Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: SARABANDA »

Brawa dla Kuby :D , nie da się zaprzeczyć że zwierzęta uczą nas dystansu do najmniej oczekiwanych zdarzeń...
Moje dziewczyny są po sterylce, młoda w wieku 1,5 roku a więc zanim dojrzała, ale wydaje mi się że bez sterylki nie byłoby tak bezproblemowo.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: Eni »

Ogólnie z psami to jest tak, że zwierzaki mają więcej tolerancji i sentymentu zwykle dla płci przeciwnej i małych szczeniąt, Ogary to psy o dość silnym, dominującym charakterze, co przy dwóch silnie dominujących osobnikach może prowadzić do awantur lub ciągłej walki o przywództwo (powarkiwanie, przepychanie lub nawet ataki).

Jeśli koniecznie chce się wprowadzić sukę do domu, warto wybrać szczenię o mniej dominującym charakterze, choć z przeciętnym labkiem nie powinno być aż tak źle (słabiej bym widziała wspólne życie z suką TTB np.).

A tak w ogóle, Paulina_T nie myśleliście o piesku samcu? I czy wzięliście pod uwagę, że szczeniak będzie uciążliwym kompanem dla Waszej suczki, jeśli będzie między nimi duża różnica wieku? Sama mam 12-to letniego kundelka i półtoraroczną ogarzycę i widzę, że psiak czasem nie wyrabia zaczepek do zabawy (o potłuczeniach przy radosnych napadach kumpelki nie wspomnę).
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: Paulina_T »

Eni pisze: A tak w ogóle, Paulina_T nie myśleliście o piesku samcu? I czy wzięliście pod uwagę, że szczeniak będzie uciążliwym kompanem dla Waszej suczki, jeśli będzie między nimi duża różnica wieku?
Właśnie dlatego tak spieszno mi do zakupu nowego psiaka. Im szybciej tym lepiej dla mojej Labradorki.
Póki co jest b. sprawna i aktywna. Często ma napady szaleństwa, za rok już może być znacznie gorzej.
Natomiast widzę, że potrzebuje towarzystwa, całe życie mieszkała i żyła z druga suką i teraz jest zagubiona. Zwłaszcza, jak sama musi zostać w domu.
Psa nie chcemy (zdecydowanie wolimy sunię) i ze względu na to, że mieliśmy już suki i tu działa sentyment ;) , jak również ze względu na ogródek i krzaczki.
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: SARABANDA »

Czyli decyzja już podjęta :uff: wybierajcie szczeniaka, jest aktualnie kilka miotów, szykują się kolejne :happy3:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: hania »

Ze sterylizacją bywa różnie. Często u suk, które mają tendencje do agresji pogarsza sytuację.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: Eni »

Skoro ma być suka, to będzie ważne poznać charakter i relacje w miocie.
Tylko miejcie na uwadze, że ogar to zupełnie inny typ, niż labek. Nawet uległa i sympatyczna psina nie będzie tak ślepo zapatrzona w opiekuna - one czasem zdają się w ogóle nie potrzebować człowieka. No i do aportu nie mają zamiłowania :)

Ogar będzie świetnym towarzyszem dla suczki (zabawy i gonitwy z innym psem wychodzą im świetnie), pytanie tylko, czy taki samodzielny i często uparty pies będzie spełniał Wasze oczekiwania?
Ja na przykład dokładnie takiego psa szukałam - takiej formy inteligencji, nie bezwzględnego posłuszeństwa (no, może skorupy ze śliny i brudu na kajtkowym włosie nie przewidziałam).
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: Paulina_T »

He he.

Właściwie to ma być pies męża, a on lubi niezależne i charakterne dziewczyny :D
Ja mam ją tylko ułożyć. ;)

Dla mnie ważne jest posłuszeństwo i chęć współpracy, dlatego ja mam Labka.

A tak poważnie, to właśnie nasza pierwsza sunia, która odeszła za tęczowy most, mimo, że była Labradorem miała bardzo silną osobowość. Była bardzo inteligentna i nie specjalnie karna. Na zasadzie: "wykonam polecenie Pani, ale jeśli uznam, że mam na to ochotę, albo jak mi się to będzie opłacało :)" choć przed obcymi uwielbiała się popisywać swoimi umiejętnościami, ale to taka Gwiazda była.
Bardzo za mną tęsknimy i chyba właśnie takiej indywidualności nam brakuje. Ciapka w postaci czarnej labradorki już mamy. :)
No i ciekawa jestem, jak będą się razem chowały.
A może młode nauczy się od ciotki aportowania ?
Będę Was powiadamiać, jak idzie mi nauka aportu ;)
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: Ania W »

Paulina_T pisze:He he.
Ja mam ją tylko ułożyć. ;)
:silacz:
Paulina_T pisze:wykonam polecenie Pani, ale jeśli uznam, że mam na to ochotę, albo jak mi się to będzie opłacało :)"
O to, to...no to tak jakby wiecie o co chodzi w układaniu ogara :)
Paulina_T pisze: A może młode nauczy się od ciotki aportowania ?
Ależ pewnie, że będzie aportowała....może nawet ze trzy razy pod rząd :)
Potem uzna, że to bez sensu ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: hania »

Albo uzna, że i tak labek przyniesie ;)

Bez wątpienia czekają was ciekawe czasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Czy dwie suki ogara żyją w zgodzie?

Post autor: qzia »

Znam to z autopsji. Labek - najcudowniejszy na świecie, w 100 % przewidywalny, bezproblemowy. Pies ideał. Potem ogar i "połamane zęby" ale też niezwykła fascynacja i miłość. Po takim psie już każdy następny jest łatwy, w zaakceptowaniu i ułożeniu. ;) ;) Myślę, że ogarzyca szybko skuma, że labka można łatwo podejść i wykołować. Początkowo będzie się od niej uczyć a potem ją zdominuje i zacznie rządzić. Nie powinno być większych problemów. Ogar robi się wredny jak trafi na równie silny i dominujący charakter. Albo odpuści i oleje albo będzie walczył o władze do upadłego. :mrgreen: :mrgreen: Labkiem na pewno się dogada.
ODPOWIEDZ