ROZMARYN

Awatar użytkownika
sumika
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 18 maja 2017, 20:02
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódzkie

Re: ROZMARYN

Post autor: sumika »

U nas jak na razie muszę wnosić psa do bagażnika na rękach bo nawet nie chce podejść do samochodu. Jak już jest w środku to oprócz ślinienia, nie widać po nim stresu i siedzi spokojnie, ale chyba nie jest fanem podróżowania. Nie wiem co będzie jak już go nie dźwignę :silacz:
Awatar użytkownika
NEPO
Posty: 43
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 10:11

Re: ROZMARYN

Post autor: NEPO »

:jezyk_3: skąd My to znamy prawda Ulu ? W przypadku naszych ogarzych stworzeń też był i jest problem z wsiadaniem do auta.
Nigdy nie zapomnę widoku min Uli i Leszka przy pierwszym pakowaniu Nepa do bagażnika - prawda ? Ubaw był niezły ....Teraz jest już cudownie i sam chce wsiadać, ale za diabła nie chce wsiadać gdy wracamy np. ze spaceru.
Jaga kładzie się w bezpiecznej odległości od auta i czeka aż "Pan dźwig" ją zaniesie do bagażnika. Na szczęście wymioty podróżne już minęły ....
Myślę, że fajnie na akceptacje bagażników wpływa częsty i bliski wyjazd, który psiakom kojarzy się z przyjemnością np. do lasu na spacer. Nasz Nepo własnie dzięki tym krótkim wycieczkom polubił autko....

Życzę powodzenia i wytrwałości w pracy .... Pozdrawiam z Nepem i Jagulą
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: ROZMARYN

Post autor: BasiaM »

sumika pisze:... Nie wiem co będzie jak już go nie dźwignę :silacz:
sam wejdzie :jezyk_3:
lekarstwo to: jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć z psem .. nawet po pół km, nawet na drugą strone ulicy :psiako:
Mój tak wył w aucie, że masakra, ślinił się, a jak już udało nam się go wpakować do bagażnika to od razu wyskakiwał :zly2:
500 m od domu mamy las .... codziennie jeździłam z psem na spacer do tego lasu ... skojarzył sobie, że auto gwarantuje super zabawę i przygody w lesie :psiako:
Teraz traktuje samochód jak swoje schronienie. Burza czy cokolwiek go wystraszy na spacerze - on biegnie do auta a dłuższa podróż wygląda tak, że po ruszeniu auta pies zasypia :sen:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: ROZMARYN

Post autor: Ula »

skąd My to znamy prawda Ulu ? W przypadku naszych ogarzych stworzeń też był i jest problem z wsiadaniem do auta.
Nigdy nie zapomnę widoku min Uli i Leszka przy pierwszym pakowaniu Nepa do bagażnika - prawda ? Ubaw był niezły ....
:D :D Pamiętamy doskonale . Jaga to taka drobna panienka i nic nie dziwiło ,ze troszke przerażona- siadała jak najdalej od samochodu . Ostatecznie uznała ,że woli zostać u nas niż wsiadać do czegoś tak dziwacznego jak samochód i ...schowała sie u nas w domu :gleba:
A NEPO- dawał do zrozumienia Panu - albo mnie wniesiesz - albo nici z tego - zostaję :jezyk_3:
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: ROZMARYN

Post autor: Ula »

