MILAN Pies w Wielkim Mieście

Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: 1e2w3a »

Tytuł wątku brzmi "Ogarza agresja" więc trzeba tak pisać aby trzymać się w temacie. Uderzenie w stół nastapiło i odezwałam się. No cóZ, wypada się zastanowić nad tym jak wychowuję moje psy bo przez niektórych pewnie nie jest postrzegane to dobrze - to przez tę "agresję" którą można przypisać niepożądanemu przez nas zachowaniu psa. Tak czy owak wolę układać ogara z "trudnym" charakterem niż psa bezproblemowego. Pierwotne instynkty psów mysliwskich zostały wygenerowane przez człowieka i niekoniecznie musi byc to agresja. Jeżeli pies nie poluje to trzeba nad tym pracowac i nie rozbudzac tych instynktów. Ale też i można sie zdziwić jeżeli nasz nieagresywny, dobrze ułozony pies zaskoczy nas niepożądanym (agresywnym) przez nas zachowaniem. Ja ciągle widzę jakieś problemy z tymi ogarami no i trzeba sie z nimi zmagać. Ja to tak widzę ale kazdy ma prawo widzieć to inaczej. A ogary to najwspanialsza rasa mimo róznych problemów i kłopotów jakie potrafią przysporzyć.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: MILAN »

Eni pisze: czwartek 18 paź 2018, 22:14 Stwierdzenie było imienne. Ale może działać powiedzenie "uderz w stół, a nożyce się odezwą", skoro tak wielkie poruszenie wywołało.
I niestety, ogary też się stają agresywne, ale jak napisała Hania, niektórzy wolą nazywać to inaczej, a że w świecie, gdzie ludzie pracują z psami nietolerancja jakiś osobników to agresja, tak samo jak niemożność zapanowania nad instynktami i zagryzanie wiewiórek czy kotów to agresja. Zawsze można się tłumaczyć,że u ogarów dopiero ugryzienie opiekuna to agresja i żyć w świecie ułudy klepiąc się po ramieniu, jakie to super fajne ogary się hoduje i robiąc larum, gdy ktoś ośmiela się zauważyć coś innego.
Stwierdzenie można zmienić na UDERZ W COOGARY A ZIELIŃSKA SIĘ ODEZWIE, podobne do UDERZ W OGARY A ZIELIŃSKA TEŻ SIĘ ODEZWIE.
Moja i Ewy wypowiedź to nie wielkie poruszenie, mnie nie podoba się łatka przypinana jakiejkolwiek rasie - ale oczywiście coogary i ogary mnie bardziej osobiście dotykają. Niestety w dzisiejszej dobie szybkiego i skróconego przekazu takie łatki szybko się przyjmują a ich prostowanie wcale nie jest proste, miłe i przyjemne.
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: MILAN »

1e2w3a pisze: czwartek 18 paź 2018, 23:25 Tytuł wątku brzmi "Ogarza agresja" więc trzeba tak pisać aby trzymać się w temacie. Uderzenie w stół nastapiło i odezwałam się. No cóZ, wypada się zastanowić nad tym jak wychowuję moje psy bo przez niektórych pewnie nie jest postrzegane to dobrze - to przez tę "agresję" którą można przypisać niepożądanemu przez nas zachowaniu psa. Tak czy owak wolę układać ogara z "trudnym" charakterem niż psa bezproblemowego. Pierwotne instynkty psów mysliwskich zostały wygenerowane przez człowieka i niekoniecznie musi byc to agresja. Jeżeli pies nie poluje to trzeba nad tym pracowac i nie rozbudzac tych instynktów. Ale też i można sie zdziwić jeżeli nasz nieagresywny, dobrze ułozony pies zaskoczy nas niepożądanym (agresywnym) przez nas zachowaniem. Ja ciągle widzę jakieś problemy z tymi ogarami no i trzeba sie z nimi zmagać. Ja to tak widzę ale kazdy ma prawo widzieć to inaczej. A ogary to najwspanialsza rasa mimo róznych problemów i kłopotów jakie potrafią przysporzyć.
Zgadzam się w 100% i nic więcej nie mam do dodania :brawo_1:
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: 1e2w3a »

