Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Archiwum - Wystawy w 2011 roku

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: weszynoska »

Gorzej że jak nie zgłaszam żadnego GP...to jak zgłosić grupe hodowlana z tych co będą???? bo dawniej na klubówce to było obligatoryjnie...bo w sumie po to jest klubówka ...

bo być może, że będzie kilka węszynosów??? ale ja nie wiem ani jakie ani ile....to jak zgłaszać???

to są może i głupie pytania, ale w sumie tego nie ma wyjaśnionego nigdzie...

stronę oddziału Łódź znam...w końcu stamtąd zgłaszałam psy
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: hucuł »

Również jestem zdania, że opłaty za grupy mogą zakończyć się wylaniem dziecka z kąpielą. Nie każdy hodowca wie ile i jakich psów z jego hodowli dojedzie na wystawę. Może dojść do wniosku, że nie bardzo wie, za co płacić, psy dojadą i nie będą mogły wyjść w konkurencjach hodowlanych. A to wszystko za opłatę dotyczącą raptem 3-5 grup. Moim zdaniem pudło... Lepiej chyba wziąć 1, czy 5 PLN więcej za każdego psa.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: weszynoska »

Ogólnie to jakaś dziwna zasada, że trzeba opłacić start w grupie hodowlanej...w sumie to po co jest Wystawa Klubowa jak nie po to, żeby wyłaniać zwycięzców :niewka:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: hania »

A to jakaś zasada obowiązująca ogólnie na klubówkach czy tylko na naszej?

Edit:
Weszłam na strony informacyjne kilku klubówek innych ras i nie ma takiego info. Czyżby to taka specjalna promocja dla ogarów i gończych?
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: BasiaM »

A ja mam pytanie może z innej beczki ale dotyczące również wystawy klubowej ...

Czy mogę zgłosić psy TYLKO do konkurencji "para hodowlana" ?
Czy zgłaszając psa do takiej konkurencji muszę go również zgłosić na "normalną" wystawę ?
Totalnie się już pogubiłam.
Chodzi o to, że Uchatka nie będę wystawiać na klubowej ani na krajowej ale chciałam go z Codą puścić do par hodowlanych. Czy jest taka możliwość ? :niewka:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: kasiawro »

Na mój rozum jest to możliwe, ale widzę że w tym roku zasady się zmieniły jakoś dziwnie więc myślę, że lepiej się upewnić i napisać zapytanie do władz klubowych.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: qzia »

Moim zdaniem pies z konkurencji hodowlanych powinien brać udział w klubówce, ale to na mój zdrowy rozum. Moje pytanie jest takie czy w parach hodowlanych mogą występować szczeniaki lub młodzież? Rozumiem, że rodzeństwo lub np. matka z synem może. Tak już kiedys gdzieś było.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: Ania W »

Powiem tak : myślę, że nikt by nie zbiedniał gdyby konkurencje hodowlane były za darmo...tak jak to przez tyle lat bywało. Rozumiem kryzys, ale...
Z tego co się orientuję to kiedyś faktycznie organizator dobierał spośród psów już zgłoszonych na wystawę i chyba nikt nie zgłaszał żadnych wątpliwości, zastrzeżeń. Dla mnie jest to optymalne wyjście.
Jeżeli jest hodowca (zazwyczaj osoba dość obyta w sprawach wystawowych) i widzi swoje psy w katalogu zgłoszone do konkurencji finałowych po prostu "wypychała" je na ring. Jeżeli ktoś nie chciał albo jego psy nie dojechały mimo zgłoszenia nie było sprawy.
A tak nie dziwię się hodowcom, że nie wiedzą za bardzo jak temat ugryźć...
Swoją drogą trzy wystawy na stosunkowo niedużym terenie jednego dnia - naprawdę można było sobie darować opłaty w konkurencjach finałowych...

Odnośnie wystawiania pary to regulamin wystaw mówi :
"5. Najlepsza Para - parę stanowią, wystawiane na danej wystawie, pies oraz suka tej samej rasy, będącewłasnością tego samego właściciela(i)."
hucuł
Posty: 311
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 11:21

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: hucuł »

BasiuM, Aniu W ! Jeśli ja dobrze rozumiem regulaminy - pies wychodzący do konkurencji hodowlanych MUSI być zgłoszony na wystawę. Czy będzie /na wystawie/ wystawiony, czy nie będzie, to już wszystko jedno.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Klubowa Wystawa OP i GP, Piotrków Trybunalski, 20.08.2011 r.

Post autor: Ania W »

No przecież w regulaminie jasno jest napisane, że "wystawiane" a nie "zgłoszone".
Wrzuciłam na zasadzie "kopiuj - wklej" .
I w sumie uważam to za słuszne.
Bo nie można traktować konkurencji hodowlanych jako "furtki" dla psów, które np. mają wady zgryzu, braki w zębach czy jedno jajko a takie rzeczy sprawdza się podczas oceny w klasach a już niekoniecznie ( a właściwie chyba nigdy) na ringu podczas konkurencji hodowlanych.
ODPOWIEDZ