Kartawik

Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Kartawik

Post autor: nulka »

Na Mazurach mieliśmy przyjemność spotkać i poznać całkiem przypadkiem zięcia pana Kartawika ,oczywiście za sprawą ogarów ,spodobał mu się nasz Łazik :happy3: i powiedział ,że jest w typie Obala
Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej ,niestety ten pan nie poznał osobiście p.Kartawika ,teść zginął na polowaniu (dosyć dziwnie :cry: ) ,natomiast mowił o wywiadzie z jego żoną m.in. w radiu i tylko tyle ,myślałam ,że jest coś jeszcze ...,ale chyba tylko wspomnienia córki pozostały ???

odkopałam ten link do audycji http://www.forum.polskigonczy.avx.pl/vi ... 9b5a1770eb

audycja z 2008 roku z marca można odsłuchac w trójce :happy3:

tak sie jednak zastanawiam ,że to mało ...,pana Kartawika już nie ma ,ale żyje córka, ma zdjęcia ,są wspomnienia ,mieszkają koło Wrocławia i tak teraz myślę ,że mogłam wziąć adres ,ale może ktoś stąd zna ich ???.....
Awatar użytkownika
Czata
Posty: 846
Rejestracja: sobota 30 sty 2010, 07:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kartawik

Post autor: Czata »

Muszę się przyznać,że mój nieżyjący już ojciec był kolegą, jeszcze z młodości p.Piotra Kartawika.
Razem spędzali dzieciństwo w Smorgoniach. Potem, już po przyjeździe do Wrocławia, utrzymywali kontakt. Pan Piotr bywał u nas w domu.
Niestety, w latach 60tych,na krótko przed wypadkiem kontakt się urwał.
Z dzieciństwa pamiętam opowieści mojego ojca o ich latach szkolnych (szczególnie jak siedząc na dachu, uczyli się na pamięć "Pana Tadeusza" - recytując i śpiewając na przemian) i o ogarach sprowadzonych przez Kartawika. Ciągle mówiono o tych psach, a ja wtedy nawet nie wiedziałam jak one wyglądają.
Pamiętam również kondukt pogrzebowy, który z wojskowymi honorami odprowadzał trumnę na cmentarz osobowicki.

Może jednak uda się, przez kogoś nawiązać kontakt z jego córką. Trudność polega na tym, że przecież ona już najprawdopodobniej nie nosi nazwiska Kartawik.
Jagoda z Czatą Nowogary i Poraj z Zadrą-Esterą z Ogarów z Kniei
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Kartawik

Post autor: nulka »

Może jednak uda się, przez kogoś nawiązać kontakt z jego córką. Trudność polega na tym, że przecież ona już najprawdopodobniej nie nosi nazwiska Kartawik.
Nie nosi ,jej mąż się przedstawił ,ale oczywiście nie pamiętam .Był z wnukami ,małe dzieci i szczekająca Zojka z Łazem ,pierwsze pytanie ,"Czy znacie państwo nazwisko Kartawik ?" ....

Krótka rozmowa ,powiedziałam o ogarkowie ,dowiedziałam się m.in. ,że :fiufiu: :fiufiu: kiedyś za jednego ogara można było kupić trzy konie ! Śmieszne aż ! :D Parę innych rzeczy ,a mogłam wykorzystać babską ciekawość :zly2: ,to akurat nie przyszło mi do głowy :lol:

Czata ,ten świat jest jednak mały !? Czy nie ?

Może jest taki Ktoś tutaj kto zna bliżej rodzinę Kartawików? Parę rzeczy mnie zainteresowało :mysl_1: ....no i jest tylko ta audycja krótka ,skoro ogar to nasze dziedzictwo ,to może coś więcej się o nim (dziedzictwie i ogarze ) dowiemy? Jeszcze mamy taką możliwość !!!
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Kartawik

Post autor: BasiaM »

Tu można posłuchać audycji http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/344429/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Spanki
Posty: 70
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 13:39
Gadu-Gadu: 0

Re: Kartawik

Post autor: Spanki »

Znalazłem na wyszukiwarce cmentarza Osobowickiego Pole/Grób/Rząd: 42/247/3 od ogrodzenia grób Pana Kartawika. Może na 1 listopada uda się komuś złapać kontakt do najbliższych.
Załączniki
plan cmentarza
plan cmentarza
osobowice.JPG (97.59 KiB) Przejrzano 27491 razy
Obrazek
.................................................... Wicher się urodził
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Kartawik

Post autor: kasiawro »

Spanki, ale w celu rozmowy? Czy zapalenia świeczki?
Awatar użytkownika
Spanki
Posty: 70
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 13:39
Gadu-Gadu: 0

Re: Kartawik

Post autor: Spanki »

Jedno i drugie. Grób pewnie będzie odwiedzany można trafić na kogoś z rodziny przypadkiem tylko żeby nawiązać kontakt z córką. Przed czasami komórek mieliśmy w rodzinie zwyczaj, żeby zostawić przy grobie karteczkę u kogo się spotykamy rodzinnie po przejściu grobów. Może taka karteczka pod zniczem da efekt.
Obrazek
.................................................... Wicher się urodził
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: Kartawik

Post autor: gryfna »

W Jarach, tam, gdzie odbywa się najważniejszy dla ogarów konkurs jest kamień i tablica upamiętniająca Pana Piotra Kartawika. Wystarczy popracować z psem, zgłosić go na ten konkurs - to będzie dużo lepszy hołd dla Pułkownika niż świeczki na grobie, o który dba rodzina. Nasza praca z ogarem najbardziej ucieszy Jego duszę.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Spanki
Posty: 70
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 13:39
Gadu-Gadu: 0

Re: Kartawik

Post autor: Spanki »

Wszyscy się na świeczki uparli... Mnie chodzi o kontakt. Podałem swoją propozycję jak go nawiązać. Czy tak ciężko z moich postów to wywnioskować? :wow_3:
Obrazek
.................................................... Wicher się urodził
Awatar użytkownika
1e2w3a
Posty: 2358
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 21:07
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: MIĘDZYBÓRZ / WROCŁAW, Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Kartawik

Post autor: 1e2w3a »

Dziś z Jagodą i Czatą byliśmy na spacerze na Osobowicach. Nasze samochody zaparkowałyśmy w pobliżu Cmentarza Osobowickiego. W drodze powrotnej nie mogłyśmy nie wstąpić i nie zajrzeć TUTAJ........
SAM_7396.JPG
SAM_7396.JPG (116.15 KiB) Przejrzano 26254 razy
SAM_7398.JPG
SAM_7398.JPG (121.65 KiB) Przejrzano 26252 razy
SOKOŁÓWKA

Zapraszam na stronę o moich ogarach : http://www.mojeogary.ga
ODPOWIEDZ