Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: Leszek »

BasiaM pisze: wtorek 15 paź 2019, 20:47
Leszek pisze: środa 09 paź 2019, 13:15
BasiaM pisze: niedziela 06 paź 2019, 19:42 Pozdrawiamy Amona :hi_1: Jak zwykle w formie i daje radę ogarnąć pana i pańcie na wakacjach :D
Z formą bywa różnie :niewka: , ale jeszcze dajemy radę :piwko: :psiako: .
I tak trzymać :piwko: Jak na 13-to letniego pana Ogara to i tak nieźle. Pozdrawiamy :hi_1:
Basiu, jesteś miła :szacun_1: , jednak muszę stwierdzić , że kondycja Amona jest w podobnym stanie jak nasza :niewka: (niestety już 70), musimy już jechać na dopingu :piwko: .
Załączniki
P1020413.JPG
P1020413.JPG (43.59 KiB) Przejrzano 3490 razy
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: BasiaM »

Leszek pisze: czwartek 17 paź 2019, 12:01 Basiu, jesteś miła :szacun_1: , jednak muszę stwierdzić , że kondycja Amona jest w podobnym stanie jak nasza :niewka: (niestety już 70), musimy już jechać na dopingu :piwko: .
Mam tylko nadzieję, że Amon za dużo piwa nie pije ... :gleba:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: Leszek »

Minęły emocje po odejściu Amona :psiako: , aczkolwiek cały czas się łapię się na tym jakby dalej był z nami, był przez prawie 14 lat.
Myślę, że zasłużył sobie na jakoś refleksję :szacun_1: . Psy były zawsze w moim życiu, a że na dniach kończę 70, to było ich sporo. Były to różne psy, kundelki, rasowe, rodowodowe, różne rasy w różnych typach. Cała mój moja rodzina kocha psy, synowie (których może niektórzy pamiętają z wystaw i klubowych), jeden mieszkający w Szkocji, drugi pod Poznaniem też aktualnie mają psy rodowodowe. Wszystkie te psy są w moich wspomnieniach, każdy był inny, ale żaden z nich tak nie zmienił naszego rodzinnego życia jak Amon Olfactus po niezapomnianej Gawrze, od momentu jak go odebrałem od Ani Łuczak :zgoda: na jesieni w 2006 roku.
Od początku przygotowałem go do wystaw, a trzeba powiedzieć, że lubił to robić i wykazywał się dużą wolą współpracy z sędziami (raz tylko odmówił). Był o to o tyle dziwnie, że poza wystawami i ringiem w codziennym życiu był nieufny i nie pozwalał się dotykać obcym osobą, miał duży instynkt strużujący a nie kiedy (wiem że trudno w to uwierzyć) nawet obronny. Oczywiście dla najbliższej rodziny i przyjaciół przylepa.
Dał nam dużo radości i satysfakcji :silacz: :happy3: . Tak dla porządku kilka faktów : Zwycięzca Rasy (BOB) x 5, Zwycięzca Młodzieży x 5, CWC x 8, Najlepszy Pies w Rasie (NPwR) x 5, Złoty Medal x 13, chempionaty praktycznie wszystkie co mógł zdobyć, w finałach też nie najgorzej, łącznie 18 pucharów i statuetek.
Co mnie najbardziej cieszy :D , to liczne potomstwo, mimo tylko trzech w tym dwóch skutecznych kryć, liczyłem ostatnio to w Polskiej Bazie Ogarów jest 73 wnucząt, a wiem, że są jeszcze poza Polską.
Amon też był dla mnie inspiracją do napisania, wydrukowania i rozprowadzenia w marcu 2009 roku ulotki o ogarach.
I na koniec, o jednym jestem przekonany, że to był mój ostatni pies, nie chciałbym aby jakiś kudłaty przyjaciel mnie przeżył :placzek: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: qzia »

Piękne wspomnienia pozostają z nami na długo. Miał u Was wspaniałe życie. Los płata różne figle. Też myślałam, że ratlerki mojej już 84 letniej Mamy zamieszkają kiedyś ze mną. Stało się jednak inaczej. Życzę Ci Leszku zdrowia i długiego życia. Może kiedyś, jak już smutek zmieni się w miłe wspomnienia, pomyślicie o adopcji starszego psiaka. Takie psy zawsze mają mniejsze szanse na dom niż szczeniaki czy młodzież.
Na razie trzymajcie się cieplutko. Moja Ajsza ma 13 lat. Też już coraz trudniej z chodzeniem i coraz więcej spokoju potrzebuje.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: Leszek »

nie ogar ale też ładna, syn zostawił u mnie na kilka dni
Załączniki
IMG_2407.jpg
IMG_2412.jpg
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: BasiaM »

:hi_1: ja to się zawsze zastanawiam co te psy widzą przez tą grzywę :D
Leszku pozdrawiamy z Uchatym, Codą i kotem :hi_1:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: kasiawro »

Leszku nie poznałabym Ciebie z tym psiakiem chyba ;).
Dla Ciebie to taka odmiana.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: qzia »

Śliczny kudłacz. Na PONa za czarne. Na sznaucera za kudłate. :marzyc_2: :mysl_1:
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: Leszek »

qzia pisze: wtorek 28 wrz 2021, 09:51 Śliczny kudłacz. Na PONa za czarne. Na sznaucera za kudłate. :marzyc_2: :mysl_1:
to Owczarek flandryjski (Bouvier des Flanders)
Załączniki
IMG_2408.jpg
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Amon reproduktor zaprasza suczki ....i innych

Post autor: qzia »

Jakieś małe jak na bouviera :mysl_1: Wydawało mi się, że one jak sznaucer. Bardzo fajne psiaki. :marzyc: :marzyc:
ODPOWIEDZ