Kupię OGARA

Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kupię OGARA

Post autor: Aszemi »

katmach pisze:chcę tylko kupić psa po zdrowych rodzicach.
A nie zdrowego psa ?? Bo rozumiem że masz świadomość że po zdrowych rodzicach chory też się trafia :mysl_1:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
katmach
Posty: 21
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 21:29

Re: Kupię OGARA

Post autor: katmach »

tak trafiają się, to lepiej rozmnażać z każdą wadą, jakiś zdrowy przecież też się urodzi, jest nadzieja.

A zasady Aszemi? zasady ZKwP.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Kupię OGARA

Post autor: hania »

katmach pisze:Hania to jest odpowiedź na twoje pytanie, ponieważ jeśli rasa X ma problem Y to się ten problem bada, a nasz ogar jest czysty jak łza ale na papierze w rodowodach, rzeczywistość jest całkiem inna.
Po co badania i tym samym certyfikaty, ano po to by mieć jakiś tam ogląd sytuacji, i nie jest to przede wszystkim dla tych którzy "be" a co "ok". By nie trzeba było szukać po omacku i błądzić.





dobrze wiesz Haniu że ogar jest czysty tylko na papierze, i wielu kupujących nie jest informowanych przy zakupie o tym że ogary mają pewne "przypadłości".

To co z tymi nie uczciwymi, tymi którzy nie mówią o wadach swoich psów, przecież komuś te szczeniaki są sprzedawane, po to właśnie wymyślono certyfikaty, by jak najmniej było psiego płaczu.
Ale to w dalszym ciągu nie jest odpowiedź na moje pytanie :)

I chciałam zapytać o to samo co Aszemi - dlaczego nie zależy Ci na zdrowym szczeniaku a tylko na szczeniaku po zdrowych rodzicach?
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupię OGARA

Post autor: MartaK »

katmach pisze:zasady ZKwP.
:mysl_1:
na wystawach to się niestety różne rzeczy się dzieją....np. mój pies dostał "bardzo dobrą" mimo iż nie pokazał jąder, a od asystenta ringu usłyszałam "to niech pani chociaż udaje, że on je pokazuje" :wow_3:
Dlatego nie polecam popierania się ZKwP, bo u nich ile sędziów tyle regulaminów :jezyk: :wow_3:
katmach
Posty: 21
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 21:29

Re: Kupię OGARA

Post autor: katmach »

ad Hania

Czy ty udajesz? i chyba nie twierdzisz że "po zdrowych" musi być chory. Nie jest to te słynne zaklinanie rzeczywistości jak na zielonym forum?

Jak twoim zdaniem powinna wyglądać odpowiedź na twoje i Aszemi pytanie?

Aktynowiec

inne rasy na tych samych przepisach funkcjonują i to całkiem dobrze.

To po co nam ZKwP ich przepisy skladki , PKr/y skoro ( i tu wpisz sobie to co napisałeś)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Kupię OGARA

Post autor: hania »

Co mam udawać? Zadałam pytanie i nie dostałam odpowiedzi.
I nigdzie nie napisałam, że po zdrowych musi być chory. Ale może być chory. A nigdzie nie napisałaś, że chcesz zdrowego.
inne rasy na tych samych przepisach funkcjonują i to całkiem dobrze.
Jakieś konkrety poproszę.
Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupię OGARA

Post autor: MartaK »

katmach pisze:inne rasy na tych samych przepisach funkcjonują i to całkiem dobrze.

To po co nam ZKwP ich przepisy skladki , PKr/y skoro ( i tu wpisz sobie to co napisałeś)
Nie uważam, że ZKwP jest niepotrzebne....tylko skoro sobie wymyślili jakiś regulamin to niech go przestrzegają. W końcu wystawy dopuszczają zwierzę do hodowli. A w niewielu rasach są dodatkowe wymogi poza 3 ocena doskonałymi czy też bardzo dobrymi w przypadku suk.
bea100

Re: Kupię OGARA

Post autor: bea100 »

Po co pisać. Karmić trolla. Szkoda czasu i atłasu.
Ten człek z problemami wg mnie nie zamierza nic kupić, wręcz odwrotnie, jego młoda suka Harmonia Olfactus (dla nie zorientowanych dopiszę: mimo, że ma "zdrowe" oczy i wiele innych zalet) jest od 18go stycznia do oddania, jak to u bobo bobo (kynegos'a, sikuri11, katmach'a itd)-w końcu "ogary to dziady" a pies to rzecz a suka podobno już zrobiła swoje :twisted: ;

skopiowane z Łowieckiego

"Autor: Bobo bobo
Data: 18-01-10 13:14



Do oddania jest suka ogara polskiego HARMONIA Olfactus.Suka jest po "sterylce".
Suczka jest do oddania za FREE.
Wszelkie informacje na priva.


DB.
Łukasz "

To tak dla nie zorientowanych a czytających to forum.
Awatar użytkownika
Ola_Aria
Posty: 185
Rejestracja: niedziela 21 gru 2008, 18:23
Gadu-Gadu: 1660343

Re: Kupię OGARA

Post autor: Ola_Aria »

katmach - widzę że i zielone dobrze przeczytałaś i ogarkowo i masz ogromne pojęcie na temat problemów rasy ... czyżby bea miała rację? ;) a jeśli nie .... czemu Ty w ogóle chcesz ogara? Jest tyle innych ras - po co Ci ogar skoro ma TAAAAKIE problemy?
zAPRASZAM NA ARIOWEGO BLOGA :)

http://www.forum.polskigonczy.avx.pl/vi ... 14&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kwadra
Posty: 1491
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 19:47
Gadu-Gadu: 2083032
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kupię OGARA

Post autor: kwadra »

Ola_Aria pisze:katmach - widzę że i zielone dobrze przeczytałaś i ogarkowo i masz ogromne pojęcie na temat problemów rasy ... czyżby bea miała rację? ;) a jeśli nie .... czemu Ty w ogóle chcesz ogara? Jest tyle innych ras - po co Ci ogar skoro ma TAAAAKIE problemy?
dokladnie o tym samym pomyslalam jak trafilam na ten watek, po co tyle zachodu skoro tyyyyle innych ras a schroniska pelne
be the person your dog thinks you are
ODPOWIEDZ