Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: Ania W »

Po "zachętniku" Sławka rodzinnie ruszyliśmy na podbój Litwy :)
Jako, że wystawa miała "mayor" w nazwie Majora nie mogło tam zabraknąć :cwaniak:
Tym samym stawka i wyniki ogarów tego dnia wyglądały tak :

Sędzia : Salvatore Tripoli

Klasa młodzieży:
UGRYŹ Na Tropie - dosk. Zw. Mł., NJwR, BOB

Klasa użytkowa:
ŁOZA z Jaśminowej Ulicy - dosk. CAC, CACIB, BOS (tym samym Łoza wróciła jako Ch.Litwy)

Ponieważ naszym głównym celem była jednak promocja rasy mimo ogromnego upału zostałyśmy na finały. Major godnie reprezentował rasę jednak jedynym sukcesem było dostanie się do czołowej 5 gr VI. W młodzieży konkurencja ogromna!


Cała wystawa zorganizowana na lotnisku więc szczere pole. Temperatury kosmiczne - u samochód po godz. 14 wskazywał 37C, pani z Finlandii mówiła, że u nich termometr pokazał 40C. Przeżyłam już ekstremalne warszawskie wystawy, ale tam było mega gorąco...a nawet nie widać tego na zdjęciach. Właściwie jedynym ratunkiem było wsadzenie psów do samochodu i odpalenie klimy, co i my zrobiłyśmy. Miałyśmy być wcześniej niż na ostatniej wystawie - tam wpadłyśmy 15 min przed oceną ;)....ale jakie to szczęście, że po drodze było trochę remontów i nie wzięłyśmy pod uwagę zmiany czasu ;). Na spokojnie się ogarnęłyśmy i zaproszono nas na ring bo ktoś tam się spóźnił, ktoś nie dojechał.
Impreza dobrze zorganizowana, można było znaleźć sobie fajne miejsce samochodem stosunkowo blisko ringu. Nie wiem czy to reguła czy efekt upału ale nam nic nie sprawdzono na wjeździe - ani paszportu, ani zgłoszeń...Sporo Polaków, w tym znajomych ;). Ciekawostka - po ocenie oprócz opisu dostawało się masę karteczek z którymi trzeba było zameldować się na stoisku z nagrodami i odebrać należne. Za wygraną rasę był pucharek, rozetki za różne tytuły (Łozy za BOSa jest prawiem wielkości końskiej ;) ), medal za CACIB (nie było medali za miejsca)
Ogary ocenianie po 13.30 więc sędzia Włoch chyba postanowił pielęgnować zwyczaj siesty - zasypiał między rasami :D Biedny młody chłopak- gospodarz ringu musiał znacząco chrząkać lub zagadywać, żeby sędzia nieco się pobudził ;) Ale ringi duże i jeżeli chodzi o sędziowanie to sprawne- wszystko zgodnie z planem. Finały też sprawnie przebiegły. Mało zwiedzających ale to chyba też efekt pogody. Chociaż w sumie patrząc też na wszechobecne namioty nie bardzo mieliby jak oglądać to co na ringu.

Kilka fotek :)

Ocena w tym ringu
Obrazek

Szybka drzemka ;)
Obrazek

Zęby Majora
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łoza tradycyjnie jak wystawiana na koniec na ringu szuka przede wszystkim smaczków
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: Ania W »

Jamniki i ich poidełka
Obrazek

Współodczuwanie
Obrazek

Występ z narażeniem życia. Naprawdę aż strach było patrzeć na występy zespołu ludowego w pełnym rynsztunku. Ogromne brawa należały się za to że wszyscy dotrwali do końca.
Obrazek

Obrazek

Sędziowie wyciągnięci na parkiet :)
Obrazek

Pary
Obrazek

Gończe litewskie - pięknie prezentowane.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Black & White
Obrazek

Zwycięzcy
Obrazek

Grupy
Obrazek

Obrazek

Jaśkowskie znajomości :) Szczeniaki
Obrazek

Dziarski weteran
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: Ania W »

Pierwsza partia młodzieży wbiega
Obrazek

Obrazek

Nawet w takim ujęciu jedna partia się nie zmieściła ;)
Obrazek

Taka mała ciekawostka ;) Buhund
Obrazek


Humor jest :silacz:
Obrazek

To chyba był sposób na oddawanie mi ciepła ;)
Obrazek

Dobrze że wpasowałyśmy się w kawałek cienia. :roll:
Obrazek

Rotek kątowany jak onek...i wystawiony na krowim łańcuchu. Wielce byłam zbulwersowana jak zajął III miejsce :roll:
Obrazek


