Ruta z Gończaków

Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: Angelika »

Jest przepiękna :marzyc_2: :marzyc_2: :marzyc_2: bardzo mi Czesną przypomina w wyzwaniach wychowawczych :silacz: :zgoda: Jak będziecie kiedyś na Jurze to zapraszamy na wspólny spacer, myślę, że dziewczyny bardzo by się polubiły :marzyc_2: :marzyc_2: Pozdrawiam :hi_1:
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: Ula »

śliczna panna wyrosła :marzyc_2: :marzyc_2: :marzyc_2:
Rozmaryn przez ostatnie miesiące nie zaglądał do Żywca z racji sezonu polowań ( prawie każdy weekend w pracy )

Ale teraz obiecujemy wyprawę do Żywca ( po powrocie z wyjazdu narciarskiego) i podtrzymujemy wspólny spacerek :happy3:
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: inodi »

Angelika pisze:Jest przepiękna :marzyc_2: :marzyc_2: :marzyc_2: bardzo mi Czesną przypomina w wyzwaniach wychowawczych :silacz: :zgoda: Jak będziecie kiedyś na Jurze to zapraszamy na wspólny spacer, myślę, że dziewczyny bardzo by się polubiły :marzyc_2: :marzyc_2: Pozdrawiam :hi_1:
Dzięki za zaproszenie jeżeli tylko nas zawieje w tamte okolice będę się odzywać, super byłoby poznać dziewczyny ze sobą :) Bardzo kojąco wpływa na mnie fakt, że wyzwania wychowawcze dotykają nie tylko mnie :twisted: Przekopałam wreszcie Waszego bloga, jaka Czesna jest cudna! I ma na piersi łabądka białego :)
Ula pisze:...obiecujemy wyprawę do Żywca ( po powrocie z wyjazdu narciarskiego) i podtrzymujemy wspólny spacerek :happy3:
OK! Cały czas trzymam kciuki za spotkanie, Rozmaryn jest PIĘKNY! Podziwiam wyczyny łowieckie. Jaką ma muskulaturkę! CUDO!

No normalnie nie mogę po blogach łazić, bo można oszaleć od ilości ogarzego piękna. Te słodkie ryjki!
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: Poniatowski Dwór »

:brawo_1: :brawo_1: Beatko przepadam za Twoimi opisami.... są bardzo obrazowe i takie rozśmieszające... :brawo_1: :brawo_1:
a RUTKA jest prze :marzyc_2: :marzyc_2: :marzyc_2: śliczna....
pięknie rośnie, figurka jak modelka, oczka jak czarodziejka i te uchole... CUDO - jest uroczym połączeniem rodziców - elegancka i z piękna głową -jak mamusia Figa, ciemne umaszczenie i to zawadiackie spojrzenie brązowych oczu - jak u taty Felixa...
piękna córa udała sie naszemu Felixowi... przepiekna.... :marzyc_2:
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: inodi »

Poniatowski Dwór pisze::brawo_1: :brawo_1: Beatko przepadam za Twoimi opisami.... są bardzo obrazowe i takie rozśmieszające...
hehe dzięki :wstydek: , no ale przy tej słodkiej paskudzie nie da się inaczej :jezyk:

Co do urody, zgadzam się! Bardzo fortunne połączenie! :piwko:
A "Ogary z Poniatowskiego Dworku" wyświetlają mi się na fb regularnie, zazdroszczę stada okrutnie, głównie ze względu na brak stałego towarzystwa dla Ruty, mniej ze względu na potencjalne ilości gluta i sierści :D
Pozdrawiamy rucinego tatusia!
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: Ewka »

Łaaaadna, jak nie wiem co!
Pozdrawiamy, Ewa i Iskra
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: inodi »

Ewka pisze:Łaaaadna, jak nie wiem co!
Pozdrawiamy, Ewa i Iskra

Pozdrowienia! Zdecydowanie nadrabiam ostatnio przeglądanie blogów :D
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: Eni »

Ogar, jak większość psów lepiej się czuje w psim towarzystwie, ale nic nie wiem, żeby jako jedynak miał się źle wychowywać.
Na wszelkie obawy u mnie działa praca z psem na zaufaniu - ja się troszczę o psa tak, że on chce ze mną być, chce wracać, bawić się, włazić na różne rzeczy, podchodzić do nowości, bo robi to ze mną i w razie co, psa wyratuję ;)

Natomiast szelki, któte macie wydają się mieć ciut za duży otwór na głowę - powinny w miarę ściśle leżeć i sięgać od kłębu do nasady mostka, a one się rozchodzą jakby na łopatki. Może to psu sptawia pewien dyskomfort. Polecam dla tarzających się zwykłe taśmowe, mogą być używane, nawet bez podszycia (np. pitman, WzR, wolfclan).
Awatar użytkownika
inodi
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 13:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: inodi »

inodi pisze:szelki, któte macie wydają się mieć ciut za duży otwór na głowę - powinny w miarę ściśle leżeć i sięgać od kłębu do nasady mostka, a one się rozchodzą jakby na łopatki. Może to psu sptawia pewien dyskomfort. Polecam dla tarzających się zwykłe taśmowe, mogą być używane, nawet bez podszycia (np. pitman, WzR, wolfclan).
Dzięki, rozejrzę się. Te które widać na zdjęciach to najbadziewniejsze szelki z zoologa, takie z regulacją pod brzuszkiem. Pętla na kark jest nieregulowana - te czarne to akurat nowe i w rezultacie luźne. Próbowałam jeszcze takie, w które pies wchodzi i zapięcie jest na grzbiecie, ale to już totalne badziewie się przekręcało i wpijało pod łokieć. Planowałam na wersjach regulowanych ekonomicznych dotrwać do momentu kiedy Ruta przestanie rosnąć, a to już chyba tuż tuż. I dopiero stałe szelki kupić takie na wypasie. U nas szelki spełniają zadanie odciążania karku gdyby mi się szarpnęła, póki co nie ćwiczymy żadnych doktrekingów czy innych sportów wymagających super amortyzacji w uciągu. Ale rozejrzę się za wskazanymi przez Ciebie firmami, zwłaszcza, że widzę że są też regulowane na karku i to obustronnie więc się pewnie nie kręcą.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Ruta z Gończaków

Post autor: Eni »

Najtańsze szelki, które nie zrobią psu krzywdy to zwykłe, taśmowe guardy (szelki H lub Y, zwane tropowymi albo do obrony).
Np. takie http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_ob ... ane/285829

Wszystko rozumiem, ze pies rośnie, żeby nie inwestować. Ale też nie po to kupiliście psa, żeby teraz wykoślawić mu łapki źle dobranymi szelkami albo uszkodzić tchawicę czy odcinek szyjny, bo się szarpnie w obroży albo wybić bark w źle leżących szelkach.

Dobrze dobrane szelki mogą być używane zarówno do zwykłych spacerów, jak i do trekkingu czy cannicrossu. My najpierw startowałyśmy w ruffwear'ch a teraz już w sledach, przyznam, ze widać różnicę.
ODPOWIEDZ