VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Marian70
Posty: 37
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 22:38

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: Marian70 »

SARABANDA pisze: sobota 07 wrz 2019, 19:37 Dzięki Marianna , właśnie miałam się podpiąć do pytania o organizację żarcia.
Jest to istotne zwłaszcza dla tych co będą pierwszy raz na zlocie.
Piątek i sobota wieczorem pewnie jak zwykle będzie z imprezą integracyjną przy grillu lub ognisku, każdy przywozi co lubi, czym się chce pochwalić i podzielić z innymi, czyli: kiełbasa i mięsko do grillowania, sery domowej roboty ( krowie, kozie, owcze ) na zimno i także do grillowania, dodatki do kiełbasy i sera ( ogóreczki, papryka, pomidorki, kiszonki, musztarda, keczup itp.) , sałatki, ciasta, chlebek, napoje z procentami i bez.
Chyba pierwszy raz będzie nas tak dużo. Pieczonki planujemy ? Marianna czy macie kociołki? Jeżeli tak to trzeba przywieźć lub kupić na miejscu warzywa i olej.
W każdym razie pozostałe posiłki jak zwykle we własnym zakresie.
Mam nieśmiałą prośbę o ekologiczność naczyń, są dostępne sztućce drewniane, nie muszą być plastikowe jednorazówki, talerze mogą być papierowe, a z kubeczkiem i kielichem każdy może przyjść, skoro i tak przywiezie.
Kociolkow jako garow nie mam i nie mamy. Z tego co wiem specjaliści od "kociolkow" planują coś upichcić.Jesli ktoś też ma też w tym temacie zdolności i ochotę serdecznie zapraszamy. Miejsca w ognisku starczy. Jednak opozadzwniebtrzeba mies swoje... Natomiast mamy profesjonalne kije do kiełbasek.
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: Betty »

yol_ka pisze: wtorek 27 sie 2019, 00:03 No to może ja przywiozę ekologiczne miody z pasieki mojej mamy? Bedą chętni?
Na miodek zwłaszcza pyszny zawsze i wszędzie jestem chętna :piwko:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: Betty »

yol_ka pisze: czwartek 05 wrz 2019, 22:35 Hej. Miałabym prośbę , abyście na zlot zabrali swoje szelki dla ogarów. Muszę coś kupić Norze i z chęcią bym dokonała paru przymiarek, by nie kupować w ciemno. No i jak ktoś ma kaganiec np.baskerville to tez bym jej przymierzyła. Chce z nią trochę spróbować pojeździć komunikacją miejską. Z góry dziekuję.
Ja mam Baskervilla roz. 5 i będę go sprzedawała tak w ogóle. Qęzmę to zobaczysz sobie :) Zamówię dla Forda chyba Chopo, bo Baskerville jest jednak trochę za wąski na mordkę Forda....
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: kasiawro »

Ja mam dwa kociołki i mogę zabrać jak ktoś chce coś pichcić w nich - czekam na info ... :dawaj: ?

Jak tylko się ogarnę to wejdę na strych i zobaczę co mamy z jednorazówek po wcześniejszych zlotach.

Mam możliwość przywieźć dla Was pod zamówienie serków kozich krojonych z walca w kwocie 10-12 pln (z czarnuszką, orzechem włoskim, kozieradką, żurawiną, bazylia z suszonym pomidorem, wędzony, czysty, i chlebka swojskiego 9-12 pln (żytni, pszenno-żytni, orkiszowy) - zamówienia zbieram do środy 11 września :) .
SARABANDA pisze: sobota 07 wrz 2019, 19:56 Emocje jakie towarzyszą wydarzeniu, uwierzcie, bezcenne.
W tym roku planuję dla osoby która "zarobi" najwięcej sprzedając swoje artykuły, specjalną nagrodę.
Chciałam wspomnieć, że to Sarabanda jest pomysłodawcą bazarkowa na zlotach i jej chwała oraz brawa się należą :szacun_1: :brawo_1: .
Bazarek się przyjął genialnie, jest wspaniałą zabawa i dobrym uczynkiem dla ogarów w potrzebie :prosze_1: !!!!
Na bazarek się szykujemy, gromadzimy różne takie i owakie ;) .... .
Uwielbiamy te emocje o których Sarabanda pisze :happy3: :marzyc: :o :) .
Zastanawiam się tylko jak chcesz zweryfikować kto najwięcej zarobi.. :mysl_1: ? Bo chętna jestem na tą nagrodę :mrgreen:

Jeszcze 6 dni i się widzimy :silacz: :silacz: :silacz: :silacz:
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: Betty »

kasiawro pisze: sobota 07 wrz 2019, 23:33 Ja mam dwa kociołki i mogę zabrać jak ktoś chce coś pichcić w nich - czekam na info ... :dawaj: ?

