VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: kasiawro »

SARABANDA pisze:A i owszem, przywieź Kasiu kociołek, to będzie vege i bezglutenowy.
Mówisz i masz :piwko: wezmę dla Ciebie największy :jezyk_3:
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: Eni »

kasiawro pisze:
Eni pisze:Kto mi wyjaśni o co chodzi z tymi kociołkami?
Jakoś się wspólnie bawimy w grilla czy co? Bo ja nie wiem, jak mam zaopatrzenie szykować :(
Eni tak jak pisałam w pierwszym poście grill jak najbardziej :piwko: .
Jeśli chodzi o kociołki to wygląda tak:
ludzie mają takie żeliwne garnki na ognisko i aby nie było monotonnie, że tylko grill , to przygotowują kociołki.
Ja tradycyjnie mam 2 i jeden taki na bigos, gulasz na trójnogu (prezent urodzinowy ;) )więc jak jest ktoś chętny mogę zabrać i wypożyczyć . Trzech nie jestem w stanie ogarnąć. Być może jeden mi się uda :mysl_1: .
Sarabanda liczę na Ciebie :silacz:
Eni jak masz ochotę przygotować to też spoko - dawaj znać.
W czwartek podamy program na zlot.
To już tylko 12 dni i się spotykamy nad Sarczym jeziorem :happy3:
Czyli Ty pożyczasz kociołek, a ja np. grochóweczkę czy bigosik nad ogniskiem pichcę? Albo leczo?
Bo się ślinię jak ogar :mrgreen:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: kasiawro »

Eni pisze: Czyli Ty pożyczasz kociołek, a ja np. grochóweczkę czy bigosik nad ogniskiem pichcę? Albo leczo?
Bo się ślinię jak ogar :mrgreen:
Oczywiście nic na siłę, Twój wolny wybór. Leczo to nie wiem nigdy nie robiłam i nie jadłam z ogniska :mysl_1: .
Garnek na trójnogu jest właśnie do takich rzeczy, jeszcze mam jeden żeliwny (poza tym dla sarabandy ;)) do pieczenia warzyw z mięsem, bez mięsa takich naszych kociołków ;). Sposobów na takie dania z kociołka jest masa w necie.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: Leszek »

Witam
Fajnie się zapowiada, będzie Amon, prawdopodobnie jego syn, wnuk i prawnuk :silacz: .
Czy jakiś program ogólny jest :mysl_1: , mieszkam w innym ośrodku i coś takiego by ułatwiło kontakty :piwko: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Folap
Posty: 223
Rejestracja: środa 21 lut 2018, 16:18
Gadu-Gadu: 0

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: Folap »

Klasyczny kociołek, w którym można dusić naprawdę wszystko, a smakuje ... wyśmienicie :)
"Przy domu psy szczekają, w kniei zaś ... grają".
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: Ania W »

Leszku była już informacja na ten temat :
Leszek pisze: Czy jakiś program ogólny jest :mysl_1: , mieszkam w innym ośrodku i coś takiego by ułatwiło kontakty :piwko: .
kasiawro pisze: W czwartek podamy program na zlot.
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: Wilga »

Mam pytanie. W ramach organizacji atrakcji na zlot będzie okazja, aby zaopatrzyć się w dobre produkty rolnictwa ekologicznego z okolic Szczecinka. Mogę zebrać zamówienia na bardzo dobry nabiał krowi - sery podpuszczkowe, twarogi, masło, jogurty naturalne i kefiry, są z dwu gospodarstw ekologicznych. Możemy także zaprosić mojego znajomego rolnika - producenta wszelkich kasz, mąk oraz przetworów warzywnych. Czy byliby zainteresowani takimi zakupami?
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: Leszek »

Ania W pisze:Leszku była już informacja na ten temat :
Leszek pisze: Czy jakiś program ogólny jest :mysl_1: , mieszkam w innym ośrodku i coś takiego by ułatwiło kontakty :piwko: .
kasiawro pisze: W czwartek podamy program na zlot.
Przepraszam :wstydek: , faktycznie wszystko było :silacz: , nie doczytałem :zly2: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: Wilga »

W ofercie rolnika mogą być jeszcze miody i oleje.
Awatar użytkownika
maciekczewa
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa

Re: VII Zlot Ogara Polskiego Jeleń 2018

Post autor: maciekczewa »

Witam wszystkich "Zlotowiczów"
Od dawna odliczam dni do chwili poznania osobisce spolecznosci "ogaromaniaków".Wszytko było pod kontrola urlop zalatwony. W lipcu mialem drobny zabieg (artroskopię prawego kolana ) Do konca sierpnia się wygoi bede w pelni sprawny. Niestety dopadl mnie pech (wywrotka i złamanie lewej stopy). Teraz lęze w szpitalu(pierwszy raz w życiu) i sie rehabilituję, ze szpitala wychodze we wtorek 4 września.
Własnie podjąłem decyzje ze jednak jedziemy na zlot, uprosiłem lekarzy wypuszczą mnie w piątek.
mam nadzieje ze nie będę musiał biegać. Za to będę gotował. Zabieram ze sobą kociołek na gulasz (bogracz) i jeżeli znajdę(zagubiony podczas przeprowadzki) kociołek żeliwny na "pieczonki jurajskie"
Do zobaczenia na zlocie
Maciek i Halinka z dziewczynkami Poziomka i Bajka
ODPOWIEDZ