Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: BasiaM »

hania pisze:Poza tym to jest temat suki do adopcji a nie temat o wyższości labradorów nad ogarami ;)
:zgoda: dokładnie.

Proszę tylko w rozpuszczaniu informacji, że jest sunia do adopcji.
Szukamy jej domu :prosze_1:
Ostatnio zmieniony piątek 21 lis 2014, 09:49 przez BasiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: qzia »

Oczywiście to nie miejsce na takie rozważania. Chodzi mi tylko o to, że sporo osób lansuje ogara jako psa rodzinno-domowego z czym się nie zgadzam. Ogar lansowany jest jako kanapowy misio i potem wychodzą takie kwiatki, że ludzie wymiękają. Sama przyznasz, że ogar wymaga o wiele więcej pracy. Dla laika to może być zwyczajnie za dużo. Zresztą każdy gończy wymaga o wiele więcej pracy niż retriever. I to jest fakt, który trzeba ludziom uświadamiać. Nie każdy wywali psy do ogrodu i ma chwile wytchnienia. Ogar w mieszkaniu to jednak wulkan energii, którą trzeba gdzieś spożytkować. Ogar i 2 czterolatki to nawet dla mnie za dużo. Labka daję za przykład ale to może być i york. Myślę, że nie chodzi tu o gryzienie dzieci a o całość złożonego problemu jakim jest ogar w mieszkaniu.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: hania »

qzia pisze:Sama przyznasz, że ogar wymaga o wiele więcej pracy.
Nie, nie zgodzę się, że jako pies kanapowo rodzinny ogar wymaga o wiele więcej pracy niż lab czy york.
Napisałam więcej, ale wykasowałam, bo to naprawdę nie ten temat - możemy podyskutować na off-topie.
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: Poniatowski Dwór »

Jak szkoda, że po sterylce - bo taka ładniutka. Miałbym pannę dla Husiego. Będę poszukiwać miejsca dla niej u znajomych - fajnie by było miec blisko innego ogarka.
Biedna Sunia, Biedna Pani i biedne Bliźniaki - wielka szkoda, ze im nie wyszło...
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: SARABANDA »

Jestem wielkim wrogiem reklamowania ogara jako psa rodzinnego i rozumiem intencje wypowiedzi Qzi i się z nimi zgadzam. I tylko pozornie jest to off. Opisując ogara jako psa rodzinnego wprowadzamy potencjalnego opiekuna w błąd a potem cierpi na tym pies. Bardzo mało wiemy o tej suni, zobaczcie jak wnikliwie opisał właściciel Mangi jej charakter i potrzeby szukając domu. A tu tak na prawdę nic nie wiemy. Widziałam sunię dwa razy i z wiedzy jaką mam traktowałam bym ją na ten moment jako psa po przejściach ale na forum nie chcę tego rozwijać. Powinien się nią zaopiekować albo ktoś mający doświadczenie z psami po przejściach albo na krótko chociaż powinna trafić do domu przejściowego.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: hania »

A ja nie rozumiem intencji haseł "nie kupujcie ogarów to tylko kłopot, kupujcie laby, same się wychowają"
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: qzia »

Hasło powinno być "nie przygarniajcie ogarów ani labów po przejściach jeśli nie macie pojęcia jak z nimi postępować lub nie macie czasu". Może być tak, że człowiek-psiarz z doświadczeniem tak postępuje z psem, że on "sam" się wychowuje. ;) W innych rękach taki pies byłby nie do życia.
Gosiu :szacun_1: :szacun_1: ktoś jednak mnie zrozumiał.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: BasiaM »

Dziewczyny załóżcie sobie osobny temat do tej dyskusji bo za chwilę dojdziemy do tego, że suke trzeba uśpić bo jest po przejściach, agresywna i wogóle do d... :obraza_1:

Szukamy tu domu dla Ati. dla normalnej 4 letniej suki , NIE po przejściach ( Sarabanda :zdziw_4: ), bo jedyne "przejście" jakie ta suka miała to ta ostatnia zmiana domu :n
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: SARABANDA »

Haniu dla mnie obie rasy są bardzo wymagające jeżeli chodzi o poświęcony czas i konieczność szkolenia. Decydując się na dużego psa odrzuciłam pomysł kupna labka właśnie z powodu jego wielkiej energii, upierdliwości i aktywności. Tylko że labek w miarę wyszkolony i wybiegany może towarzyszyć rodzinie wszędzie a ogar już nie do końca bo stale trzeba uważać na koty, zwierzynę, rozrzucone resztki, zostawione zapachy i chęć samowolnego oddalania się.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: SARABANDA »

Basiu nikt nie twierdzi że suka jest agresywna, a określenie "po przejściach" jest bardzo szerokie, zakłada też przyczyny zupełnie niezależne od psa .
Suka drugi raz będzie zmieniała dom. Wg mnie pies jeżeli trafi do odpowiedniego domu to zmieniać go nie musi.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