Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: qzia »

Wracając do suni. Czy na nowy dom będzie czekała w tym z dziećmi czy pani chcę ją oddać jak najszybciej?
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: BasiaM »

Ati musi jak najszybciej opuścić ten dom :(
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: SARABANDA »

Powalająca ta "miłość"
jak ona toleruje suki?
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: BasiaM »

SARABANDA pisze:jak ona toleruje suki?
Ogólnie nie jest problemowa w kontaktach z innymi ale nie wiem jak będzie się zachowywać w jednym domu z innymi sukami :niewka:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: Ewka »

Wybaczcie, ale ja tego pośpiechu nie rozumiem. Państwo przyjęli Ati pod swój dach z własnej woli, nie pod presją przecież. A, kiedy ją przyjęli, to wzięli też za nią odpowiedzialność (była umowa adopcyjna?). Znali swoje uwarunkowania. Deklarowali "dozgonną" miłość, która, o ironio, trwała nadzwyczaj krótko. Mogę ostatecznie zrozumieć, że postanowili jednak poszukać suni domu, bo z jakiś względów przestała im odpowiadać. Ale nie zrozumiem, że trzeba się spieszyć :niewka: Odpowiedzialni ludzie poprosiliby o pomoc w szukaniu domu, ale nie poganiali.
Odpowiedzialność - trudne słowo. :niewka:
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: aganowaczek »

BasiaM pisze:dzieciaki mogły z nią robić co chciały
Hmmm
Moim zdaniem nie należy używać takiego określenie w stosunku do żadnego psa - a już psa zestresowanego zmianą domu w szczególności.
Mam 5 ogarów - zawsze 1 lub 2 mieszkają w domu. Mam upartą, awanturującą się córkę - trzylatkę. I odkąd Lenka zaczęła coś kumać to wpajałam, że z psem nie wolno robić co się chce :nunu: To nie pluszak do tarmoszenia :nunu: A jak Lenka zagalopowywała się w zabawie z psem - karałam - różnie - krzyknięciem na nią, czasem klapsem. I potem w koło Macieju powtarzałam, że pies to żywe stworzenie z którym nie wolno robić wszystkiego. Nigdy żaden z moich psów nie ugryzł jej. Pani decydując się na adopcję dorosłej suki, znając swoją sytuację rodzinną i warunki POWINNA dokładnie zaznajomić się z rasą i podjąć naprawdę odpowiedzialną decyzję. Cóż.
Czarek decydując się na Mangę doskonale wszystko o niej wiedział - od jej poprzedniego pana, ode mnie. Wiedział, że z kotami może być problem. Dał sobie i jej czas na "rozpoznanie". I podjął (mam nadzieję odpowiedzialną) decyzję, że jest ok.
To już kolejna suka, która szuka domu, znajduje i ponownie szuka :zly1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: endo »

Siostrzyczko, a już mieliśmy nadzieję, że jesteś szczęśliwa :( też szukamy wśród znajomych...
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: hania »

BasiaM pisze:Ati musi jak najszybciej opuścić ten dom :(
Co to znaczy "jak najszybciej"? Ja dostałam informację, że chwilę może tam poczekać a w razie czego jest szansa na DT (ale na krótko)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: kasiawro »

BasiaM pisze: Jednak rozpuszczam info bo wiadomo, że trzeba podjąć decyzje a to trwa chwilę i może ktoś jest zdecydowany bardziej ;) .
Znowu wyjdę na tą za bardzo rozsądną, co mi tam, mój rozsądek krzywdy nie robi ;).

To co napisałaś Basiu "trwa to chwilę" i niech trwa jak najdłużej, ale aby końcowy efekt był inny od powyższego.Co to znaczy zdecydowany bardziej, czyli taki co zamyśli, działa, bierze i za 2 miesiące pies znowu będzie szukał domu - nie wiem po co ten pośpiech :niewka: ?
BasiaM pisze: Proszę tylko w rozpuszczaniu informacji, że jest sunia do adopcji.
Szukamy jej domu :prosze_1:
Basiu, ale może coś więcej można wydobyć od kobiety na temat suki jak była u niej?
Wtedy można wyciągnąć jakieś wnioski i szukać jej bardziej odpowiedzialnego domu, który spełni też potrzeby tego psa.
SARABANDA pisze: Bardzo mało wiemy o tej suni, zobaczcie jak wnikliwie opisał właściciel Mangi jej charakter i potrzeby szukając domu.
Sarabanda Pan od Mangi też od razu nie napisał tego co zostało napisane w wątku. Po tym co dostałam napisałam mu, że nie wkleję jak nie napisze wszystkich cech negatywnych i pozytywnych o suni i o jej przyzwyczajeniach.
Ludzie nie są świadomi jakie informację powinni dawać o psie i pewnie tutaj jest to samo.
SARABANDA pisze: A tu tak na prawdę nic nie wiemy. Widziałam sunię dwa razy i z wiedzy jaką mam traktowałam bym ją na ten moment jako psa po przejściach ale na forum nie chcę tego rozwijać.
Dlaczego Gosia nie chcesz rozwijać na forum skoro chyba forum chce jej pomóc? Przecież to dla dobra wszystkich :niewka:.
BasiaM pisze:Dziewczyny załóżcie sobie osobny temat do tej dyskusji bo za chwilę dojdziemy do tego, że suke trzeba uśpić bo jest po przejściach, agresywna i wogóle do d... :obraza_1:

Szukamy tu domu dla Ati. dla normalnej 4 letniej suki , NIE po przejściach ( Sarabanda :zdziw_4: ), bo jedyne "przejście" jakie ta suka miała to ta ostatnia zmiana domu :n
Basiu, ja Ciebie bardzo proszę o wrzucenie na wielki luz.
Pisałaś już w wątku o Brutusie jaki to on super, a potem jaki to on mniej super i powinno to Ciebie nauczyć, że z psami bywa różnie.
Może jest tak, że skoro jedna osoba widzi coś nie fajnego u suki i o tym pisze to nie dla złego zamiaru, tylko dla dobra.
Może Sarabanda widziała w innej sytuacji sukę niż Ty, może zwraca na inne cechy uwagę niż Ty???
Spokojnie, nie mamy danych planów do realizacji w określonym czasie i musimy to robić w takim tempie.
BasiaM pisze:
SARABANDA pisze:jak ona toleruje suki?
Ogólnie nie jest problemowa w kontaktach z innymi ale nie wiem jak będzie się zachowywać w jednym domu z innymi sukami :niewka:
Skoro tego nie wiemy to właśnie świadczy o tym jak mało wiemy o tym psie.
To nie ma na celu czepianie się Ciebie, ale uświadomienie tej Pani i Tobie jakich informacji potrzeba aby psu szukać odpowiedzialnie domu.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Szukam domu dl 4letniej suni ogar polski

Post autor: SARABANDA »

Kasiu, masz pw
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