Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Post autor: weszynoska »

Fajnie by było taką sporą grupą ogarów na wystawę zajechac...Diuna już w weteranach...a młoda w szczeniakach :silacz:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Post autor: qzia »

BasiaM pisze:
qzia pisze:Jak poprosicie Kubę i Zbyszka to zrobią warsztaty z handlingu oraz indywidualne porady dla każdego chętnego.
eee tam, dobry Ogar sam się wystawi a ten bardziej inteligentny nie da sobie jajek dotykać i nie dla niego wystawy :jezyk_3:
Z pewnością. To jest chyba mało dobrych ogarów z tego co czasami widzę na ringach. :niewka: :niewka: A co do jajek :mysl_1: :mysl_1: to zawsze myślałam, że faceci to l..... :jezyk_3: :jezyk_3: a inteligencja raczej nie ma z tym nic wspólnego. :niewka: :niewka:
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Post autor: weszynoska »

Myślę, że chodzi o to, iż nie wszyscy chcą prezentować swoje psy w stylu "młodego prezentera"
Wystarczy umiejętność opanowania swojego psa i nieplątanie się po ringu bez sensu.

A odpowiednie pokazanie psa to połowa sukcesu. Zwierzak nie obyty z codziennym dotykaniem, ustawianiem itp. buntuje się nie rozumiejąc co się od niego wymaga...i stąd te kłopoty.
A tu jak we wszystkim..małymi kroczkami, najpierw postawa, skupianie zainteresowania, nagroda itp....
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Post autor: qzia »

Ja zawsze żartem a Wy tak na poważnie. :niewka: :wow_3: Ale od Kuby można się wiele nauczyć. :mysl_1: A nieobytym ogarom przydałby się taki ring, na którym parę osób im w zęby i jajka zajrzy :jezyk: . Pomacają, pogłaszczą itd. Czasami psy boją się obcych i trzeba im uświadomić, że obcy też może być fajny. :mrgreen: :psiako:
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Post autor: BasiaM »

qzia pisze: A nieobytym ogarom przydałby się taki ring, na którym parę osób im w zęby i jajka zajrzy :jezyk: . Pomacają, pogłaszczą itd. ...
a po co ? :strach_2: skoro i tak nie są wystawiane ? Psu też należy się spokój i "własne" zdanie na ten temat :jezyk_3: a pucharki i medali raczej dla spragnionych zwycięstwa właścicieli są :jezyk:
a od miziania jajek i głaskania jest pańcia a nie jakaś obca baba czy chłop :obraza_1: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba:

czasem postawmy się w sytuacji takiego nieobytego psa ....
qzia wyobraź sobie, że masz pana, czy panią, wyprowadzają cię na sznurku, jeszcze nie daj boże kolce na szyję założą i sikaj na komendę, qpe zrób bo jak nie to pół dnia będziesz siedzieć bez dostępu do klopa ... potem wezmą cię w tłum obcych ludzi na golasa i obcy zaczną Cię macać, żeby sprawdzić czy nadajesz się na championa czy innego zwycięzcę .... :jezyk_3:

Uważam, że na siłę psa nie powinno zmuszać,to jest moje zdanie a dzień dzisiaj mam kiepski :obraza_1:

PS. sorry za offa wkońcu to wątek o integracji przedwystawowej a nie dyskusja o psach nieobytych.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Post autor: kasiawro »

Ja uważam, że super jest propozycja Qzia dla tych co maja ochotę na próbowanie się w wystawianiu, inni którzy nie mają chęci, organizują sobie czas inaczej i nie bywało na jakichkolwiek zlotach z tym problemu :)
Ja jeszcze w między czasie wybyłabym na jakieś plenery górskie i nie ma co kogo karcić za zaproszenia :)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Post autor: qzia »

BasiaM pisze:
qzia pisze: A nieobytym ogarom przydałby się taki ring, na którym parę osób im w zęby i jajka zajrzy :jezyk: . Pomacają, pogłaszczą itd. ...
a po co ? :strach_2: skoro i tak nie są wystawiane ? Psu też należy się spokój i "własne" zdanie na ten temat :jezyk_3: a pucharki i medali raczej dla spragnionych zwycięstwa właścicieli są :jezyk:
a od miziania jajek i głaskania jest pańcia a nie jakaś obca baba czy chłop :obraza_1: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba: :gleba:

czasem postawmy się w sytuacji takiego nieobytego psa ....
qzia wyobraź sobie, że masz pana, czy panią, wyprowadzają cię na sznurku, jeszcze nie daj boże kolce na szyję założą i sikaj na komendę, qpe zrób bo jak nie to pół dnia będziesz siedzieć bez dostępu do klopa ... potem wezmą cię w tłum obcych ludzi na golasa i obcy zaczną Cię macać, żeby sprawdzić czy nadajesz się na championa czy innego zwycięzcę .... :jezyk_3:

Uważam, że na siłę psa nie powinno zmuszać,to jest moje zdanie a dzień dzisiaj mam kiepski :obraza_1:

PS. sorry za offa wkońcu to wątek o integracji przedwystawowej a nie dyskusja o psach nieobytych.
Oczywiście masz prawo tak uważać. Ale jak wszyscy by tak myśleli to nie byłoby psów asystujących, przewodników, psów pracujących jako poszukiwacze narkotyków i broni, psów lawinowych itp itd. No bo na kanapie im zdecydowanie lepiej. Po co zmuszać takie pieski do pracy i to często z narażeniem życia. :niewka: :niewka: Moje psy tak "zarabiają" na swoje utrzymanie. Tak naprawdę każdy ma jakieś zadanie u mnie. :silacz: :silacz: :jezyk_3: :jezyk_3:

A co do warunków jakie przedstawiłaś powyżej to mnóstwo ludzi w takich pracuje i się cieszy, że ma pracę. :jezyk_3: A jajek nie mam więc nie wiem jak to jest jak mnie po nich macają. :niewka: ;) ;)
Awatar użytkownika
Hugo_pyrlandia
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 21:09

Re: Warsztaty przed wystawowe 22.05 - 25.05. 2014

Post autor: Hugo_pyrlandia »

Czy jeszcze można się dopisać?
Jak nie kochać takiego psa, gdy pies taką mordkę ma!
ODPOWIEDZ