MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: aganowaczek »

I co? Ktoś poda wyniki? Zdjęcia? :prosze_1:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: Danuta »

Zaczynam od wyników: :mrgreen:


Sędzia: Andrzej BRABLETZ (PL)

PSY

Klasa młodzieży:
1740. MINOR z Beskidzkich Wysp – oc. dosk., lok.1, Młodz. Zwycięzca Polski Poznań 2013

Klasa otwarta:
1741. HUBERTUS Grające Echo – oc. dosk., lok.3
1742. NINO Warkuta – oc. dosk., lok.1, CWC
1743. PUSZKAR z Huculskiej Łąki – oc. dosk., lok.2

Klasa użytkowa:
1744. RUNO Niemczańskie Wzgórza – nieobecny
1745. ZBYSZKO Psia Cometa – oc. dosk., lok.1, CWC, CACIB, Zwycięzca Polski Poznań 2013, Zwycięzca Rasy (BoB), I BIS Ras Polskich, IV BOG-VI

Klasa championów:
1746. EGAR z Beskidzkich Wysp – oc. dosk., lok.1, CWC, Res.CACIB

SUKI

Klasa młodzieży:
1747. ARONIA PC Ogarowe Granie – oc. dosk., lok.1, Młodz. Zwycięzca Polski Poznań 2013, NJwR

Klasa pośrednia:
1748. WESTA z Zatrzebia – oc. b.dob., lok.1

Klasa otwarta:
1749. FRASZKA z Zagrajboru – oc. dosk., lok.1, CWC, Res.CACIB
1750. HARFA Grające Echo – oc. dosk., lok.2

Klasa użytkowa:
1751. GALA z Południowej Kniei – oc. dosk., lok.1, CWC, CACIB, Zwycięzca Polski Poznań 2013
1752. ISKRA z Beskidzkich Wysp – nieobecna


Gratulacje dla wszystkich!!!!! :zgoda: :piwko:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: delia »

Mam pytanie do doświadczonych osób - jak to jest, że na tak prestiżowej wystawie jeden sędzia ocenia umaszczenie psa jako bardzo dobre, a drugi pisze że w umaszczeniu jest wiele błędów? To jaki ten mój pies w końcu jest? Jeśli ktoś widział Westę na żywo proszę o wyjaśnienie co w jej umaszczeniu jest nieprawidłowe?
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: weszynoska »

A co o umaszczeniu pisze w kartach ocen???

Gratulacje dla wszystkich startujących :zgoda:

Danuśka...jak zwykle niezawodna, czekamy na foteczki :mrgreen:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: endo »

Gratulacje dla wszystkich wystawianych ogarków :piwko:
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: qzia »

delia pisze:Mam pytanie do doświadczonych osób - jak to jest, że na tak prestiżowej wystawie jeden sędzia ocenia umaszczenie psa jako bardzo dobre, a drugi pisze że w umaszczeniu jest wiele błędów? To jaki ten mój pies w końcu jest? Jeśli ktoś widział Westę na żywo proszę o wyjaśnienie co w jej umaszczeniu jest nieprawidłowe?
Przepisz opisy uzyskane od obu sędziów. Też jestem ciekawa co się nie podobało w Westy umaszczeniu Panu B. Z tego co wiem lubi ciemne ogary z dobrze wybarwionym czaprakiem. Na Wasze nieszczęście pozostałe suki były jasne, z dużymi przesianiami i może na ich tle coś mu nie pasowało. A może wcale nie chodziło o kolor. :mysl_1: Napisz to pomyślimy.
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: delia »

Żeby była jasność - nie mam pretensji o ocenę, tylko wydaje mi się, że jedno zdanie w uzasadnieniu jest niewłaściwe. Na wystawach krajowych nigdy nie miała nic o czapraku. To co pisałam wcześniej to moja interpretacja - teraz cytaty z uzasadnień dotyczące czapraka:
dzień 1 - "najlepiej zaznaczony czaprak"
dzień 2 - "dużo przesiań czapraka w niepożądanych częściach ciała" (przecież Westa ma bardzo ciemny, słabo przesiany czaprak)
W karcie tego nie ma ale sędziemu najbardziej nie podobały się rozjaśnienia na łopatkach w kształcie sierpa że niby nieprawidłowe - uwielbiam te rozjaśnienia, są jak skrzydła (Westa ma je za tatusiem Sokołem).
Przecież we wzorcu jest napisane, że na barkach występują podpalenia. A może ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: weszynoska »

Nie bierz do głowy....taka drobiazgowość w opisach sędziowskich to albo kac, albo zły humor albo....czepialstwo :piwko:

Ale ja już jestem "skrzywiona zawodowo" więc może moich słów tez nie bierz za bardzo... :psiako:

jadę na wystawy tam, gdzie jest fajna grupa znajomych, przyjaciół...czasami zapominam w kartę oceny spojrzeć :gleba:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: 1e2w3a »

delia pisze:W karcie tego nie ma ale sędziemu najbardziej nie podobały się rozjaśnienia na łopatkach w kształcie sierpa że niby nieprawidłowe - uwielbiam te rozjaśnienia, są jak skrzydła (Westa ma je za tatusiem Sokołem).
Tak to prawda tatuś też takie ma, ale jeszcze nie natrafiłam na sędziego, który by się przyczepił do jego czapraka. Jeżeli będzie jakaś wystawa niedaleko Wrocławia i będzie na niej sędziować pan B, to chyba się wybiorę (jestem trochę przekorna). Tak ze zdjęcia wydaje mi się, że Westa jest ciemniejsza od Aresa. :marzyc_2:
Pamiętam, że do Wrzosa (brat Westy) też kiedyś sędzina miała uwagi co do jego głowy, a na następnej wystawie głowa już była w porządku. :happy3:

Tatusiowy przesiany czaprak na łopatkach
Obrazek
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: Ania W »

Przede wszystkim wrzuciłabym na luz - za mało chyba jeździcie i dlatego tak bardzo się przejmujesz ;) Jeszcze rozumiem zdziwienie jeżeli jeden sędzia daje dwie diametralnie różne oceny i opisy ( a mam takie w zbiorach...a nawet trzy różne), a już dwie różne oceny od dwóch sędziów to właściwie norma :D . Moje psy były drobne - samcze,dobrze zbudowane; mało szlachetne - eleganckie; idealnie wybarwione - miały przesiania(a obydwa dość ciemne); miały idealny ruch - miały problemy z ruchem i przodu i tyłu; miały idealną szatę - wymagały trymowania :roll: .
Łoza miała w jednym z opisów zastrzeżenia do licznych przesiań....ale wygrała suka dużo jaśniejsza i słowem nie miała w opisie o przesianiu. No nie ma się co przejmować ;)
Były opisy, w których miałam zdecydowanie więcej niż jedno (moim zdaniem ;)) "niewłaściwie" zdanie,choć staram się obiektywna w ocenianiu wyglądu moich psów.
A takie "skrzydełka" to ma bardzo wiele o ile nie większość ogarów ;)
ODPOWIEDZ