Sekretne opowieści

SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

Na początku września w naszym domu zagościł nowy lokator. Ma cztery łapy, uroczy ogonek, klapnięte uszy i zniewalające spojrzenie. Sekret zawładną naszymi sercami właściwie od samego początku.
Urodził się 18 lipca 2009 r. w hodowli Poszły w las (miot S). Mamą jest Harmonia z Południowej Kniei, a tatą Zagraj KW.
Po małego bąka pojechała silna ekipa w składzie pisząca te słowa (pierwsza pani M), moja córka lat 9 (druga pani M) oraz Terenia (po jej psa berneńczyka byłyśmy tydzień wcześniej w Warszawie;).
Młody nie jest fanem motoryzacji. Swój stosunek do pojazdów mechanicznych wyraził zwracając zjedzony posiłek, przy okazji sprawdzał czy umiem zachować zimną krew na trasie zjezdzając na pobocze w sytuacja kryzysowych. Po czterech próbach, dalsza podróz minęła bez większych kłopotów.
Mój macierzyński z pieskiem przebiegał tez raczej spokojnie. Pierwsze dni spałam "pod ręką", tak by w każdej chwili utulić młodego przybysza. Mąż zbytnio nie protestował, bowiem całe łóżko, a przede wszystkim kołdra były tylko jego!!!!!!!!!!!!!!!! Postulował nawet o wydłużenie mojego pobytu na dole :)

Przybycie Sekreta nie spodobało sie tylko naszej kotce, która mieszka z nami już od dwóch lat. Przez pierwsze dwa dni strajkowała. Oflagowała się na górze odmawiając przyjmowania jedzenia i picia. Organiczną pracą u podstaw oswajaliśmy kotkę na nowo z jedzeniem i piciem......

Mijały kolejne dni. Sekret w końcu zoreientował się, że nie jest sam w domu. jak przystało na kulturalnego psa chciał się zapoznać, pobawić. Kotka jednak nie podzielała jego chęci, ale wiedziona kocią ciekawością stale podchodziła i nadal podchodzi, drazniąc młodzież. Efekt, kotka (jak twierdzi mąż) drażni Sekreta, ten podbiega i szczeka na nią, ta ucieka ten ja goni. I co jakiś czas cykl się powtarza.

Powoli normalizujemy nasz dzień w nowym składzie. Poranne wyjścia, popołudniowe powroty, zabawy, rujnowanie ogródka itp. Już wkrótce zdobędziemy nowe, wieksze trawniki, kończy się kwarantanna poszczepienna.

Narazie parę sekretowych zdjęć.
Załączniki
Obraz 001.jpg
Obraz 001.jpg (96.77 KiB) Przejrzano 20426 razy
SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Re: Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

Przez pierwsze dni było jeszcze trochę smuteczku w psich oczach. Sekret jako pierwszy opuścił mamę i 9 rodzeństwa.
Załączniki
nostalgia.jpg
nostalgia.jpg (96.77 KiB) Przejrzano 20406 razy
Sevenowa
Posty: 95
Rejestracja: wtorek 14 lip 2009, 13:18
Gadu-Gadu: 1738715
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: Sekretne opowieści

Post autor: Sevenowa »

Wujek Seven i jego pani witają!!! :happy3: :hi_1:
SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Re: Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

Smutek szybko minął. Odkryty został ogródek z trawką, w którą można fajnie zanurkować, z tujami wśród których można zrobić slalom gigant i wszędzie są przefajne kawałki kory (teraz to już dosłownie są wszędzie :)

Fajne sa także rododendrony przed domem, szczególnie te po stronie sąsiadów....
Załączniki
w trawce.jpg
w trawce.jpg (82.83 KiB) Przejrzano 20400 razy
SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Re: Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

Dziękujemy z miłe powitanie.
Trochę się jeszcze gubię w tej blogowej technice, Sekret też nie jest pomocny właśnie śpi
SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Re: Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

A teraz seria ogródkowych zdjęć
Załączniki
w ogródku1.jpg
w ogródku1.jpg (86.24 KiB) Przejrzano 20396 razy
SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Re: Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

ogródek cd.
Załączniki
w ogródku2.jpg
w ogródku2.jpg (77.32 KiB) Przejrzano 20386 razy
w ogródku3.jpg
w ogródku3.jpg (69.13 KiB) Przejrzano 20379 razy
SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Re: Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

Ach zapomniałam przedstawić kocią koleżankę Sekreta
Załączniki
koleżanka Sekreta-Heidi.jpg
koleżanka Sekreta-Heidi.jpg (23.78 KiB) Przejrzano 20346 razy
SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Re: Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

To było kiedyś jej miejsce na kanapie........
Załączniki
kanapowiec1.jpg
kanapowiec1.jpg (31.22 KiB) Przejrzano 20339 razy
SEKRET
Posty: 84
Rejestracja: piątek 11 wrz 2009, 13:04

Re: Sekretne opowieści

Post autor: SEKRET »

pies, który pozazdrościł kotu....
Załączniki
teraz to jest moje miejsce.jpg
teraz to jest moje miejsce.jpg (25.04 KiB) Przejrzano 20328 razy
ODPOWIEDZ