Miniony weekend spędziliśmy w urokliwym miejscu na Pogórzu Przemyskim . Braliśmy udział w VI Zlocie Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego – reprezentując sekcję Ogara Polskiego :happy3:
Pogoda nam dopisała – były to piękne , słoneczne a zarazem dosyć chłodne dni
Program zlotu obejmował również szkolenia w zagrodzie dziczej Żohatyn. Bardzo duże podziękowania dla opiekunów zagrody za obecność , cenne wskazówki i konsultacje pracy naszych czworonogów w zagrodzie , oraz dla Sekcji Kynologicznej ZKWP odział Rzeszów za udostępnienie zagrody na te dwa dni :silacz: :szacun_1: :szacun_1: :szacun_1:
Nasz Rozmaryn bardzo ładnie się spisał w zagrodzie i z wizyty na wizytę widać poprawę w jego pracy :silacz: .
Miał dwie wspaniałe instruktorki ogarki – roczne sunie z Krupówki Harta . Pokazały one , mimo młodego wieku , jak ogar powinien pracować … chylę czoła przed Mariuszem Krupą za wspaniałe wyszkolenie tak młodych psów . :silacz:
Również Rozmaryn miał okazję popróbować pracy z gończym Targajem – i powiem , że stworzyli bardzo dobry duet.
A co nas najbardziej cieszy –Rozmaryn zaczyna ładnie pracować samodzielnie- może uda nam się jakiś konkurs zaliczyć w następnym roku ? :mysl_1:
Również sprawdzaliśmy pracę naszych psów na ścieżkach tropowych – i tu bez niespodzianki – Rozmaryn pięknie przeszedł ścieżkę i potwierdził , ze w Zamostkach to miał zły dzień i był to „ wypadek przy pracy” :D
Każdemu polecamy tę zagrodę – jest wspaniała do nauki pracy – szkoda tylko , ze tak daleko …
Parę fotek
Załączniki
1_Uczestniczy Zlotu.jpg
2_dary lasu .jpg
3_Instruktorki pracy w zagrodziE _roczne sunie z hodowli KRUPÓWKA HARTA.jpg
4_Odpoczynek po szkoleniu w zagrodzie _gonczy LAUFER.jpg
5_ROZMARYN w oczekiwaniu na wejscie do zagrody .jpg
6_ćwiczymy posluszenstwo .jpg
7_ KIEDY WRESZCIE MOJA KOLEJ .....jpg
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: ROZMARYN

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Gratulacje! Rozmaryn zdoniacha: :silacz: Jaka fajna impreza!
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: ROZMARYN

Post autor: Ula »

Fajna impreza i rzeczywiście super szkolenie . Warto było jechac 340 km :happy3:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: ROZMARYN

Post autor: kasiawro »

Fajne spotkanie. Jaka klata Rozmaryna ;) .
Co tam ciekawego opowiadał o polowaniach z ogarami Mariusz Krupa? Czy udało się wyciągnąć to trochę danych do bazy?
Rozmaryn się cały czas kształci i że Wam się chce - :brawo_1:
Wy nie byliście na żadnym konkursie dzikarzy z nim :mysl_1: ?
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: ROZMARYN

Post autor: Ula »

Co tam ciekawego opowiadał o polowaniach z ogarami Mariusz Krupa? Czy udało się wyciągnąć to trochę danych do bazy?
Oj dużo było tych opowieści ... Ja to w ogóle jestem pod wrażeniem tego jak te ogary pracują ....
Co do danych do bazy - poprosiłam , nagadałam się i Mariusz obiecał ze wyśle . Ale jak to myśliwy - woli w lesie posiedzieć niż przy kompie i papierach :lol: - co jest oczywiście zrozumiałe :jezyk_3:
Jak tylko coś dostanę - przekażę
Rozmaryn się cały czas kształci i że Wam się chce - :brawo_1:
Wy nie byliście na żadnym konkursie dzikarzy z nim :mysl_1: ?
Nie dość , ze nam się chce to czerpiemy z tego przyjemność - Leszek z pracy z psem - ja z tego , ze mogę pobyć na świeżym powietrzu ( po codziennej biurowej, czasami 10-godzinnej kwarantannie ) i oczywiście spotkać wspaniałych ludzi.
Co do konkursów - byliśmy na rozpoznaniu w Piotrkowie - i Rozmaryn znalazł dzika w 34 sekundy - bo miał szczęście ,ale brakło mu trochę pasji w głoszeniu - ;) Trochę Jeszce pracy musimy włożyyć i mozę w następnym roku ....Ale w parze z taką sunią od Mariusza - na pewno konkurs by zaliczył :D- a samodzielnie - jest coraz lepiej :silacz: wiec jesteśmy dobrej myśli
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: ROZMARYN

Post autor: kasiawro »

Ula pisze: Jak tylko coś dostanę - przekażę
Dziękuję!
Ula pisze: Co do konkursów - byliśmy na rozpoznaniu w Piotrkowie
To ja namieszałam, miałam na myśli jakiś inny konkurs ( Piotrków to kojarzyłam), że mi opowiadałaś w Zamostkach, albo opowiadałaś o zagrodzie, a ja połączyłam że to konkursem :mysl_1: .
ODPOWIEDZ