Nowe kluby - Klub Ogara Polskiego

Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Nowe kluby

Post autor: ZbyszekC »

Jeżeli torebka została zrobiona, przez tych samych ludzi, na tych samych maszynach, z tego samego materiału i według tego samego wzornika co torebka Louis Vuitton ale nie została certyfikowana i sprzedana w sklepie LV to jest to tylko podróbka.
Ludzie mający więcej do powiedzenia w zakresie kynologii niż ja, już dawno ustalili, że wzorcowość trzeba udawadniać przez kilka pokoleń aby mieć prawo do tytułów takich jak CACIB czy interchampion. Czyli żeby być uznanym w świecie za psa rasowego .
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Nowe kluby

Post autor: ZbyszekC »

Piszę specjalnie w oddzielnym poście.
Mam w tym przypadku dużo wdzięczności do autorytetu, że nie posłuchał sam siebie i w hodowli jako reproduktorów użył dobrych pochodzeniowo psów.
Tytuły ich pomijam.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: Nowe kluby

Post autor: Ikar »

Miałem się nie wtrącać ale za bardzo mnie korci :) Z tym prawem do CACIB-a i interchampiona to trochę przesadziłeś. Gończe nie maja do nich prawa a zdarzają się wzorcowe :)
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Nowe kluby

Post autor: ZbyszekC »

Jest to rasa nie całkiem uznana i jak będą się pojawiać takie NN jak ostanio dane mi było zobaczyć to może nigdy taką nie zostać.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 300
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 16:40

Re: Nowe kluby

Post autor: Ikar »

Zgoda, jeśli nie zamknie się w końcu KW dla gończych to jeszcze dużo dziwnych gończych będziesz oglądał, nie wspominając już o takich które NN są tylko z nazwy a tajemnicą poliszynela są ich rodzice.
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Nowe kluby

Post autor: ogończyk »

ZbyszekC pisze:Jeżeli torebka została zrobiona, przez tych samych ludzi, na tych samych maszynach, z tego samego materiału i według tego samego wzornika co torebka Louis Vuitton ale nie została certyfikowana i sprzedana w sklepie LV to jest to tylko podróbka.
Ludzie mający więcej do powiedzenia w zakresie kynologii niż ja, już dawno ustalili, że wzorcowość trzeba udawadniać przez kilka pokoleń aby mieć prawo do tytułów takich jak CACIB czy interchampion. Czyli żeby być uznanym w świecie za psa rasowego .
Zapomniałeś tylko, że Firma powstała w połowie XIX wieku. A Twój pies 7 lat temu.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Nowe kluby

Post autor: weszynoska »

No dobra...ale o so chodzi :piwko:


Nowe kluby powstały z myślą o 2 różnych budżetach...żeby ogar gończemu z miski nie wyjadał..i wice wersa....

No i dobrze nie???

Czekamy na oficjalne byznes plany na rok 2013...może się dowiemy na klubówce..może będzie jakiś wykład..albo biuletyn ;)


Wg. mnie KW powinna być otwarta..już kiedyś pisałam o tym....ale z ograniczonym dostępem i tylko pod specjalnym nadzorem...badania genetyczne ...itp
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Nowe kluby

Post autor: ZbyszekC »

Dokładniej pies trochę ponad 5 lat, suka trochę ponad 6 lat. :jezyk_3:
Torebka sprzedawana w otwartym ostatnio w Warszawie sklepie mogła powstać tydzień temu.
Rasa w obecnej postaci ma około 55 lat. Ostatnia dolewka obcej krwi (Yuma Strapczyna) u moich psów była 20 lat temu. Czyli jak na ogary dosyć dawno. Wszyscy dziadkowie i babcie już były PKR.
A i tak jakieś wspomnienia po chyba gończych się przebijają :psiako: Zwłaszcza w maści u psa.
Dlatego nie wierzę, że czysty NN nie wprowadzi, przynajmniej w części miotu jakichś odstępstw od wzorca.
Chyba m.in. z tego powodu wprowadzono plan hodowlany dla kangurów. By wyeliminować te które zbyt mocno przenoszą wzorzec ojca założyciela. :mysl_1:
Generalnie moje poglądy na te tematy przedstawiłem w tym dziale. W wątku rasowy=rodowodowy. Czy jakoś tak :wstydek:
Kończę offowanie.
Edit...
O przepraszam Węszynoska, nie zauważyłem wpisu. :szacun_1:
Jestem za a nawet przeciw. Na zasadach trochę mniej restrykcyjnych od kangurów.
Zresztą im też bym poluzował. Chociaż coś bym w wymogach dopisał.
I możecie spróbować zrobić ich pokaz przy okazji klubówki. Ponoć u was ich najwięcej
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Nowe kluby

Post autor: hania »

weszynoska pisze: Wg. mnie KW powinna być otwarta..już kiedyś pisałam o tym....ale z ograniczonym dostępem i tylko pod specjalnym nadzorem...badania genetyczne ...itp
Nie wiem czy badania genetyczne coś by dały - trzeba by mieć dane całej populacji i przeanalizować na ile dany osobnik jest z nią spokrewniony. Nie wiem na ile jest to realne. A od dawna sporadycznie do KW są wpisywane psy nie pochodzące po rodzicach z metryczkami. Wręcz przeciwnie - coraz częściej dokładnie wiadomo jaki "rodowód" psy KW mają.
Ikar pisze:Miałem się nie wtrącać ale za bardzo mnie korci :) Z tym prawem do CACIB-a i interchampiona to trochę przesadziłeś. Gończe nie maja do nich prawa a zdarzają się wzorcowe :)
Ostatnio z ciekawości zmierzyłam na dobrych fotkach proporcje kilku wygrywających ostatnio gończych. Żadne nie miał wzorcowych 9:10 ;)
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nowe kluby

Post autor: Iza i Sławek »

ZbyszekC pisze:Ostatnio z ciekawości zmierzyłam na dobrych fotkach proporcje kilku wygrywających ostatnio gończych. Żadne nie miał wzorcowych 9:10
Może po prostu "wzorcowe" nie wygrywają ? ;)
S.
Wesna z Gończaków
ODPOWIEDZ