Pozdrowienia dla Milana, pewnie chętnie by sie pobawił z Boną bo bardzo się mieli ku sobie.
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: MILAN »

Dziękujemy i pozdrawiamy wzajemnie :hi_1: Milan wzdychając do Bony (ach ten nasz lovelas :mrgreen: )a ja do dostojnego Aresa :marzyc_2:
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: MILAN »

Jesiennie
Załączniki
20181021_172921.jpg
20181021_172921.jpg (114.8 KiB) Przejrzano 1563 razy
20181021_174627.jpg
20181021_174627.jpg (171.04 KiB) Przejrzano 1563 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: kasiawro »

Oj jak my jesień kochamy i ogary na jej tle - śliczny przystojny Pan!!
Chyba musimy wybrać się w las z aparatem :).
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: MILAN »

Na moim wspaniałym Milanowym blogu kurz od zeszłej jesieni, to nie tak, że nic się nie działo - chyba właśnie działo się dużo i czasu nie było.
Nadrabiam w opowieściach od spraw bieżących - w zeszłym tygodniu moja pojechała sobie na wystawę i wróciła oznajmiając (chociaż punktów by za to nie dostała dodatkowych), że jedziemy na konkurs. Ja tam z nią jadę gdzie chce i kiedy chce bo lubię - teraz cały bagażnik do mojej dyspozycji.
A przepraszam za konkurs (przyzwyczajenie) Międzynarodowa Ocena Pracy im. płk. Piotra Kartawika dla ogarów i gończych polskich w Jarach k.Obornik Śląskich. Jako jedyny reprezentowałem ogary - i mam nadzieję, że honor został obroniony bo otrzymałem same maksymalne oceny i tym samy zdobyłem Dyplom I-wszego Stopnia. Pogoda w Jarach jaka była w sobotę 05.10 każdy wie - padało, w przerwach lało - ale wszyscy zakończyli ten dzień z dyplomami. Wylosowaliśmy numer 6 i tego trzymaliśmy się do końca :D
Załączniki
105220.jpg
105220.jpg (78.06 KiB) Przejrzano 1107 razy
105358.jpg
105358.jpg (65.29 KiB) Przejrzano 1107 razy
105306.jpg
105306.jpg (52.62 KiB) Przejrzano 1107 razy
105254.jpg
105254.jpg (71.13 KiB) Przejrzano 1107 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: kasiawro »

:brawo_1: :brawo_1: Brawo dla psa z wielkiego miasta :brawo_1: :brawo_1: .
Pokazuje, że życie w mieście nie przeszkadza aby być super tropowcem :silacz: .
Zagaj bardzo dumny z chłopaka, a my ogromnie się cieszymy z Waszego sukcesu i uczestnictwa w tak ważnej dla ogarów imprezie :happy3:.
Awatar użytkownika
MILAN
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 21:10

Re: MILAN Pies w Wielkim Mieście

Post autor: MILAN »

Dzięki za dobre słowo, a uznanie Zagaja to dla Milana największa nagroda - nasz idol :szacun_1:
Dzięki uprzejmości koleżanki Marty i uznanego fotografa Marka - hodowla gończych polskich Asanegra mogę pokazać jeszcze kilka zdjęć z wrocławskiej imprezy kynologii użytkowej zorganizowanej w obwodzie Koła Łowieckiego "Leśnik" w Obornikach Śląskich.
Załączniki
EF6C5157.JPG
EF6C5157.JPG (80.22 KiB) Przejrzano 1081 razy
EF6C5238.JPG
EF6C5238.JPG (101.73 KiB) Przejrzano 1081 razy
ODPOWIEDZ