Jak tylko się ogarnę to wejdę na strych i zobaczę co mamy z jednorazówek po wcześniejszych zlotach.

Mam możliwość przywieźć dla Was pod zamówienie serków kozich krojonych z walca w kwocie 10-12 pln (z czarnuszką, orzechem włoskim, kozieradką, żurawiną, bazylia z suszonym pomidorem, wędzony, czysty, i chlebka swojskiego 9-12 pln (żytni, pszenno-żytni, orkiszowy) - zamówienia zbieram do środy 11 września :) .
Kasiu to ja jestem chętna na:
1. serek z czarnuszką
2. serek z orzechem włoskim
3. serek z żurawiną
4. serek z bazylią i suszonym pomidorem
5. chlebek orkiszowy

kasiawro pisze: sobota 07 wrz 2019, 23:33 Jeszcze 6 dni i się widzimy :silacz: :silacz: :silacz: :silacz:
No ja też się bardzo cieszę!
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Marian70
Posty: 37
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 22:38

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: Marian70 »

W nawiązaniu do powyższych postów :eko mile widziane ale zdaję sobie sprawę, że na razie w Polsce te towary albo są rzadkie albo drogie więc nie upieramy się teraz na nie. Kto ma możliwości jak najbardziej niech przywiezie. Chętnie będziemy propagować ten trend. Natomiast proszę by wszystko nieeko lądowało w śmietniku i nie fruwalo po terenie.
SARABANDA jeśli możesz przywieść te kociolki bo może ktoś spróbuję coś w nich upichcić np.ja 😜
Do tych, którzy się martwią co z niedzielą, spokojnie. Na wystawę z Frajdą jedzie Piotr ja zostaje na miejscu i będę dbała o Wasze dobre samopoczucie. Mam plan ale to w programie będzie ujęte. Nikt rano nie musi uciekać.
Marian70
Posty: 37
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 22:38

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: Marian70 »

Betty pisze: niedziela 08 wrz 2019, 00:11
kasiawro pisze: sobota 07 wrz 2019, 23:33 Ja mam dwa kociołki i mogę zabrać jak ktoś chce coś pichcić w nich - czekam na info ... :dawaj: ?

Jak tylko się ogarnę to wejdę na strych i zobaczę co mamy z jednorazówek po wcześniejszych zlotach.

Mam możliwość przywieźć dla Was pod zamówienie serków kozich krojonych z walca w kwocie 10-12 pln (z czarnuszką, orzechem włoskim, kozieradką, żurawiną, bazylia z suszonym pomidorem, wędzony, czysty, i chlebka swojskiego 9-12 pln (żytni, pszenno-żytni, orkiszowy) - zamówienia zbieram do środy 11 września :) .
Kasiu to ja jestem chętna na:
1. serek z czarnuszką
2. serek z orzechem włoskim
3. serek z żurawiną
4. serek z bazylią i suszonym pomidorem
5. chlebek orkiszowy
Ja też ser poproszę. W Jeleniu się nie załapałam na żaden. Z czarnuszką i orzechem.
kasiawro pisze: sobota 07 wrz 2019, 23:33 Jeszcze 6 dni i się widzimy :silacz: :silacz: :silacz: :silacz:
No ja też się bardzo cieszę!
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: SARABANDA »

