary był przyjacielski jak pisałam.
Nie jest to żaden atak na Monikę, tylko stwierdzenie prawdy. Chyba lepiej niż zamiatać pod dywan.
Nie wiem jakiego rodzaju jest to agresja i czy się dziedziczy.
Naprawdę jestem ciekawa czy właściciele Wiernego poinformowali Monikę.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: aganowaczek »

Do Hańczy był więcej niż przyjazny ;)
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: SARABANDA »

Dla Sary też, chociaż nie miała cieczki. Za to zaatakował i pogryzł sunię posokowca, bez żadnego powodu. Zerwał się ze smyczy i zaatakował dwie suki posokowca, jedna miała cieczkę, sunie były od nas ze 20m, wychodziły z domu ze swoją panią. Starsza suka stanęła w obronie córki i to chyba ona oberwała. Akcja dla mnie horror. Na wystawie w Piotrkowie próbował atakować każdego psa który się zbliżył na kilka metrów.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: miszakai »

To, że teraz laurkę wystawią Wiernemu osoby, które popierają to krycie, było do przewidzenia.
Nie wiem, może pies miał okres burzy i naporu w młodości, może mu przeszło. Ale ja to poczułam się "oszukana" jak zobaczyłam zapowiedź. No jak, przecież Wiernym "nie można"... Pies, który był u mnie na pierwszym miejscu do krycia Cygi po niepowodzeniu krycia Cenarem. Po miocie z Ruczajem znów o nim myślałam. Bardzo mi się podobał, poziom inbredu dla 5 pokoleń tez mi się podobał. Pamiętam kartkę w notesie i Wierny na I miescu.
Wystarczy głębiej na forum nawet poczytać i pobrzmiewa wiele opnii o nim jednak niepochlebnych, również po wystawach i to od osób zupełnie postronnych więc i bardziej bezstronnych.
Dziwnie się dzieje, że jak początkujący hodowca określi swoją ciemną sunię jako podżarą, wybucha dyskusja pt. festiwal etymologiczny. Jednocześnie krycie kontrowersyjnym samcem jest przedstawiane jako odkopanie zapomnianego a idealnego przecież psa…No bez przesady ale jest sporo reproduktorów nowych, również takich zapomnianych pewnie trochę ale Wierny akurat myślę, że dał się zapamiętać. Przeniosę się chyba do wątku hodowli z moimi refleksami ale proszę nie pisać, jakbyś sięgnęła po zapomniany skarb, o którym dziwnie nikt nie pomyślał, bo pomyślał, popytał, przemyślał i zrezygnował…Czy miot jest potwierdzony badaniem usg, skoro już lista imion? Skoro maj to chyba jeszcze nie? I jeszcze jak czytam, że plany są zostawienia suni to myślę, że chyba do hodowli dalszej? I zaczyna mieć to większe znaczenie, bo miot na kolanka cały nie ma iść :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: hania »

Marta :zgoda:
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Ania W »

miszakai pisze: Przeniosę się chyba do wątku hodowli z moimi refleksami ...
Myślę, że to dobry pomysł.
Sama chętnie się ustosunkuję...ale niekoniecznie mam potem ochotę na sprzątanie i kasowanie (także swoich "wypocin" )
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: SARABANDA »

Jeszcze parę słów tutaj. Naiwnie pragnę wierzyć że Monika nie wiedziała o agresji Wiernego. Temat był omawiany wiele lat temu, zanim Monika zainteresowała się ogarami.
Potem temat "przysechł" , a Wierny jest na liście reproduktorów.
Co oczywiście nie zwalnia hodowcy od odpowiedzialności. Ale też wszyscy popełniamy błędy i się na nich uczymy. Cd w wątku o hodowaniu.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: kasiawro »

Mam nadzieję, że Monika mi tutaj pozwoli odpisać na tematy, które nie (według mnie powinne być na blogu) dotyczą hodowli.
1e2w3a pisze: Ja go pamiętam ze Zlotu Ogarów w 2010 r. Na spacery chodziliśmy osobno.
Na zlocie nie było Wiernego ;). Może chodziło o Wystawę Klubową w Goraju w tym samym roku, lecz wtedy nie było Sokoła, a Wierny był w klasie szczeniąt.
miszakai pisze: Czy miot jest potwierdzony badaniem usg, skoro już lista imion?
Lista imion była dużo przed kryciem, chyba wolno mieć wcześniej wybrane imiona :zdziw_4: ?
Poprosiłam o nią ponieważ zapomniałam większość które mi podała Monika jak byłam :niewka: .
Rozumiem, że ktoś może mieć pytania i wątpliwości dotyczące tego skojarzenia, sama chętnie napiszę w odpowiednim dziale (lecz na to muszę mieć dłuższą chwilę), ale nie "atakujmy" rzeczy absurdalnych jak wybranie imion, tylko dlatego, że ktoś się poczuł "oszukany" :zdziw_5: .
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Leśne Bytowanie z Hańczą z Sarmackiej Tradycji

Post autor: 1e2w3a »

kasiawro pisze:1e2w3a napisał(a):
Ja go pamiętam ze Zlotu Ogarów w 2010 r. Na spacery chodziliśmy osobno.
Tak, pomyliłam się, wtedy nie było Wiernego i nie mogłabym tak napisać.
Było to na inegracji w ramach wystawy klubowej 20 sierpinia 2011. Jest też na ogarkowie taki wątek. Tam był i Sokoł i Wierny.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
ODPOWIEDZ