Nie wiem który welsh a który lakeland :niewka:
Obrazek

Obrazek

Znowu trochę egzotyki: thai ridgeback i podengo średnie szorstkowłose
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: Ania W »

Grupa VI
Obrazek

Obrazek

Naprawdę ładna bloodka - taka nie "przerasowiona", ładnie się ruszała. Aż miło popatrzeć.
Obrazek

Obrazek

BIS gr VI
Obrazek


A w drodze powrotnej mijałyśmy.... :D
Obrazek

Byle znaleźć się w zasięgu klimatyzacji
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: Ewka »

O matulu! Gratulacje tym większe im wyższa była temperatura... :zgoda:
Aż mi tchu brakowało przy oglądaniu zdjęć... to teraz i pustynny skwar Wam nie straszny :D
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
Hekate
Posty: 2065
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 21:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nowy Dworek/Lubuskie

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: Hekate »

Wielkie gratulacje! :piwko: :szacun_1: :piwko:

Dziś rano przybiegła moja teściowa z informacją, że widziała program w telewizji o psach zupełnie takich samych jak nasz. Tylko jakoś inaczej się nazywały :mysl_1:
Nie mogłam jej wytłumaczyć, że one stosunkowo się od siebie różnią, a tu Ania od razu mi podrzuca fotę poglądową pt. porównanie bloodhound'a i ogara. :D
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: qzia »

Brawa dla silnej grupy. Super nas reprezentowaliście. :zgoda: :zgoda: :piwko: :piwko: Już się nie mogę doczekać naszych wojaży po zakończeniu przygody z MP. :marzyc_2: :marzyc_2: Uwielbiam te wszystkie egzotyczne rasy spotykane na dalekich wystawach. :marzyc_2: :marzyc_2:
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: ZbyszekC »

:brawo_1: :brawo_1: dla kolejnej Niekoniecznie Samodzielnej Jednostki Niezbyt Dalekiego Zwiadu :D
Ale powiedzcie jaki był sens wystawiania psa w klasie młodzieży :mysl_1: .
W klasach dorosłych miałby już początek intera :jezyk:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: Ola i Dunaj »

Gratulacje ! :)
Super wyprawa ale upału nie zazdroszczę ;)
Sędzia cały czas oceniał na siedząco ? :D Naprawdę sprawia wrażenie jakby gorący klimat już mu się przejadł :D
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Druskienniki MAYOR CUP 2014 (02.08.2014)

Post autor: Ania W »

Ewka pisze: to teraz i pustynny skwar Wam nie straszny :D
Trochę straszny jednak nadal. I jak się patrzy na fotki i determinację osób wystawiających w walce o elegancki wygląd (garsonki, rajstopy, marynarki) to aż się wierzyć, że tak gorąco było. Moim szczytem poświęcenia była czarna koszulka ;)
qzia pisze:Super nas reprezentowaliście.

Staraliśmy się :strach_4:
ZbyszekC pisze::brawo_1: :brawo_1: dla kolejnej Niekoniecznie Samodzielnej Jednostki Niezbyt Dalekiego Zwiadu :D
To już była chyba Zorganizowana Grupa Zwiadowczo-Promocyjna ;)
ZbyszekC pisze:Ale powiedzcie jaki był sens wystawiania psa w klasie młodzieży :mysl_1: .
W klasach dorosłych miałby już początek intera :jezyk:
Pragmatyk :silacz:
Ano taki, że wśród wielu wariantów była także możliwość, że w razie co obydwa zaprezentują się na finałach. Fakt Majorowi ten sukces "nic nie robi" ( za to Łoza gdyby była PKR miałaby intera ;) )ale biorąc pod uwagę, że to jego najbliższa wystawa myślę, że jeszcze sobie potrzebnego do ewentualnego intera CACIBa zbierze :) Większym problemem są te krajowe ;)
Ola i Dunaj pisze:)
Sędzia cały czas oceniał na siedząco ? :D Naprawdę sprawia wrażenie jakby gorący klimat już mu się przejadł :D
A nie ! Raz widziałam jak się uniósł - jak wszedł spóźniony petit na koniec :D
Wyspał się chłop, wypoczął....
Ale żeby Włoch tak do upałów niezwyczajny... :mysl_1:
ODPOWIEDZ