Kociołki koniecznie, Kasiu liczę na Ciebie, ciepłe pieczonki wieczorem zawsze mają powodzenie, jednym kociołkiem obiecuję się zająć, jak zwykle mój będzie wege, jest chętny na przygotowanie drugiego ?, jeżeli ktoś jeszcze ma kociołek to proszę przywozić, na tyle osób dwa może być mało. I oczywiście produkty do tych kociołków wg uznania , chętni do pomocy w krojeniu i przygotowaniu kociołków na pewno się znajdą.
Sery kozie od Kasi polecam, przepyszne.
Dla tych co pierwszy raz tylko dodam że bazarek to jedna sprawa a produkty zamówione i przywożone pod zamówienie to druga, tak żeby było jasne.
Jednorazowe papierowe drewniane i inne eko są już bardzo powszechne i dostępne - sklepy internetowe, hurtownie, większe sklepy. Zawsze można zabrać dla siebie i rodziny talerze piknikowe z melaminy czy plastikowe wielorazowe. W Ikei ostatnio widziałam jakieś takie ze skrobi, wielorazowe. Tym bardziej że wszystko przyda się do śniadań i podwieczorków we własnym zakresie. Niewiele wysiłku a będzie mniej sprzątania i eko.
Jeszcze nie wiem do końca jak weryfikować kto najwięcej zarobił, może jakieś karteczki na każdym produkcie z ceną i zbieranie tych karteczek?
Macie jakiś pomysł?
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: SARABANDA »

maciekczewa pisze: czwartek 29 sie 2019, 12:17 Postaram się przywieść coś do zjedzenia i nie tylko a że jestem zakręcony na temat jury (co niektórzy twierdzą ze jestem "jurnięty" a może "jurny") wiec będzie szlachecki chleb jurajski (nie mój wyrób) do niego dietetyczny jurajski szmalec, kociołek z pieczonkami lub jurajska babka kartoflana i pewnie kocioł gulaszu jurajskiego, a co przygotuje moja żona to będzie niespodzianka.
Bardzo liczymy na Was, w Jeleniu było pyszne :piwko:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: VIII Zlot ogarów Julinek wrzesień 2019.

Post autor: Ania W »

PROGRAM
Od razu zaznaczam, że z przyczyn niezależnych i obiektywnych może ulec zmianie. :cwaniak:

Piątek
Zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne
Wieczorek zapoznawczy

Sobota
10.00 – 11.00 – dla chętnych przejażdżka bryczką po Kampinosie.
11.30 – 12.30 – wystawowo – dla chętnych krótkie spotkanie warsztatowe i ćwiczenie przed wystawą.
12.30 – 13.30 - konkursowo – dla chętnych krótkie spotkanie na temat konkursów, regulaminy i praktyka.
14.00 – 16.30 – obiadek i sjesta
16.30 – 17.30 – Pokaz kawaleryjski
17.30 – przygotowanie do bazarku
18.00 – 18.30 – bazarek
19.00 – Ogarza biesiada

Niedziela

Śniadania, kawusia….kto na wystawę to na wystawę, kto zostaje może się gościć i np. skorzystać z kolejnej przejażdżki bryczką po Kampinosie.


Dorzucam regulamin.
REGULAMIN ZLOTU
1. Na terenie ośrodka wszystkie psy muszą być na smyczy i pod kontrolą właścicieli. Oprócz nas są tam obecni też stali rezydenci : konie i koty, o których komfort również musimy zadbać. Padoki i stajnie są dla koni, nie dla nas.
2. Ze względów bezpieczeństwa rodzice proszeni są o sprawowanie opieki nad dziećmi. Prosimy pilnować, żeby dzieci nie zbliżały się do koni i kotów.
3. Sprzątamy po psach na terenie całego ośrodka.
4. Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego nie można puszczać psów luzem. Psy mogą być puszczone jedynie w wyznaczonym do tego miejscu.
5. Ze względu na przepisy ppoż na terenie ośrodka obowiązuje zakaz palenia papierosów poza wyznaczonymi miejscami. Zakaz palenia w pokojach, zakaz palenia w lesie.
6. Zakaz dokarmiania zwierząt .
7. Wszyscy uczestnicy zlotu są zobowiązany do zachowania czystości zarówno w pokojach, jak i na terenie ośrodka.

Pamiętajmy!
Jesteśmy gośćmi i pozostawmy po sobie takie wspomnienia, żeby być zaproszonym ponownie.
ODPOWIEDZ